Jehovien siivellä taivaaseen?

Jehovilla, helluntailasilla ja vanhalestadiolaisilla on kaikilla oma taivaansa, jonka he mielikuvituksisssaan ovat itse luoneet. Sinne ei ole muilla kuin näillä lahkolaisilla mitään asiaa. Pääsisikö sinne kuitenkin siivellä juhannuksen kunniaksi?
369
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiintiö on jo täynnä, jehovilla taivaaseen pääsee vain 144000 voideltua. Muille on paratiisi maan päällä. Kannattaa yrittää hellareiden tai lestojen siivelle:)
ps. Lestojen suviseurat on taas kohta, sinne vaan kysymään:)

1Äänestä

Lestadiolaiset+kuuluvat+evankelisluterilaiseen+kirkkoon,+johon+kuuluu+70%+suomalaisista.+Joten+ainakin+ev.lutit+pääsee+taivaaseen!+Lopuilla+on+omat+tilansa+muslimien+kanssa!

1Äänestä

Jeesus sanoi,että elämäntie on kaita ja suurin osa kulkee laveaa tietä. Opetuksen tulee olla sopusoinnussa raamatun kanssa.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yrmyniska kirjoitti:

Jehovilla, helluntailasilla ja vanhalestadiolaisilla on kaikilla oma taivaansa, jonka he mielikuvituksisssaan ovat itse luoneet. Sinne ei ole muilla kuin näillä lahkolaisilla mitään asiaa. Pääsisikö sinne kuitenkin siivellä juhannuksen kunniaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu