Kun Brexit on nyt selvä, Suomessa alkaa armoton selittely pääministerin johdolla. Miksi näin kävi? Mitä olisi pitänyt tehdä toisin? Miksi britit eivät kuunnelleet Cameronia, Suomen pääministeriä, hallitusta ja Aamulehteä? Nyt hallituksen on syytä perata Brexit-virheensä perin juurin perustamalla työryhmä, jonka ainoa tehtävä on puida Brexitin johtaneet syyt kunnolla, saattaa virheitä tehneet vastuuseen ja ehdottaa heille ankaraa rangaistusta.
Brexitin jälkeen alkaa poliittinen selittely
topakkatäti
6126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Gallupit yritti viimeiseen saakka puoltaa EU:ssa pysymiseksi, mutta ei auttanut. Niin on meilläkin gallupeilla ohjailtu äänestäjiä iät ja ajat. Selityksiä selitysten perään, että saataisiin omanmaun mukainen lopputulos.
WE ´RE OUT
miljoonan äänen enemmistöllä
https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/06/nintchdbpict000247045137.jpg?w=960
Brysselin matuja terroristeja ja sossuasiakkaita levittävät ja rahoja ahnehtivat kahleet on katkaistu
Englannissa, demokratian ja parlamentarismin kotimaassa
RANSKA ON KIVIRIIPPA JOKA VETÄÄ EU:N TALOUDEN POHJAAN JA ITALIA ON KORRUPTIOPESÄ JOKA ELÄÄ HARMAALLA TALOUDELLA
NÄISTÄ ei Brysselin jättäneet englantilaiset eivät enää välitä
MEILLÄKIN ON VAIHTOEHTO 2019 VAALEISSA
KANSALAISPUOLUE
http://kansalaispuolue.fi/
http://mvlehti.net/2016/05/20/paavo-vayrynen-tasmentaa-kansalaispuolueen-tavoitteita/
VÄYRYNEN VASTUSTAA myös MATUTUSPOLITIIKKAA JA SANOO ALLA, ETTÄ MATUPOLITIIKAN PITÄÄ OLLA ISÄNMAALLISTA JA ETTÄ KESKUSTAN MATUPOLITIIKKA ON LIBERAALIA VÄÄRÄÄ POLITIKKAA kansaa vastaan
Niinpä niin, tämä saa Sippilän änkyttämään!
Selittely alkoi jo EU-uskovaisessa sanoma-konsernissa. Brittien EU-ero oli tietenkin kenenkäs muun kuin Putinin ja Venäjän vika.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001207187.html
Gallupeilla yritettiin harhauttaa Britit äänestämään EU:n puolesta.
Harhautus ei onnistunut.
Matti Vanhanen pyytää Suomen puolesta anteeksi.