Niin pitääkin käristä.
Hullu poliisimurhaaja kärisee helvetissä!
10
224
Vastaukset
- yksmonista
Maksa ulosottovelkasi ja puhu sitten.
- Fair_play
Vaikutat mielisairaalta.
- yksmonista
En sentään ole käynyt henkilökohtaisesti mainitsemassasi paikassa, kuten sinä näköjään olet.
- 4455678ewer
yksimonista. paljonko pitää sinun mukaan maksaa,että vpi paskasta keskustella
- taivaassahelvetti
Oletko niitä hulluja uskovaisia jotka kuvittelee että jokin kärisevä helvetti olisi olemassa. Helvetti on ihmiskunnan yhteinen hauta, kuolleet eivät tiedä mitään eivätkä enää koe mitään - he ovat maan multaa. Yritähän sinäkin tulla tälle vuosituhannelle ja lakkaa uskomasta kaikenmaailman uskovaisten satuja aikuisille.
- hoitsuX
konstaapeli Venäläistä osui haaroihin, penis katkesi, terskaa etsittiin maastosta tuloksetta.
- vihtiiiiiii
TAAS tapettiin vihdissä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071421905187_uu.shtml - muistotilaisuus
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/koskettavat-kuvat-ammutun-poliisin-kunniaksi-jarjestettiin-muistokonsertti/5989448
"Espoon tuomiokirkossa järjestettiin 12.7.2016 Espoon poliisiyhdistyksen ja Länsi-Uudenmaan poliisilaitoksen yhteistyönä muistokonsertti virkatehtävässä 17.6.2016 surmansa saaneen poliisimies Tomi Keskisen muistoksi. Lähiomaisten ja kutsuvieraiden lisäksi kirkko täyttyi sekä oman poliisilaitoksen että muiden poliisiyksiköiden henkilöstöstä.
Sisäministeri Paula Risikko puhui lämpimästi Tomi Keskisestä ja poliisin tehtävästä yhteiskunnan puolustajana. Ministeri kiitti myös tilaisuuden järjestäjiä sekä taiteilijoita, jotka omalla osallistumisellaan ja pyyteettömyydellään olivat varmistamassa konsertin tavoitteiden saavuttamisen.
Konsertissa oli koskettava tunnelma, jonka erityisyyttä korosti tilaisuudessa vahvasti läsnä ollut poliisin yhteisöllisyys. Ainutlaatuinen ja puitteiltaan vaikuttava Espoon tuomiokirkko oli juuri oikea tila konsertin järjestämiseen.
Espoon poliisiyhdistys ja Länsi-Uudenmaan poliisilaitos esittävät parhaat kiitokset kaikille taiteilijoille ja järjestelyihin osallistuneille. Muisto kauniista tilaisuudesta säilyy lähiomaisten ja työtovereiden sekä kaikkien osallistuneiden mielissä."- muistotilaisuus
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016071421906970_uu.shtml
"Tilaisuudessa oli paikalla Vihdissä kesäkuussa virkatehtävissä kuolleen Tomi Keskisen lähiomaisten lisäksi kutsuvieraita sekä Länsi-Uudenmaan poliisilaitoksen ja muiden poliisiyksiköiden henkilöstöä.
Tilaisuudessa puhui myös sisäministeri Paula Risikko. Länsi-Uudenmaan poliisilaitoksen Facebook-päivityksen mukaan Risikko puhui lämpimästi Keskisestä sekä poliisin tehtävästä yhteiskunnan puolustajana.
Tilaisuudessa esiintyivät Petrus Schroderus, Riitta Ingelin, Philomela-kuoro sekä Club For Five -yhtye" - hölöhölöpölö
risikko puhui lämpimästi keskisestä-tuskin oli muija koskaan nähnytkään elävänä-kaikenlaista tuubaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1873076
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642626- 2032240
- 741886
- 1021793
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041509
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089