USA pelkää Venäjää

Eikä mikään ihme. Putinin tarvitsee painaa vain nappia ja koko uusi manner muuttuu pölypilveksi.
977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Syytä pelätäkin niin seinähullua diktaattoria. Tosin siinä tapauksessa ei Venäjääkään enää olisi eikä venäjää puhuttaisi muualla kuin helvetissä.

Äänestä

Ja USA ei tietysti vastaisi siihen napinpainallukseen mitenkään?

Kylllä te ryssät olette todellakin just niin tyhmiä kuin mitä teistä puhutaan. Ja NATO on jo Venäjän rajoilla niin Liettuassa kuin Virossakin...

Äänestä

Ydinsodan tekee epätodennäköiseksi juuri se, että ensi-iskua seuraa AINA vastaisku, jolloin aloittajan omakin maa tuhoutuu. Ontäysin mahdotonta tuhota kerralla kaikkia vastapuolen siiloja, tukikohtia ja veden alla olevia s-veneitä!

Äänestä

Tottakai pelkää (se on viisautta) , mutta ei kunnioita .
Yhdysvallat tietää olevansa kumppaneineen, paljon vahvempi sotilaallisesti, mutta ennenkaikkea taloudeltaan.

Tosiasia on, että viisautta olisi palata nopeasti yhteistyön ja ystävyyden aikaan jolloin tavallisten venäläisten kansalaisvapaudet, ihmioikeudet ja taloudellinen hyvinvointi lisääntyivät.

Valloittaminen, alistaminen ja voiman näyttäminen, ei modernissa maailmassa paranna tavallisen kansan elinoloja ja onnellisuutta, vaan tuhoaa kaikki mahdollisuudet.

Länsimaiden jhmiset haluaisivat aidosti olla ystäviä ja käydä kauppaa venäläisten kanssa, mutta uhkailija, alistaja ja häirikkö ei saa todellisia ystäviä ja vaikutusvaltaa.

Äänestä

Tällaistä jälkeä syntyy kun natotrolli esiintyy Venäjän kannattajana.
OHOI Kaikki maailman tiltut, älkää kommentoiko paskanatottajien kakkaketjuja.

Äänestä

Kuules pelle, kuvitteletko että USA:a, Englannilla ja Ranskalla ei olis yhteensä ihan helvetin paljon isompi ydinasearsenaali, kuin Ryssillä ? Vastaiskukyky asuu ydinsukellusveneissä, joissa on mannertenväliset ohjukset. Vastaus tulee täysin välittömästi ja Putin on historiaa. Enemmän lukeneet ja opiskelleet tuntee tämän käsitteenä, kauhun tasapaino. Eli mitä oikein yrität lässyttää ?

Äänestä
  • Lässynlässyn!

    Äänestä

USA:lla ja Venäjällä loppujen lopuksi hyvät suhteet perua kylmän sodan ajoilta.kumpikin tietää että ydinsodassa ei ole voittajia.Yhteistyö pelaa Lähi-Idässä ja Ukrainassa kumpikin tietää ja tietoja vaihdellaan.

Äänestä

Toivotaan että Kiina ja Venäjä parkkeeraa Meksikonlahden rannikolle muutaman ydinsukellusveneen niin tasapaino säilyy!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eiautasuomennatot kirjoitti:

Eikä mikään ihme. Putinin tarvitsee painaa vain nappia ja koko uusi manner muuttuu pölypilveksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu