Supertietokone nimeltä UNU väitetään edustavan ns. supertietokoneeseen perustuvaa tekoälyä ja se ennustaa asioita hyödyntämällä ihmisjoukon älykkyyttä.
Tämä kyseinen supertietokone tekee päätöksensä hyödyntämällä ihmisjoukon vastauksia erilaisiin kysymyksiin maan ja taivaan välillä.
Nyt läntinen media kuitenkin päätti julkaista uutisen, jossa tämän UNI-supertietokoneen väitettiin vastanneen kysymykseen "milloin kolmas maailmansota syttyy" 15 vuoden aikana.
Tähän kuitenkin täytyy sanoa se, että vaikka ihmisen solumuisti onkin digitaalinen kuten myös ihmisen DNA. Niin ottaen huomioon sen, että vaikka koko universumi on hologrammiin perustuva harha ja eräänlainen tietokoneohjelma, niin yksilöt ovat sen softan koodareita ja perustelen tämän sillä, että vain tietoisesti ajattelevilla ihmisyksilöillä on oikeus muokata tuota DNA:n digitaalista dataa. Kun taas joukkotietoisuudessa elävillä ihmisillä tuo DNA pysyy ikään kuin passiivisessa tilassa.
Nämä asiat ovat kuitenkin äärimmäisen diippejä (syviä) ymmärtää ns. mielen tasolla, joka vaatii äärimmäisen tietoista mieltä ymmärtääkseen mistä nyt tässä puhun.
Ihmisyksilöllä on tietoisella mielellään valtuudet ja ns. turvaluokitukset päästä muokkaamaan kollektiivisessa tietoisuudessa olevaa dataa, eli kollektiivista solumuistia, jonka tietoisuus on digitaalista, kuten myös ihmisen DNA.
Tämä myös selittää sen, että miksi tämän planeetan tulevaisuudessa joskus useiden satojen vuosien päästä 3D tasolla lopulta ihminen sulautuu robotiksi. Koska tuon jälkeen ainoastaan tietoiselta mieleltä heränneet tekevät tämän neljänteen ulottuvuuteen nousun, eli ns. tietoisen ylösnousemuksen. Tämän planeetan evoluutio jatkuu lopulta enää robotisoituna. Keinoäly ja robotisaatio ei siis tässä mielessä ole mikään uhka tämän planeetan kehitykselle.
Ihmisen fyysinen ulottuvuus on analoginen ja solumuisti digitaalinen, joten tämän ymmärtämisessä voi jo miettiä, että entäs jos joku koodaa tuota digitaalista dataa ?
Mutta siinä tullaankin tähän ydin asiaan ja äärimmäisen salattuun totuuteen, että vain tietoiselta mieleltään herännyt yksilö voi muokata tuota kollektiivisen DNA:n digitaalista evoluutiota, koska hänen tietoisesti herännyt mielensä yksilön vapaan tahdon sallimissa rajoissa mahdollistaa hänen sitä koodata tuolla mielellään. Ja näin tietoisuuden evoluutio etenee ikään kuin tietokone ohjelmana, jota joku koodaa.
https://nwohavaintojapromo.blogspot.fr/2016/06/supertietokoneen-vaitetaan-pystyvan.html
Tietoisuuden DNA on digitaalinen koodi
fgher345234234
0
77
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322078Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461695Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1101460Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041206Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041004Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.74934- 59825
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52769Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,28740Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd99709