Koska poliisi ja iltapasko välttelevät kansallisuuksien mainitsemista, on oletettavaa, että kuusi matua hyökkäsi kolmen kantasuomalaisen päälle, jotka yritti vain puolustaa tyttöjä. Matut varmaan kävi tahartelemaan tyttöjä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016070321837284_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016070321837284_uu.shtml
Vastaukset 10
Vanhimmat
3 matua oli muka puolustanut tyttöjä :D Menköön kaikki ählämit omiin maihinsa könyämään!
Eiku, yhdeksän tunkeutujaa ahdisteli, kolme saatiin kiinni ja ne valehtelivat että olivat muka puolustaneet tyttöjä.
Ja stoori upposi hyvin Suomen poliisin sillä ne juuri ja juuri osaavat laskea 6:een asti.
https://www.youtube.com/watch?v=-SwkADfQelU
Kuuluu "uskoon".
Ja taas mtv uutisoi näyttävästi otsikossaan,että ulkomaalaiset puolustivat tyttöjä.Miksei kertoneet otsikossaan,että tyttöjen päälle hyökänneet olivat yllätys MYÖS matuja. Se kerrotaan vasta lopussa pakon edessä
Matuja tietysti olivat!
Uusi tapa otsikoida matujen välinen joukkotappelu. Ikään kuin maahanmuuttajajoukko olisi ollut hyvällä asialla. Hyvä asia tässä on se, että kaikki tappelijat olivat ulkomaalaisia. Suotavaa olisi että saisivat toisiaan hengiltä mahdollisimman paljon.
Poliisin mukaan eräällä paikkakunnalla henkilö puolusti henkilöä henkilöä vastaan. Poliisi myös toivoo, että tuolla paikkakunnalla asuvat henkilöt ilmoittaisivat, jos heillä on tietoa henkilöistä. Valitettavasti emme voi tiedottaa asiasta tarkemmin.
mtv -pelaa tämäntyyppisellä uutisoinnilla MV-lehden pussiin
... ja iltalehti
No sentään kirjoittivat, että myös ne tyttöjen ahdistelija olivat mamutaustaisia. Jospa tämä uutisointi vielä rehellisemmäksi muuttuu.
Pitäisikö nyt näille kuudelle lahjoittaa Oodinin jakut niskaan, kun tehokkaasti toimivat tyttöjä puolustaen. Saattaisi ylekin ruveta kehumaan.