Kielilävistys ja syöminen

snake98

Olisiko kenelläkään mitään hyviä ruoka ehdotuksia, mitä voisi syödä juuri otetun kielilävistyksen kanssa.

Noi perus sosekeitot ja piltit ei oikein kiehdo mua. Ois kiva syödä jotain normi kotiruokaa, mikä on pehmeää ja vähän pureskeltavaa.

2

283

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ite söin ihan perus kotiruokaa. Siinä vaan menee tosi pitkään siinä syömisessä ja saattaa myös sattua. Ei ainakaan mitään kirpeää (myös tomaatti on mulla ehdoton ei, opin kantapään kautta) tai maitotuotteita. Perunamuussi ja joku kastike kenties? Puuro, soijayoghurtit tai muut (?). Kyllä kaikkea periaatteessa voi syödä mutta koeta varovasti syödä.

    • JäitäHattuun

      Soseutat ruuan esim sauvasekottimella niin voit periaatteessa syödä mitä tahansa. Tosiaan ei kovin mausteista ruokaa ja itselle ainakin ketsuppi kirveli tosi paljon aluksi. Maitotuotteita ei suositella. Äkkiähän se reikä alkaa paranemaan niin en nyt hirveätä stressiä ottaisi siitä mitä saa syötyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      50
      2288
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      702
      1499
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      106
      1178
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      132
      1075
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      89
      963
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      71
      913
    7. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      16
      744
    8. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      117
      715
    9. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      694
    10. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      23
      618
    Aihe