Brexit on itsenäisyysjulistuksen vastakohta. Lukekaa itse, jotka osaatte englantia.
https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2016/06/29/no-brexit-was-not-britains-declaration-of-independence-it-was-the-exact-opposite/
https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2016/06/29/no-brexit-was-not-britains-declaration-of-independence-it-was-the-exact-opposite/
Vastaukset 7
Vanhimmat
Valitettavasti suurin osa tänne kirjoittavista MV lukijoista ei tuon linkin tekstiä ymmärrä
Voi voi siinä kumpikin ongelmainen vai oletteko sama henkilö? Ei ole häpeä kertoa lääkärille ,että nyt ei lääkitys oikein toimi ja terveys on vaakalaudella.
En tiedä huomaako kaikki mielenterveys ongelmaiset itse, että kaikki ei ole nyt kohdallaan :( siksi halusin tämän teille kertoa jos se pysäyttäisi miettimään omaa vointia.
Niin kovalla innolla nyt joka ketjussa hääräätte ,ettei se voi olla teille itselle hyväksi.
On ymmärettävää, että paljon on nyt muutoksia tulossa ja omat vähän oudot ajatukset eivät toteudu eivätkä saa vastakaikua, näin meille kaikille joskus käy!
Mutta koittakaa yrittää ymmärtää, että tässä on kuitenkin kyse isoista asioista ja toki varmaan käsitätte sen ettei kaksi pientä hiirua voi sanella asioita miten ne heidän mielestä tuli mennä.
Ja ihan hyvällä tämän halusin teille kertoa ;) Hyvää kesää teille kuitenkin <3 ;)
TahdonVainParastanne ja minä myös, näille nimimerkeille nuorissa_on_tulevaisuus ja Mosa.uttaja täytyy yrittää kohdella ymmärtäväisen lempeästi, kun "haistattelusta" ne innostuvat vain kahta kauheammin.
ITSE ASIAAN NOT HUOMIO -historian professori Steve Pincus, Yalen yliopistosta on Hillary Clintonin kannattaja. professori on kerännyt tuossa vain kokoelman eliitin lausuntoja, ei mitään ihmeellistä.
Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat. kuulostaako tutulta ;-)
1. Yleiset kielitutkinnot. Keskitason testi taitotasoasteikon tasolla 4 (yleisarvosana). Mikäs teiltä löytyy.
2. Mikäli lukee vain ja ainoastaan MV-lehteä tai Ilkkaa, IS, IL, Seiska, niin kaikissa on vain haluttu osatotuus.
Lukijan vastuulla on suodattaa niistä epäolennainen pois tai jättää niille viihdearvo.
Mikäli haluatte parantaa englanninlukutaitoa ja ennenkaikkea ymmärtämistä, niin ohessa linkki.
http://www.independent.mk/articles/34177/Merkel Admits Some Terrorists Entered Europe Amid Refugee Surge
Ikävää kun sataa, ei viitsi näin lomalla mennä leikkimään venepakolaista, sillä soutu on ihan hyvä liikuntaharrastus jos ei joudu salakuljettajan rahastamaksi.
Kuka vittu luuli, että Brexit äänestys olisi itsenäisyysjulistus? NOT?!?!
No on saatanan hyvä, että kuitenkin sait taas yhden turhan aloituksen tehtyä.
Mitäs minä NOT sanoin
Declaration of Independence on itsenäisyysjulistus ja proffa on sen tuohon heittäny.
Brexit on EU:sta eroaminen.
RuokaGate on sekokieltä.
TURHA ALOITUS SEINÄJOKI PALSTALLE
http://www.independent.mk/articles/34177/Merkel Admits Some Terrorists Entered Europe Amid Refugee Surge
JA YMMÄRSIKKÖ LUKEMAASI vai kattokko vain kuvat
NOT , vahvistan