KUKA RYSSI MESSIN RAHAT, URAN JA MAINEEN?

Sosialismi on todella julmaa.

Siinä kateellinen ja nälkäinen lauma raatelee lahjakkaan yksilön.

Eli, tässä tapauksessa... onkohan sittenkään oikein että Messiltä viedään rahat, hänen uransa tuhotaan ja mainekin loataan huippupelaajasta "rikolliseksi?"

Raakaa riistososialismia?

Ja onko teon takana loppujen lopuksi vain yksi koston haluinen virkalija agendoineen joka "ei voi kertakaikkiaan sietää Messiä?"
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tälläistä tapahtuu Suomessakin yhä enemmän: ei siis ihme että yritykset ja lahjakkaat yrittäjät hakeutuvat mm. Viroon, huippu-urhelijat monacoon jne.

Ne jotka ovat jääneet ay-Suomeen esim. JJ, ovat joutuneet tavalla tahi toisella hankaluuksiin.

Äänestä

maksavat muutenkin liikaa, moiselle pallo pojalle.

Äänestä

Aikamoinen saalis: Messi on ollut aikamoinen sampo.

Äänestä

"KUKA RYSSI MESSIN RAHAT, URAN JA MAINEEN?"

Ihan samaa voisi kysyä Nalle Wahlroosista. Mutta koska hän ei ole yhtä hyvä jalkapallon pelaaja, joten aloittajan kaltaiset idiootit eivät hyväksy Nallen veronkiertoa samalla tavalla, kuin he hyväksyvät Messin ketkuilun. Nallen ja Messin ero on se, että Nalle on toiminut aivan lakien mukaan, mutta Messi on verorikollinen, josta hän sai aivan oikeutetusti vajaan kahden vuoden ehdollisen vankilatuomion.

Äänestä

Messi pelasi väärässä joukkueessa. Jos olisi pelannut Real Madridissa, ei kukaan olisi puhunut halaistua sanaa. Nyt Espanjan hallinto kostaa Catalunyalle.

Äänestä

Miten pallon potkimisesta ympäri nurmikenttää voidaan maksaa sellaisia palkkoja kuin maksetaan? Tai vaikka kumilimpun työntelystä mailalla pitkin jäädytettyä kaukaloa? Palkkioissa ei ole ollut järjen häivää enää vuosikausiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


9876789 kirjoitti:

Sosialismi on todella julmaa.

Siinä kateellinen ja nälkäinen lauma raatelee lahjakkaan yksilön.

Eli, tässä tapauksessa... onkohan sittenkään oikein että Messiltä viedään rahat, hänen uransa tuhotaan ja mainekin loataan huippupelaajasta "rikolliseksi?"

Raakaa riistososialismia?

Ja onko teon takana loppujen lopuksi vain yksi koston haluinen virkalija agendoineen joka "ei voi kertakaikkiaan sietää Messiä?"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu