Sami-A +muut huhhulit on lopulta "J. Mengelenejä"!

Sami-a otti aikoinaan abortti-eutanasiakeskustelussa (tai aiheen ohitse) aiheeksi Josef Mengelenin: https://fi.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele

Hänellä ei ollut abortista muuta tietoa, jollei raskaana ollut nainen kuole kaasukammioon ja äiti päätti päivänsä samalla. Ajatteleeko todellakin kaikki uskovat samoin kuin Sami-A, että jonkinlainen rotuoppi tai muu siihen liittyvä olisi syynä siihen että abortteja ja eutanasiaa voitaisi tehdä?

Siinä on se ero, ettei kaikki raskaana olleet naiset vaan murto-osa niistäkin hakee aborttia ja suurin osa synnyttää ja haluaa lapsen, mutta eutanasiaa ei kaikissa maissa saa, vaikka kuinka sitä tahtoisi, mutta tämä "Kuoleman Enkeliksikin" nimetty tohtori sai aikaan sen, että hän sai päättää kenen piti kuolla ja ketä ei, mutta se kuoleminen tehtiin pakottamalla/kiduttamalla, eikä tältä esim. vangilta kysytty tappaako itsensä vai tapetaanko hänet!

Eutanasian olemassa olossa ei ketään pakoteta tekemään tietenkään mitään eutanasiaa itselleen, vaikka Sami-A:n mukaan niin tulisi tapahtumaan, kuten maissa joissa myöskin on homoseksuaalien oikeus avioitua on samalla jokin pakote että siinä maassa ihmiset pakotetaan homoseksuaaliseksi.

Kerrassaan Mengeleniä pahempia ihmiskiduttajia nämä Sami-A:n kaltaiset hihhulit ajatusmaailmaltaan...monia potilaita makuutetaan nytkin sairaaloissa, vaikka kärsivät tuskissaan ja välillä tullaan tuomaan kipulääkettä tai laitetaan se suolaliuoksen mukana, vaikkei potilaasta enää tulisi mitään ehjää kaveria. Niiden lääkkeihin menee silti saakelisti verovaroja, että sitä kaveria ylläpidetään hengissä ja se on kertakaikkiaan väärin. Siihen loputtumaan lääkitsemiseen uskovat olisivat kyllä heti valmiita, vaikkei mistään "mömmöistä" Raamatussa lopulta kerrottaisi!

18

517

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämä.on.arvokasta

      Ihminen voi mennä rikki, hänen ruumiinsa, se ei tarkoita sitä että hengestäkin pitää luopua. Eutanasialla voi hyvin olla paikkansa joissakin keisseissä, mutta yleinen eutanasian ihailu johtaa vain massailmiönä elämän halveksuntaan.

      Viittaaminen rahaan osoittaa aloittajan arvomaailmasta kyseenalaisen seikan. Tapetaan ne joita ei kannata pitää hengissä, tapetaan köyhät ja sairaat. Vähä vähältä lisäänthyvät ne ihmisryhmät, joita vallanpito pitää epäkelpoina. Näiden huolten ilmaisu saa täällä raivoisan vastustuksen, jopa sensuurin.

      • "Tapetaan ne joita ei kannata pitää hengissä, tapetaan köyhät ja sairaat."

        Kuten jumalauskoisen kreationistin Adolf Hitlerin Saksassa.


      • "Eutanasialla voi hyvin olla paikkansa joissakin keisseissä, mutta yleinen eutanasian ihailu johtaa vain massailmiönä elämän halveksuntaan."

        Kuka on väittänyt että sitä eutanasiaa ihaillaan? Yksikään täysin järjissään oleva ihminen ei voi kestää tai katsoa päin sitä, kuinka lähiomainen kärsii kivuissa ja tuskissaan.

        Itse olen ainakin tehnyt hoitotestamentin sairaalalle, mikäli terveydentilani menee sellaiseksi, ettei ole toivoakaan paluuta entiseen niin toivon, että kaikki johdot ja letkut revitään pois minusta välittömästi.


      • No, elämää voi myöskin halveksia korottamalla se joksikin Pyhäksi Dogmiksi.


      • "Tapetaan ne joita ei kannata pitää hengissä, tapetaan köyhät ja sairaat."

        Miksi sulla ja muilla uskovilla on tapana aina vääristellä asioita?

        Jos on Eutanasia mahdollisuus olemassa, niin tuleeko sinusta sitä mahdollisuutta käyttämään kaikki ihmiset?! Suomessa on mahdollisuus aborttiin, mutta käyttääkö sitä mahdollista kaikki raskaana olleet naiset? Entäpä miten koet sen meneekö kaikki ihmiset samaa sukupuolta olleen kanssa avioliittoon välittömästi kun Suomeen tulee tasa-arvoinen avioliitto ja ottaa eron entisestä puolisostaan?! :D


    • Kirjoitapas Mengelen nimi oikein myös taivutusmuodoissaan.

