Rikastajaa pukkaa joka suunnasta

Myös ns valeturismia käytetään nykyään tapana päästä maahan.
Kosovolaismummon rikastuttaisi varmaan kovasti Suomea moniosaajana.

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/406661-koko-muu-perhe-suomessa-isoaidille-ei-oleskelulupaa-haadetaan-yksin-kosovoon

Nyyhkytarina - ei mitään kustannuksia tulisi - ei mitään.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nyt kipin kapin koko perhe Kosovoon! Etunenässä perheen pää, eli suomalainen mies, joka on osaltaan suuressa vastuussa myöskin mummosta. Kyllä Kosovosta duunia löytyy osaavalle suomalaismiehelle. Eli sinne vaan, rakkaudella on aina hintansa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VeiVei kirjoitti:

Myös ns valeturismia käytetään nykyään tapana päästä maahan.
Kosovolaismummon rikastuttaisi varmaan kovasti Suomea moniosaajana.

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/406661-koko-muu-perhe-suomessa-isoaidille-ei-oleskelulupaa-haadetaan-yksin-kosovoon

Nyyhkytarina - ei mitään kustannuksia tulisi - ei mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu