putin ja lavrov ovat sentään miehiä

toisin kuin nämä ämmämäiset sipilät,soinit ja muut suomen hallituksen nautapaarmat
11109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Juuri näin.tarkkaan harkittua viisasta puhetta molemmilta herroilta.

Äänestä

VENÄJÄN SOTILAAT ! heittäkää pois aseenne, palatkaa koteihinne ja kolhoosiinne. Pelastaa maatuskanne ja maamonne yhdessä lapsienne kera. Pelastakaa synnyinaronne kommunismin kurimuksista ja kerkoittakaa lavrov ja putiini. puttini on alkuaan niitä isänmaattomia kirkiisejä jotka jo nuoruudessaan käänsivät selkänsä totuudelle ja antoivat mielensa kommunismin kaiken tuhoavalle ideologialle.
Ajakaa veriset pyövelinne mustameren syvänteisiin ja lyökää rauhan kättä Ukrainen , Krimin ja koko balttian maiden kansalaisten kanssa.

Äänestä
  • Kaksi älykästä miehekästä miestä, meillä ei ketään.

    Äänestä

balttia vapaaksi.

Äänestä

Putin käy aina tasaisin väliajoin ottamassa botox pistoksia naamaansa. Ihan kuin olisi USA lainen näyttelijä tähti.

Lavrov on naamaltaan kuin petolinnun perse. Paska on juuri tulossa ulos anuksesta.

Äänestä

Aloittaja on venäjän kätyri. Paskaa niin ulkoa kuin sisältä!!!!

Äänestä

No jos ulkonäkölinjalle lähdetään, niin kyllä Lavrov mun asteikolla vie voiton, jotenkin sillai kivasti rumankarhea näköinen.

Äänestä

Hauskasti toveri aloittaja "unohti" nimetä Venäjällä poliittisesti samaa ideologiaa vetävän puolueen suomalaisen vastineen innolla Suomen talouden alamäkeen vetäneet ämmämäiset edustajat hallitusvastuusta pois :D

Sano vaan reilusti Kokoomus. Suomen tuho.
Jygä teki Suomessa ensin sen mistä Brexit-Farage otti esimerkkiä. Kun tavoite (=oma napa) on täynnä, valtio saa mennä.

Äänestä

Naton sotilkastukikohtien rakentaminen itärajalle on aloitettava välittömästi..Rajapuomille ja vartiokoppeihin on istutettava jokaisen poliitikko joka on saattanut suomen tähän surkeaan tilaan , käsiin vain kivilongot ja ritsat.

Äänestä

BUEHEHHHhh
surkea yritys, tämä aloittaja on niin huono provoilija ettei toista ole!

tämä MV-skeidan ja ryssä trollitehtaat on tulossa yhä huonommiksi kokoajan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtäjä47 kirjoitti:

toisin kuin nämä ämmämäiset sipilät,soinit ja muut suomen hallituksen nautapaarmat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu