Jeesus kuoli vuoksesi, antaa anteeks syntisi.

uskovainen_

Vaikka olet syrjäytynyt, veloissa ja onneton, ihmisten hylkäämä, niin minulla on sinulle maailman parhaimpia uutisia:

Jeesus Kristus, Jumalan Poika syntyi ihmiseksi ja sovitti syntimme Golgatan ristillä. Jeesus Kristus voitti kuoleman ja nousi kuolleista!

Ota uskossa vastaan Jumalan armosta lahjoittama pelastus ja anteeksianto Pojan Jeesuksen nimessä, niin sinä pelastut.

Tämä koskee sinuakin, vaivattu sielu – kuka oletkaan!

3

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IsmoPelastaaVituksi
    • ouhtpseu

      Herra on ihmeellinen! Aamen!

    • ei_aikailla

      "Vaikka olet ..., veloissa ja ..."

      Eli minun ei tarvitsekaan maksaa velkojani, koska Jeesuksesi on ne jo kuitannut. Hyvä! Tuletko mukaani pankkiin selittämään saman heille. Alkavalla viikolla minulle sopii mikä päivä tahansa. Kiitos jo etukäteen.

      Laita jo nimesi viestiketjuun, että voin alustavasti pankille ilmoittaa kuka hoitaa vast'edes lainoihini liittyvät asiat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2242
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      218
      2119
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1428
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1183
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      84
      930
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe