Näin media kommentoi Brexit-tulosta

Median kommentteja voisi tähän laittaa jatkoksi tärkeysjärjestyksessä, eli Hyysärin kommentit voi panna lyhyenä lainauksena ilman linkkiä ihan vasta viimeiseksi.

Aloitetaan:
http://mvlehti.net/2016/06/24/voiton-paiva-britannia-jattaa-euroopan-unionin/
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ELIITIN EU-PELLEILYLLE TULI ÄKKIKOLARI MUTTA VERORAHOILLA MELLASTAVA YLE JAKSAA LEVITTÄÄ HARHOJAAN

Mielipiteen vapautta inhoavan Atte Jääskeläisen johtama Yle-info levittää omalaatuista HARHAANSA, ENGLANTI ON PARLAMENTARISMIN JA SITEN LÄNSIAJATTELUN A DEMOKRATIAN SYNTYMÄMAA EIKÄ SIELLÄ HYVÄKSYTÄ Ylen sonnanheittoa

http://mvlehti.net/2016/06/27/yle-pyorittaa-jalleen-kakkageneraattoria/ "Jo yli kaksi miljoonaa brittiä vaatii uutta EU-kansanäänestystä. Britanniassa vaaditaan yhä kiivaammin uutta kansanäänestystä. Päivän aikana allekirjoituksia on kerääntynyt yli miljoona lisää." Tämä on Ylen totuus.

ENGLANNIN VALTIOVARAINMINISTERI OSBORNE NIMENOMAAN ILMOITTAA MAANANTAINA 27.6., ETTÄ HALLITUS HYVÄKSYY KANSANÄÄNESTYKSEN TULOKSEN (puhui Ylen toimittajajoukko mitä tahansa)

JA EROPROSESSI EU:STA ALOITETAAN ATTE JÄÄSKELÄISEN KLIKIN LEVITTÄMISTÄ JUORUISTA RIIPPUMATTA

http://www.express.co.uk/news/politics/683640/Brexit-George-Osborne-EU-referendum-finance
GEORGE Osborne has said the Government will accept the result of last week's EU referendum and is determined to "make it work".

MYÖS SUOMESSA TOIMITAAN
http://mvlehti.net/2016/06/27/kansalaisaloite-eu-erosta-saa-talla-kertaa-edeta-ilman-jarrutusta/

VIRNUILUT OVAT LOPPUNEET JA HYMYT HYYTYNEET
Perusongelma on siinä, että unionin syvenemisen ja laajentumisen välistä ristiriitaa ei ole koskaan ratkaistu
Vaihtoehdot ovat: euro, kurjistuminen ja liittovaltio tai markka, vaurastuminen ja itsenäisyys

http://kansalaispuolue.fi/

http://paavovayrynen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/219061-virnuilut-ovat-loppuneet-ja-hymyt-hyytyneet
Virnuilut ovat loppuneet ja hymyt hyytyneet 25.6.2016 10:32 Paavo Väyrynen Kiteytin viime maanantain Kultaranta-keskusteluissa (http://areena.yle.fi/1-3456902 ) Euroopan unionin ajankohtaisten ongelmien syyt siihen, että federalistinen ideologia on joutunut umpikujaan. Keskustelun alkupuolella jotkut osanottajat virnuilivat puheenvuoroilleni, loppupuolella eivät. Brexitin voitettua kansanäänestyksen hymytkin ovat hyytyneet

http://paavovayrynen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/219007-uusi-alku-euroopalle-ja-suomelle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mediakatsaus kirjoitti:

Median kommentteja voisi tähän laittaa jatkoksi tärkeysjärjestyksessä, eli Hyysärin kommentit voi panna lyhyenä lainauksena ilman linkkiä ihan vasta viimeiseksi.

Aloitetaan:
http://mvlehti.net/2016/06/24/voiton-paiva-britannia-jattaa-euroopan-unionin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu