Pertti Salolainen: Kansan enemmistö päätti väärin

Iltalehti 24.6.: Tuosta voisikin vetää sen johtopäätöksen, että Pertti päättäisi eduskuntavaalien tuloksen. Vaalit uusittaisiin niin kauan, kunnes kokoomus on suurin puolue.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

-Miten se tyhmä kansa voi olla oikeustoimikelpoinen eduskunta- ja parlamenttivaaleissa? Se pitäisi antaa asiantuntijoiden hoidettavaksi.

Äänestä

Alunperäinen ongelma on se, että Salolainen tyhmyyttään allekirjoitti väärän paperin.

Äänestä

salolainen on seniili

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänisalis99prosenttia kirjoitti:

Iltalehti 24.6.: Tuosta voisikin vetää sen johtopäätöksen, että Pertti päättäisi eduskuntavaalien tuloksen. Vaalit uusittaisiin niin kauan, kunnes kokoomus on suurin puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu