Ylöjärvellä lopetettiin postin palvelut keväällä sanan varsinaisessa merkityksessä! Kun tilaat paketin postin kautta, se tulee kyllä paikalliseen K-pikkukauppaan. Heillä ei ole kuitenkaan velvollisuutta tai tarkoitustakaan lähettää paketin saapumisesta tietoa asiakaalle! HE PALAUTTAVAT PAKETIN lähettäjälle, ilman että asiakas saa tietoa paketin saapumisesta! Mielestäni joku on nyt mennyt pieleen!!! Kaikkia paketteja ei kuitenkaan voi tilata Matkahuollon kautta.
Postipaketteja ei mahdollista saada Ylöjärvellä
Hämmästyttää
13417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kokeiles ihan piruuttas täytää myös kännykkänumero niin iloisesti kilahtaa tehstari kun paketti on otettu Linkissä vastaan. Hieno palvelu kun on aukikin muulloin kuin päivällä. Ja käytä smartpostia ellei jalat taivu kinkkiin
Puhelinnumero on kyllä laitettu, vaan ei kilahda!
Mikäs postilla nykyään toimis? Tuore vitsi, että mistä tietää, että posti on aloittanut palvelunaan vanhusten ulkoiluttamisen? Siitä, että mummi palailee kotosalle pari kolme päivää myöhässä, nurkka rutussa.
Työni puolesta joudun useinkin noutamaan paketteja ja aina on tullut ilmoituslappu perille... Kävikö mielessä että jakelu on voinut myös hukata lapun? Ei kai niitä paketteja voi ikuisuuksia säilöä?
Käytä pakettiautomaattia! Niitä on useita ja Teivon ABC auki aina. Ellet osaa itse käyttää automaattia ota kaveriksi joku alaikäinen niin tapahtuu!
Osaan käyttää, mutta ulkomaan paketit eivät vain tunnu taipuvan sinne. Aina kun mahdollista käytän nykyisin Matkahuoltoa. Toimii kiitettävästi!
Ihmisten olisikin hyvä vertailla ja miettiä, mitä palveluita käyttää. Postille on tosiaan vaihtoehtoja. Ei tunnu postilla tuo perusbisneskään oikein pysyvän hanskassa niin täytyyhän sitä löytyä joku, joka asiat hoitaa. Ja löytyy!
Mikä meihin on mennyt kun kaikki palvelut pitäisi olla yötä päivää käytössä?
Aivan. Ihmisiä kosiskellaan näennäiseduilla, kun varsinainen palvelu on täysin kuralla.
Minä olen postin suurkuluttja, eikä vielä kertaakaan ole paketit jääneet mihinkään matkalle, eikä takaisin palautettu. Linkin postissa on hyvä palvelu ja mikä parasta se on pidempään aiki (viikonloppuisin myös) kun mitä posti oli!!! Textiviestillä ja sähköpostiin tulee aina ilmoitus, kun paketti on noudettavissa. :)
Kyllä maar on paketit tulleet sieltä K-marktistakin perille. On tullut sähköpostiviestiä, tekstiviestiä ja taisipa kerran tulla lisäksi vielä paperinen lappu. Jos ulkomaan lähetystä odotat, ehkä kannattaisi lisätä se ulkomaan suunta 358 ja poistaa eka numero (yleensä 0).
Kyl kyl, hienosti toimii posti ylöjärvellä.
Kirje lähetetty minulle 12.4.2016
Posti toimitti sen 29.12.2016
Että mitäs tossa nyt 8.5kk kesti, sanoisin että postin nykymenolla tuo on ihan jo hyvä saavutus ja siinä on varmaan tehty paljon töitä että on noin nopsaan saatu kirje perille. Jatkakaa samaan malliin !
Hieno saavutus, että noinkin kauan on osattu kuljettaa lähetystä hukkaamatta sitä. Ei se kaikilta onnistu!