Guardian: Holokaustiselviytyjä tunnusti valehtelun

Ettäsilleekävi

8

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hakke29

      Onhan tuo selväjärkisen helppo nähdä ettei holokaustia ole tapahtunut koskaan, vaan se on ollut vain oman edun tavoittelua, kun sota oli käyty loppuun.
      Jos vähänkin viitssi paneutua näihin holohoax kertojiin niin näkee sen hävyttömän valehtelun ja historian vääristelyn.
      Kukaan ei olisi pystynyt tappamaan 2300 ihmistä minuutissa etteikö tieto olisi levinnyt ja vastarinta.

      • voihakkenpää

        Saksa on virallisesti pyytänyt juutalaisilta anteeksi holokaustin vuoksi.


    • kaikkionmahdollista1

      Ja jos minä nyt valehtelen, että isänisäni taisteli talvisodassa, niin sitten kai koko talvisotaa ei ole koskaan ollutkaan. Onhan se mahdollista ettei sitä ollut, kun en ollut itse näkemässä.

    • Laittomuuden lapset, paholaiset, tekivät helvetin maanpäälle, kun piti tehdä taivaallinen ja olla pelastukseksi juutalaisille ja kreikkalaisille.

    • HolokaustiOnTotta

      Holokausti on kyllä ollut todellisuutta. Kuten myös tsaarinajan Venäjän ortodoksikirkon suorittamat juutalaisvainot, pogromit. Inkvisition rikokset juutalaisia vastaan.

      Muistakaamme samalla, että myös juutalaiset itse ovat vainonneet, tai tukeneet kristittyjen vainoja. Tämäkään ei ole ollut vähäistä, vaikka tästä puolesta asiaa ei yleensä puhuta.

      Valehtelu kuitenkin kääntyy aina lopulta itseään vastaan, sillä totuudella on tapana itse pyrkiä esiin. Totuus on voima joka väistämättä tunkee läpi valheiden muurin. Valheet, jopa "hyvää tarkoittaen", ovat valheita, eikä hyvä, tai oikea asia tarvitse valheita tuekseen. Totuus seisoo aina kauniina itsenään.

      Kun joku "hyvää tarkoittanut" valehtelija jää kiinni valheistaan, silloin hän ikäänkuin antaa "aseet" viholliselle, joka tähän valheeseen takertuen pyrkii osoittamaan koko asian valheeksi. Tottakai, jos tietyt asiat rakennetaan osatotuuksille, sekä myös osin valheille, tällainen voi luoda epäluulon, että valheita on enemmänkin. Kuten yleensä onkin. Mutta siltikään: koko asia, tapahtumasarja itsessään ei välttämättä ole valhetta. Mutta näin kiinnijäänyt valhe peittää totuuden, syyllistyen itse rikokseen sitä vastaan, jota yritti valheilla puolustaa.

      Rehellinen ihminen ei tukeudu valheisiin. Jos asia on oikea, silloin pelkät totuudet riittävät sen tukemiseen. Valehtelija ei siis suoraan luota tosiasioihin, ei usko asiaansa, eli on siitä epävarma. Ja näin aiheuttaa vahingon asialle. Parempi, että tuo epäuskoinen olisi kokonaan pitänyt suunsa kiinni.

      Nyt siis tällaisilla, esiintulleilla valheilla juutalaisvastaiset tahot yrittävät kääntää koko holokaustinkin valheeksi! Valehtelija siis toimi suoraan juutalaisia vastaan, Saksan natsien puolella. Kun ei luottanut totuuteen.

      Mutta milloin päättyy eläinten holokausti?
      .

    • Lehden_taso

      Lehden taso kuvastaneen sen lehden lukijoiden tasoa. Noloa lainata tänne tuollaista uutista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2493
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2274
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2078
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      896
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      182
      872
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      703
    Aihe