Veden jälkeen seuraa tulenpaisumus

alfa123om2222

Viime kerran maailma hukkui veteen ihmiskunnan syntien tähden. Mutta seuraavan kerran se hukkuu tuleen ja tällä kertaa jumalattomien eli eläinten syntien tähden.

Ihmisen tulee olla kärsivällinen, vaikka ei voi mitään jumalattomien ilkivallalle tänä päivänä. Tulee pitää mielessä, että Jumala ei omaa voimaa lopettaa tuo ilkivalta muutoin kuin tulenpaisumuksessa.

Älä luule, että saisit paljon apua ilkivaltaa vastaan tänä maailman aikana, vaan odota pelvolla ja pyhyyteen pyrkien sitä ratkaisua, joka on ainoa mahdollinen jumalattomien ilkivallan lopettamiseksi nimittäin tulenpaisumusta.

2

228

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pakkstori

      Vaikka en ymmärrä valintaa olla Jumalaton, tai sekulaari maailman ihminen, koska en ymmärrä itse vielä valintaa olla tietoisesti paha, niin ateisteja, jos heidät oletetaan jumalattomiksi ohjaa eräs henkin, PIMEYDEN henki(nimellään ei ole mitään merkitystä), joka on lähes hyvä silti sielukkaita fiiliksiä keräämään, ja siinä fiiliksensä keräilyssä, heidän järkensä on pimentynyt, koska kielikuvat, jossa fiilis saadaan väärillä mielleyhtymillä ja lähimmäistensä pilkkaamisella, tuntuvat silti mukavilta heistä itsestään. Mutta jos ihminen on sekulaari(saastainen henki) jumalattomuuden(jossa tietoisesti kapinoidaan Jumalaa vastaan) sijaan, sellainen aikansa törpöstelee jopa Jumal'uskolla, mutta kääntyy takaisin maailmaan, jolla ei ole järkevää henkeä, keskittyä mihinkään asiaan kunnolla, vaikkapa himojaan siinäkin katsantokannassakin saa tyydytää niin paljon kuin sielu sietää....
      Mutta te, jotka uskotte olevanne Pyhiä tai Vanhurskaita(teidän täytyy tietoisesti sekin valita), rakentaa uskonne rukouksella salassa, ja lähimmäistenne hellällä ohjailulla täydelliseksi. Ei Jumala viivyttele liikaa täyttäessään lupauksiaan.
      alfa123om vai mikä se oli, älä vielä julista vulkaanista aikaa kuitenkaan maan päälle, on tässä vielä pitkähkökin hetki maailmassa vielä etsikkoaikaa kaikilla, ainakin toivon niin.

    • rkop

      Atomivoimaloista uloskarkaavat säteilyt muuttavat materiaalit kemiallisesti palaviksi! Toivottavasti tuo on hidas prosessi! Kevyen liikenteen väylillä kivet ovat räjähdelleet jo vuosia ja muodostaneet kiviympyröitä hiekoituskivistä!
      MUTTA KRISTITTYJÄ EI KOHTAA "MIKÄÄN PALAVUUS!" iLMESTYSKIRJAN MUKAAN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      92
      1138
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      80
      873
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      236
      872
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      734
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      74
      708
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      622
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      58
      599
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      41
      570
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      557
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      545
    Aihe