Afrikan poika

Mikä tää turhis julkkis ns. musta Barbaari luulee olevansa. Jos. kytät kysyy hänen äidiltä ja siskolta paprut, niin on ne näytettävä. Huonosti ovat naiset käyttäytneet jos rautoihin on laitettu.Pitäis vain poika puhuttulun äidille ja siskolle miten Suomessa tulee käyttäytyä. Säälittävää itkee lehdissä, rasisti korttilla poiju hakee taas julkisuutta!
47727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Ottaisi kimmpakyydin äidilleen, siskolleen ja itselleen sinne mistä ovat tulleetkin.
Täällä ei mustia barbaareja kaivata!

1Äänestä
  • minusta tää kaveri on poika ei barbaari. barbaari on mies ei pikku poika!!!!

    Äänestä

  • Minusta hänellä on aika pieni pää!!!!

    1Äänestä

  • Olen nähnyt, muuallakin näkyy pienuutta kuin päänkoossa!!

    Äänestä

  • Ei ne lihakset vai kuinka pieni pää.

    1Äänestä

  • "Ottaisi kimmpakyydin äidilleen, siskolleen ja itselleen sinne mistä ovat tulleetkin."

    Jätkä ainakin on Turusta. Kamala kohtalo muuten.

    1Äänestä

  • pikkupoikasomaliasta kirjoitti:

    minusta tää kaveri on poika ei barbaari. barbaari on mies ei pikku poika!!!!

    pikkupoikasomali. Tyhmyyttä on monta astetta,mutta kyllä sinun on aivan huipulla

    Äänestä

  • bua-ha-haa kirjoitti:

    "Ottaisi kimmpakyydin äidilleen, siskolleen ja itselleen sinne mistä ovat tulleetkin."

    Jätkä ainakin on Turusta. Kamala kohtalo muuten.

    Ei Turus läheskään niin kamalaa kuin kallios tai vuosaares.tai pasilas-

    Äänestä

Ei ku täytyy käyttäytyä ylimielisesti onhan hän musta. Suomalainen valkee olis paperit näyttäny mut nää käyttäytyy ku ulkomaan mustat.

Äänestä
  • pienet päät ja pienet aivot!!

    1Äänestä

Suomessa ollaan jo tilanteessa,että kantaväestöllä ei ole mitään oikeuksia näitten mamujen kanssa. Kaikki on rasismia ja kaikki pitää sallia. Varmasti on ollut aihetta panna naiset rautoihin,jos niin on tehty. Turhaa julkisuuden hakua tältä turhakkeelta. Mikä julkkis tää tyyppi muka on? Minkä alan stara?kovin on heikot eväät olla täällä.

1Äänestä
  • Mä näin tilanteen, poliisi toimi tilanteessa tarvittavalla tavalla.
    Olis voinut käyttää kovempiakin otteita koska naiset käyttäytyivät todella uhkaavasti poliisia kohtaan. pitkä pinna oli poliisilla!!!

    Äänestä

  • Äly möly mustat naiset koppiin rauhoittumaan. Ei auta musta olevinaan laulaja poika. Kuuleman mukaan pieni päinen poika!!

    1Äänestä

Julkisuuteen annettujen tietojen mukaan kyseessä on ollut ulkomaalaistarkastus, jolla on pyritty selvittämään likkuuko keskuudessamme ihmisiä ilman asianmukaisia papereita.Näiltä naisilta on kysytty henkilöpapereita ja he ovat alkaneet häiriköimään ja paikalle on pitänyt kutsua ainakin yksi poliisipartio.

On tyhmää aloittaa häiriökäyttytyminen tälaaisessa tilanteessa, metrossakin täytyy näyttää tarkastajille lippu ja jos alkaa riehumaan niin kyllä silloin otetaan kovemmat otteet käyttöön.

Joitakin aikoja sitten somalinainen kuulutti ympäri nettiä että Espoon poliisi oli kohdellut häntä rasistisesti. Hän oli pysäköinyt väärin ja saanut sakot. Hänen mielestään olisi pitänyt saada vain huomautus.

Kumma miten tietyt ryhmät vaativat itselleen erikoisoikeuksia.

Äänestä

Suomeen on tullut matujen ryntäyksen yhteydessä paljon porukkaa ja osa heistä on teillä tietämättömillä. Osalla piileskelijöistä saattaa olla ISIS-kytköksiä.
Sehän on kaikkien suomalaisten etu että henkilöllisyyden paljastavia pistokokeita järjestetään. Ja jos näytät ulkomaalaiselta on todennäköistä että sinut tarkastetaan.

Suomen hallitus on vastuussa tilanteesta ja oikea osoite olisi laittaa valitus sinne.
Olisi mielenkiintoista kuulla mitä sieltä sanottaisiin.
Nerg ehkäpä toteaisi että on epäeettistä ja rasistista tarkastaa ulkomaalaisen näköisiä kun ei kaikkien suomalaistenkaan taustat ole selvillä . Yms.

1Äänestä

tää kyseinen kaveri on noin 80kg ja luulee olevansa joku barbaari. pikkupoika joka itkee kun äiti jää kiinni kun on tehnyt vääryyttä. olevinaan laulaja mutta ei paljon näy listoilla. esiintys omalla nimellään musta poika!!!!!

1Äänestä
  • Käyn samalla salilla,nostelee pieniä painoja(barbaari??????????????????)

    Äänestä

poika ei ole ollut pitkään aikaan julkisuudessa ja yrittää nyt päästä sinne tällä keinoin.
kunhan kuulemme poliisin mielipiteen asiasta niin poika menee nöyränä äitinsä helmoihin. mustan pojan uho naurattaa!!!!!

