Aamulla bussipysäkillä seisoessani huomasin tien vastakkaisen puolen pysäkkikatoksessa jotain outoa: Päätylasissa oli iso mainos, jossa oli pelkkä pääkallo. Pikainen vilkaisu omalle puolelle tietä, ja kas, tällä puolellahan oli hirttoköysi! Mikä ihmeen kampanja tämä nyt mahtaa olla? Mainoksilla pyritään (ainakin useimmiten) luomaan positiivisia mielikuvia, mutta sellaista vaikutusta näillä ei minuun kyllä ollut.
Mikä ihme ja kumma?...
Ällistynyt
5771
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tupakkaa vastaan. Pyrkivät shokeeraamaan, ja näköjään onnistuvat.
Varmaan tosi kiva alku koulupäivälle pienille lapsille.
...mene välkällä nurkan taakse polttaan norttia.
Tai ainakin saavat huonon omantunnon kessuttelusta.
Viä kun saatasiin mainoksii yrjössään rypevistä rapajuopoista niin jäis se alaikäisten pussikaljottelukin vähemmälle...
Ja tietysti messeviä lähikuvia kukkakaalimulkuista ja muista värkeistä sukupuolisten tautien runtelemina - kyllä rupee teineillä pysyyn housut jalassa tai ainakin kortsut taskussa.
Suomalaiseen synkkään loskasäähän bussipysäkille odottamaan, ja jeps: hirttoköysi bussikatoksessa.
Masentvaa mainontaa. Ihmettelen kuinka mennyt läpi tuollainen, mieluummin katsoisi mainoksia aurinkorannoista bussia odotellessa!