      • oikein.suhteellista

        Ateisti1982 taivuttaa ja vääntää sanat niinkuin haluaa. Kun tarpeeksi moni vääntää ja taivuttaa väärin, siitä tuleekin jo oikein. Eikä välttämättä mene kauan ennen kuin huhhulikin on ihan virallista kieltä, kunhan muut vain seuraavat esimerkkiä.


      • oikein.suhteellista kirjoitti:

        Ateisti1982 taivuttaa ja vääntää sanat niinkuin haluaa. Kun tarpeeksi moni vääntää ja taivuttaa väärin, siitä tuleekin jo oikein. Eikä välttämättä mene kauan ennen kuin huhhulikin on ihan virallista kieltä, kunhan muut vain seuraavat esimerkkiä.

        Myöskin saan taivuttaa ja vääntää sanat niin kuin haluan. Jos se häiritsee jotakuta niin menkööt itte suomenkielen kursseille, jossa opetellaan kirjoittamaan oikein. Väitän, ettei yksikään tavallinen suomalainen selviydy niistä oikeinkirjoituskokeista, mitä siellä pidetään jollei ole sitten itte jokin äidinkielen opettaja tai jokin muu suomen kielen opettaja.


      • ateisti1982 kirjoitti:

        Myöskin saan taivuttaa ja vääntää sanat niin kuin haluan. Jos se häiritsee jotakuta niin menkööt itte suomenkielen kursseille, jossa opetellaan kirjoittamaan oikein. Väitän, ettei yksikään tavallinen suomalainen selviydy niistä oikeinkirjoituskokeista, mitä siellä pidetään jollei ole sitten itte jokin äidinkielen opettaja tai jokin muu suomen kielen opettaja.

        Huonon kuvan se kyllä antaa älystäsi ja yleissivistyksestäsi.


      • marsunkiillottaja kirjoitti:

        Huonon kuvan se kyllä antaa älystäsi ja yleissivistyksestäsi.

        Suomenkielen kurssiko?!


      • marsunkiillottaja kirjoitti:

        Huonon kuvan se kyllä antaa älystäsi ja yleissivistyksestäsi.

        Oletko äidinkielen opettaja?!


      • sieluntila
        marsunkiillottaja kirjoitti:

        Huonon kuvan se kyllä antaa älystäsi ja yleissivistyksestäsi.

        No ei tuo aloittajan teksti muutenkaan ollut osoitus selkeästä ajattelusta. Teksti pomppii mielenjuolahduksista toisiin, vailla sitä vertaa ajattelua, että lukijankin tulisi ymmärtää, mikä on hänen asiansa.

        Oliko pääasia se että joku Sami-A muut hihhulit ovat kiduttajina ja sadisteina pahempia kuin Josef Mengele? Väite osoittaa todellista suhteellisuustajun puutetta.

        Josef Mengele oli natsirikollinen, joka omin käsin huolehti ihmisten kiduttamisesta ja tappamisesta. Mitä Sami-A ja muut aloittajan halveksimat hihhulit ovat tehneet? Kirjoittaneet vääriä mielipiteitä suomi24:lle?


    • tseh.tseh

      Samiiii!!!!! Tännneee!!! Tule kun käsketään!!! Ateisti antaa sulle remmiääää!!!!

      • tseh.heh: "Samiiii!!!!! Tännneee!!! Tule kun käsketään!!! Ateisti antaa sulle remmiääää!!!!"

        Niinkö meinaat?!


      • tseh.tseh

        Sitä että SamiA on sadohomomasokisti. Amen


    • oikein.suhteellista

      Samiiiiaaa taivuttaa ja vääntää Sanaa niinkuin haluaa. Kun tarpeeksi moni vääntää ja taivuttaa väärin, siitä tuleekin jo uskonto. Eikä välttämättä mene kauan ennen kuin hihulitkin on ihan virallista kieltä, kunhan muut vain seuraavat esimerkkiä.

      Natsit ja Jeesus, mitä eroa?!

      • "Natsit ja Jeesus, mitä eroa?! "

        Natsit oli olemassa, mutta Jeesusta ei ole ollut KOSKAAN olemassa!


    • "Ajatteleeko todellakin kaikki uskovat samoin kuin Sami-A, että jonkinlainen rotuoppi tai muu siihen liittyvä olisi syynä siihen että abortteja ja eutanasiaa voitaisi tehdä? "

      en jaksa lukea noita linkkejäsi
      mutta uskovaiset, yleensä, ovat julmettuja rasisteja.

      jokunen uskovainen toki voi olla ei-rasistikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe