Jos laittaa niin suomenkin kannattaa lähteä vittuun EUsta ja pistää rajat säppiin.
Laittaako britit nyt RAJAT KIINNI?
RAJAT.KIINNI.HETI
4124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo nyt pannaan rajat kiinni! 60-kymppiset prittiakat ei saa enää nuorta kolmikymppistä irakkia. Kansa on puhunut!
EU yrittää nyt samaa temppua mitä Ranskan keisari Napoleon yritti: Britannialle eli mannermaasulkemusta.
EU.n komissaarit ovat Napoleonsyndroomasta kärsiviä politiikkoja.
Fakta on se, että Britannia on saari eikä se ole manner-Euroopan osa.
Joka vuosisadalla manner-Eurooppa on yrittänyt tätä samaa mannermaasulkemus temppua Britannialle.
- 1800-luvulla se oli keisari Napoleon
- 1900-luvulla se oli valtakunnankansleri Hitler
- 2000 luvulla se on EU:n komissaarit
Kaikki mannermaasulkemusta yrittäneet itse ovat hävinneet historian kulussa.
Kyllä pieneksi näivettynyt britti-imperiumi aina pärjää manner-Euroopan sekopäisille johtajille.
Ilman tätä vahvaa menestystä englannista ei olisi edes tullut maailman kieltä. Englanti on aina voittanut ranskan ja saksan kielen. (suomesta ei tule koskaan maailman kieltä)
Miten luulet että kapea Kanaali pidättelee ketään kun leveä Välimeri ei niin tee? Libyasta ylitys on moninverroin vaarallisempi kuin Kanaali mistään kohtaa.
Miten luulet että Irlannin ja Pohjois-Irlannin rajaa valvotaan kun eivät saaneet IRA:takaan aikanaan aisoihin siellä.
Mitenkä oletat että Skotlannin erottua UK:sta ja pysyessä EU:ssa rajaa Englannin ja Skotlannin välillä saadaan valvottua?
Mitenkä luulet että siirtolaispolitiikka EU:ssa auttaa Englantia kun eivät ole mukana tekemässä päätöksiä?
Ainut keino Englannilla on ajaa maa niin helvetilliseen taantumaan että kulutusjuhlat jotka houkuttavat siirtolaisia loppuvat. Ja sillä tiellä ollaan nyt tukevasti.
Suosittelen samaa tietä Suomelle koska itse osasin poistua ajoissa.
Ei kannattaisi postitella Facebookkia täyteen ruoka-annoksia, ja sitä mitenkä piha on puolillaan autoja ja kotona on seinät täynnä usean neliön televisioita.
Afrikassa kun vielä on postimerkkikuvaputket, ruokaa satunnaisesti eikö kylässä ole kuin kolme autoa joista yksi on vain varaosina.
Tietenkin haluavat osansa hyvinvoinnista joka heiltä on valkoisen miehen toimesta vuosisatojen ajan riistetty.