Pertti Salolainen: 100 milj. matua Afrikasta

***Pertti Salolainen ennustaa jopa 100 miljoonaa pakolaista Afrikasta

Kokoomuksen kansanedustaja, Ulkoasiainvaliokunnan varapuheenjohtaja Pertti Salolainen moitti Kultaranta-keskusteluissa 20. kesäkuuta ankarasti Britannian Brexit-äänestystä ja ennusti Afrikasta jopa 100 miljoonaa taloudellista pakolaista.

http://mvlehti.net/2016/06/20/pertti-salolainen-ennustaa-jopa-100-miljoonaa-pakolaista-afrikasta/
7101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Sillä helposti tuhotaan tämä Euroopan rauhanprojekti"
Siis mikä rauhanprojekti? Matuloiset on tehneet Euroopan kaupungeista sisällissodan näyttämöitä. Siirretään sota, raiskaukset ja sekasorto lähi-idästä eurooppaan? Salolaisen rauhanprojekti.

Äänestä
  • Nimenomaan! Nykyinen EU on taakanjakojärjestelmä, joka aiheuttaa tyytymättömyyttä, sekasortoa ja levottomuutta. Nehän on juuri niitä sodan aiheuttajia perinteisesti Euroopassa ja muuallakin!

    Äänestä

En usko, että jää tuohon 100 miljoonaan. Monessa Afrikan valtiossa syntyvyys on niin sairaalloisen korkealla tasolla, että väkimäärä tuplaantuu vuoteen 2020 mennessä. Nytkään siellä ei ole töitä kenellekään, joten aika moni tulee lähtemään sieltä pois.
Tähän mennessä tulijoita on ollut hyvin vähän Keski-Arikan alueelta, mutta eiköhän sieltä ala pian tulla myös väkeä Eurooppaan. Ja miksikäs ei. Mehän annamme ilmaisen asumisen ja ruoat vaikka omien vanhustemme kustannuksella.

Pitäisi luoda jokin systeemi, jolloin hallitsemattomasta syntyyvyydestä sakotetaan. Apujen ja tukien määrää voitaisiin säännöstellä tms. Afrikan valtiot eivät itse ilmeisesti kykene tällaien säännöstelyyn tai työpaikkojen luomiseen. Myös kaikki apu tulee antaa vain työpanosta vastaan. Tästähän kirjoitti eräs afrikkalainen journalistikin, että kehitysapu vain tuhoaa Afrikan.

Äänestä

Heitä pitää auttaa. Suunnata valtava marschal-apu jotta nekin joilla ei muuten olisi varaa matkustaa pääsevät tänne myös.

Tuo Salolaisen lausunto on juuri hyvä esimerkki siitä että euroopan johto koostuu moraalisista pelkureista jotka eivät uskalla tehdä mitään maahanmuuton lopettamiseksi vaikka tunnustavat että siitä tulee täysi katastrofi.

Äänestä

Mut mehän tienataan tällä, jokainen sijoitettu euro poikii kaksi euroa.

Äänestä

Vaikka Salolainen "virkansa puolesta" puolustelee EU:ta, niin muuten hän on niitä harvoja päättäjiä, jotka tuovat esiin tulevat kansainvaellukset ja varoittavat niistä.

Turha on siis Salolaista haukkua, vaan lähes kaikkia muita hiljaisena asiantilan hyväksyviä poliitikkoja!!

Äänestä

Pertti Salolainen puolueveli Ben ovat eduskunnan arvoja realisteja. Kaikki muut ovat himomatuttajia ja arabimiesten perään kuolaavia homoja.
Etenkin vihervasemistohörhöt, emmakarit ja villeniistöt ovat kiihkeinä arabimiesten perään. Aivan sairasta Suomen tuhoamista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neekereitä_riittää kirjoitti:

***Pertti Salolainen ennustaa jopa 100 miljoonaa pakolaista Afrikasta

Kokoomuksen kansanedustaja, Ulkoasiainvaliokunnan varapuheenjohtaja Pertti Salolainen moitti Kultaranta-keskusteluissa 20. kesäkuuta ankarasti Britannian Brexit-äänestystä ja ennusti Afrikasta jopa 100 miljoonaa taloudellista pakolaista.

http://mvlehti.net/2016/06/20/pertti-salolainen-ennustaa-jopa-100-miljoonaa-pakolaista-afrikasta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu