Muuttakaa EU:n vastustajat Venäjälle ja viekää ne Putinin perseen nuolijat Tynkkynen ja Väyrynen mennessänne.
Muuttakaa pois
heippaheii
21182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Montako Merkelin ja Junckerin perseennuolijaa täällä muuten asustaa? Katsotaan, kenellä on pienmpi muuttokuorma. ; D
Jos et olisi niin vajakki ja harhainen idiootti, niin tietäisit että Suomella meni vitusti paremmin enne EU:ta. Ainakin ihmiset olivat onnellisia ja rikollisuus alhainen.
Bull shit..
Olet siis idiootti. Mahdoitko olla edes syntynyt ennen EU-jäsenyyttä?
Miksi Venäjälle. Onhan niitä muitakin vaihtoehtoja Monaco, Sveitsi, Norja. . .
Jospa aloittaja muuttaisi takaisin Soviet Unioniin : )
....jep ja Britanniakin.
Käykää laittamassa nimenne listalle, niin saadaan Suomeenkin sivistystä.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2058
Loppujen+lopuksi+eroaminen+on+tyhmää+ja+niin+nyt+moni+brittikin+ajattelee+ja+äänestäisi+toisin.
Liittoutuminen+on+ollut+aikojen+alusta+hyväksi.+Pitäskö+Natokin+lakkauttaa?+
Loppujen+lopuksi+brittien+käytös+on+hyvä+esimerkki+siitä,+miten+ei+pidä+tehdä.+Se+tulee+käymään+kaikille+eu-vastustajilla+selväksi+vuosien+mittaan+ja+muut+maat+eivät+lähde+samalle+linjalle+ja+äänestyksiin.+Nyt+skotlanti+haluaa+erilleen+briteistä+ja+skottilaiset+äänestivät+62%+eu+-+jäsenyyden+puolesta.
Varmaan+eu:ssa+tarvitaan+uuditustuksia+,+jotta+kaikilla+olisi+asiat+paremmin+ja+niitä+sopii+odottaa+ja+toivoa.
Kyllähän noita uudistuksia on jo odotettu.... ei vaan tuu EU:n nykyisellä toimintatavalla valmista.
Jos tuo Brexit saisi EU;n uudistumaan, mutta pahoin pelkään ettei mitään muutosta tule
Auttaisiko asiaa jos unioniin saataisiin lisäääääää komissaaaaaareja - tulisikohan valmista.
Loppujen lopuksi eroaminen ei ole tyhmää ! Mihin vajakki perustat väitteesi ?
Jos Suomi eroaisi EU:sta niin Pääkaupunkiseutu ainaki eroaisi Suomesta ja jäisi EU:hun.
Tehköön ne böndellä sitte jotain pennibisnestä myymällä mölkkypelejä toisilleen ja juoskoon Moskovassa kuuntelemassa Putinilta uusia oppeja.
No kylläpäs siellä ollaan niin ylemmyydentuntoisia...Kukahan sinutkin reppanan ruokkii ellei maailmassa olisi böndejä.
Lue David Wilkersonin Näky kirja. Hän on nähnyt näyn, että 12 maata jää EU:n. Näin pitäisi käydä. Tämä on vasta alkua. Vyöry alkaa purkautua.
KYSE EI OLE ENÄÄ TÄSSÄ VAIHEESSA KUMARRETAANKO ITÄÄN VAI LÄNTEEN NYT PITÄISI LÖYTYÄ NOPEASTI AITOA JA VOIMAKASTA ISÄNMAALLISTA YHTENÄISYYTTÄ NIINKUIN SVEITSISSÄ ! .
Näin on.
Ja aloittajalle tiedoksi: me elämme ainakin vielä demokratiassa, jossa ei voita se joka kovimmin huutaa.
Jos noin riepoo, voithan itse muuttaa.
hohhoijaa...eu tikistää peräreiästään viimeisiä eu uskovaisiaan piipittämään eu ihanuudesta, liekö matuloinen ,joka saanut kansalaisuuden ja kärrää huumeita hollannista tms :/
PORVARIJUNTTA TUHOSI ELIITIN JA EK : N MÄÄRÄYKSESTÄ DEMOKRATIAN TOTEUTUMISEN KÄYTÄNNÖSSÄ ! . YLEN YKSIPUOLINEN PROPAKANDA HOITAA LOPUT ! . KEKKOSEN AIKANA DEMOKRATIA TOTEUTUI SUOMESSA ! . TERVEELLÄ SUOMALAISELLA JA ISÄNMAALLISELLA ASENTEELLA SAATAISIIN VIELÄ MUUTOS PAREMPAAN AIKAISEKSI ! .
nämä nato-setat voisi muuttaa vaikka sinne orlandoon.
eu= äärikommunismia
totalitääristä diktaruuria
eu :ssa ei ole demokratiaa
Irti EU :sta nopeasti
Espanja aikoo avata rahahanat ja me maksamme.
Suomihan on pahempi kuin Venäjä.