Viallinen ohjausjärjestelmä joudutaan uusimaan lukuisien maalinhakujärjestelmän keskeneräisyydestä johtuvien vahinkojen ja lähelläpiti tiilanteiden vuoksi.
Uutta aikataulua valmistumiselle ei vielä ole.
Uutta aikataulua valmistumiselle ei vielä ole.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tiltu jo ehti mennä kehumaan ...
Näissä venäläisaseissa pakkaa olemaan sama vaiva kuin muissakin venäläisvalmisteissa. Markkinoille päästetään tuotteita jotka ovat kovin pahasti vielä vaiheessa.
Pantsir järjestelmän ohjausohjelmisto on haavoittuvainen. Itsesuoja on jäänyt vaille huomiota.
Aikataulua ei ole, koska fyrkat on loppumassa Venäjältä. Koko systeemin funktiohan oli alunperinkin puhtaasti propagandistinen - haluttiin antaa kuva (lähinnä Venäjän sisällä) että maahan olisi muka joku hyökkäämässä. Putinin oligarkkikaverit siirtävät omaisuuttaan pois maasta, ja tavallinen kansa puristaa nyrkkiä taskussa - tuollaisiin rahareikiin ei ole enää varaa.
Ei ryssällä ole kertakaikkiaan resursseja kehittää mitään modernia aseteknologiaa.
Isku on kova venäjämieliselle medialle.
Koko järjestelmä ilmeisesti hätäisesti kehitetty ja aivan lapsenkengissä.
Liittynee nopean asevarusteluntarpeen hätäisyyteen.
Sutta ja sekundaa...rus iskulause
Vika liittyy mikropiireihin, joita eu-pakotteiden vuoksi ei maahan saa tuoda ja nyt on käytetty ns. omaa tuotantoa.