Venäjä voi vallata viron 36 tunnissa ja nato ei voi muuta kuin katsoa vierestä. Näin sanoi naton euroopan komentaja.
Nato ei puolustakkaan viroa
Sesiitä
11104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Totta, tehdään vain lisää pakotteita. Mikä on ihan viisasta, ei kolmatta maailmansotaa kannata viron suojelemiseksi aloittaa.
Valetta! PUTIN kyllä ITSE ymmärtää, ettei kolmatta maailmansotaa kannata Viron kaappaamiseksi aloittaa.
Venäjän Tiltuille on tyypillistä se, että he kääntävät AINA syyn ja seurauksen päälaelleen? ALOITTAJA sen riskin ottaa!
EI ole kyse siitä, että pystyvätkö Baltiassa olevat joukot ESTÄMÄÄN miehityksen!
Niiden olemassaolo ja paikan päällä olo TAKAA SEN, että jos Venäjä hyökkää rajan yli se joutuu tulitaisteluun Nato-joukkojen kanssa ja on ilmisodassa mm. USA:n kanssa ILMAN NATOAKIN!
Venäjä voi mahdollisesti vallata Baltian maat, mutta silloin se aloittaa jotakin sellaista, jonka tien päässä on Venäjän OMA TUHO!
Myös Putte tietää tämän vaikkei asia ole Venäjän Tiltuille kirkastunut!
Vittuakos venäjä virolla tekee??????
Hyvä pointti, eihän siellä ole kuin mummoja ja maa on kalkkimaata jossa ei kasva kuin paju.
Pajua ja kuparivarkaita.
"Hyvä pointti, eihän siellä ole kuin mummoja ja maa on kalkkimaata jossa ei kasva kuin paju."
Hyvin se kalkkimaa kelpasi jo aiemmin 1940 ja 1944! Putte himoitsee tsaarin ajan rajoja!
Tiltu ei tunnu ymmärtävän näitä asioita??!! EI ole kyse siitä, että pystyvätkö Baltiassa olevat joukot ESTÄMÄÄN miehityksen!
Niiden olemassaolo ja paikan päällä olo TAKAA SEN, että jos Venäjä hyökkää rajan yli se joutuu tulitaisteluun Nato-joukkojen kanssa ja on ilmisodassa mm. USA:n kanssa ILMAN NATOAKIN!
Venäjä voi mahdollisesti vallata Baltian maat, mutta silloin se aloittaa jotakin sellaista, jonka tien päässä on Venäjän OMA TUHO!
Myös Putte tietää tämän vaikkei asia ole Venäjän Tiltuille kirkastunut!
Miksi Itä Viro,eli Narvanseutu ei kuulu jo Venäjälle?
Naton ansiosta tietenkin..
...ja AIVAN VARMASTI puolustaa :)
Mitä Venäjä ajattelee tehdä Viron kanssa sen spekulatiivisen 'valloituksen' jälkeen?
Ei taas ryssän vajakkikerholainen osaa ajatella nenäänsä pidemmälle kun ei sitä ajatteluelintä korvien välissä OLE. :-D TYYPILLINEN ryssävajakki!
Balttian on jonusapaska miehittänyt.
Ymmärrän kyllä Putinin vitutuksen, mikään puhe eikä sopimus usapaskan kanssa pidä.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/73654-yllattava-arvio-usasta-venaja-ei-valehtele-nato-petti-lupauksensa
Naton pataljoona ei ole = miehitys?
Ymmärrän kyllä Tiltun vitutuksen, mikään propaganda ei auta!
Viron Nato jäsenyys takaa sen, ettei Venäjä uskalla esittää antautumiskehoitusta Viroa vastaan, kuten puolueetonta Suomea vastaan. Suomi antautuu, jos vaihtoehtona on esimerkiksi ohjus Helsinkiin. Sen jälkeen Turkuun, Tampereelle, Ouluun, jne.