Äänestä
  • Asun tän mustan pojan naapurissa. Meno aivan hirveätä. Ei ole elämä niin kuin normaali ihmisillä(sairasta menoa).

    1Äänestä

  • kuka elättää musta pojan äitin ja siskon elämän. (sosku?)

    1Äänestä

  • Nää on yhteiskunnan elättejä,niin kuin suurinosa somaleista.

    1Äänestä

  • NÄKIJÄYÖSSÄ kirjoitti:

    Asun tän mustan pojan naapurissa. Meno aivan hirveätä. Ei ole elämä niin kuin normaali ihmisillä(sairasta menoa).

    Olen valittanut useasti isännöitsijälle tästä mustasta pojasta. Saa häädön piakkoin käyttäytymisensä takia. Musta ei ymmärrä valkoisten sääntöjä(Afrikka/Eurooppa)

    1Äänestä

rasisti ja rasisti. matu on kantikselle fasisti.

Äänestä

Kulttuurieroja ei saada koskaan kitkettyä. Johan se on nähty romaanien kanssa, eivät vieläkään ole sopeutuneet Suomeen, vaikka satoja vuosia ovat ilmaista leipää syöneet.

1Äänestä
  • oletteko kuulleet et kukaan olis koskaan väitellyt tohtoriksi aiheena mustalaisten työperäiset sairaudet???ite en ole kuullut

    Äänestä

Niin pieni pää pojalla ja suuri uho.Noloa toimintaa mustalta pojalta(somaleilla pienpäisyyttä).

1Äänestä
  • Etkö sä Hesalais tollo osaa Suomea ethän ole nolopää vaan molopåå

    Äänestä

Oltiin porukalla ja nähtiin naisten käytös. Poliisilla oli todella pitkä pinna. Toivottavasti totuus tulee ilmi. Kammottavaa rasismikortin käyttöä!!!

1Äänestä
  • Olipa taasen yksi persujen emävale.toivottavasti poliisit saavat osoitteesi selvitettyä

    1Äänestä

Musta barbaari kylläkin on suomalainen, Suomessa syntynyt ja suomalaiseen kulttuuriin kasvanut ja ehkä osittain tansanialaiseen mutta ei hän mikään sosiaaliturvan perässä tullut somali tai irakilainen raiskaaja ole.
Tämä siis vain selvennyksenä noihin joihinkin kommentteihin.

1Äänestä
  • Mutta käytös sama kuin röyhkeillä matuilla

    Äänestä

Isä kai turuust Nikander, äiti Tansanialainen.

Äänestä

Tuleva Poliisikillerhän se ^^
Kattonu liikaa Dallasta...

Äänestä

Kuka tämä musta Barabbas on? Joku hihhuli?

Äänestä
  • Musta Barbababa :)

    Äänestä

  • mikä hihhuli oot persuKyllä on kristitty susta en tiedä

    Äänestä

Musta Raparperi.

Äänestä

Kun kaikki tulijoille ym. sallitaan kohta on yhteiskunta yhtä sekaisin kuin siellä mistä tulevat. Mihinkäs sitten suomalaiset pakenee.

Äänestä

VOI VITTU MIKÄ NUIJA OLET PASKAPÄÄ.

Äänestä
  • ÄITISI on huora ja sinä huoran tyhmä penikka jolla ei mitään arvoa,

    Äänestä

Musta tuntuu Musta Piparjuuri.

Äänestä

Musta Barbaari voi vaihtaa nimensä neiti Barbaraksi.

1Äänestä

Ei saa suojella suomalaisia, se on rasismia. Pois kaikki poliisit.

Äänestä

Kaikki tääkin muslimien ja mustien suunnitelmaa vallata Eurooppa, eli pitää poliisi kiireisenä, tehdä turhia valituksia rasismista ja syytellä ties ketä vaikka mistä. Kaikki pienikin valitus ja epäjärjestys on islamin edun mukaista. Eihän niiden itsensä tarvi maksaa turhista jatkuvista valituksista.

Esm minä en pidä mukana henkkareita koska on niin paljon lompakkovarkaita ja henkkareiden uusiminen on kallista. Ja olen tietoinen että jos poliisi etsis vaikka just mun näköistä vaikka pankin ryöstäjää eikä mulla ole henkkareita niin kyytiin joudun! Niin on käynyt mun muutamille kaverille, suomalaisia. Joten kyllä tiedän / tiedämme miten poliisin kanssa käyttäyydytään. Jos poliisi pidättää vaikka syyttä, niin sinne mennään ja pullikointi poliisia vastaan on rikos, vaikka poliisi olisi väärässä. Poliisin karkuun juokseminen on poliisin pidättämisen vastustamista, ja rikos. Näin se vaan on. Kannattais mustienkin turhien julkkisten opetella Suomen laki§, jos täällä aikoo asua eikä vaan tuottaa ongelmia.

Äänestä

Olemme saaneet maahamme miespuolisen "abu hannan". Mustan barbaarin lempinimeksi apuhannu.

Äänestä

MB vois tehdä räpätäti"musiikkia" vaan. Apuhannunpapupata. ..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ukalapukala kirjoitti:

Mikä tää turhis julkkis ns. musta Barbaari luulee olevansa. Jos. kytät kysyy hänen äidiltä ja siskolta paprut, niin on ne näytettävä. Huonosti ovat naiset käyttäytneet jos rautoihin on laitettu.Pitäis vain poika puhuttulun äidille ja siskolle miten Suomessa tulee käyttäytyä. Säälittävää itkee lehdissä, rasisti korttilla poiju hakee taas julkisuutta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu