Ihmetyttää että miten nuo imbesillit mopolla rällääjät saavat arkiöisinkin mellastaa ainakin Kasperin seudulla mielin määrin ilman että poliisikaan tekee mitään? Taitavat olla joidenkin kaupungin vuokra-asuntojen juoppojen asukkaiden jälkeläisiä, jotka käyvät joka päivä lähikaupassa hakemassa halpaa olutta.
Mopolla rällääjät kuriin
Infantiiliallergikko
32344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ei katsos, Suomessa on nykyään anarkia ja täällä saa tehdä mitä huvittaa.
Varoitan kuitenkin kaikkia, että näillä mopokusipäillä on sitten lähes jokaisella kypärässä GO-PRO videokamera kiinni ja se kuvaa videokuvaa, näin on ympäri Suomea ja nämä mulkut lataavat näitä välikohtauksia Youtubeen kaikkien nähtäville. Tätä siis tapahtuu ympäri Suomea.
Suomessa on anarkia, täällä ei kukaan valvoa enää lakia.
Youtubesta löytyy hakusanoilla: "YKÄ". Kokeilkaa, tähän pitää puuttua, tämä ei voi jatkua näin. Kakarat kiusaa aikuisia ihmisiä ja nöyryyttää internetissä, ja aikuiset eivät tiedä edes että heitä on kuvattu.
siis onhan nykyajan nuorisot kyllä sitte niin kovia rikollisia kun keulivat ja jopa sudittavat mopereillansa!! kateelliset vinkuu
Olit selvästi koulu kiusattu jolla ei ollut kavereita
Kantisten lapsia. Ei tapoja ei kasvatusta, sitte luetaan kuitenkin MV lehteä suoro kankeana :)
hei se on sitä normaalia kaupunki nuorisoa vaikka ny pikku maaseutu kaupunki onkin..mitä valitatte? jos joka asiasta mikä muuttuu kun kylä kasvaa pitää valittaa kannattaa muuttaa kurikkaan se taitaa kuihtua..
Kaupunkinuorisoa?? 😂
Olin tuossa hetki sitten viikon Helsingissä enkä nähnyt ainuttakaan mopoa enkä YHTÄKÄÄN mopoautoa... siellä nuoret heitteli palloa puistossa ja pelasivat mölkkyä ja seurustelivat kahviloissa.
Ihanko totta? Hei, lähetetään eduskuntaan viesti, että hommaisivat meille asunnot näin sivistyneestä paikasta ja muutetaan kaikki Hesaan. Sehän oli politiikan alkuperäinen tarkoituskin, jonka avulla muu Suomi tyhjennettäisiin.
Heitä isolla kivellä jostain puskasta! Nuossa paskoissa ei varmaan ole edes jarruja ja jos joku tulee yllättäen eteen niin... Sitten tulee isit ja äitit syyttelemään syyttömiä, näin se valitettavasti menee!
Tottakai niillä on jarrut kun kerta sutivat hullunlailla! Sais saatana sua tulla heittämään sillä kivellä vitun pelle!
Eikä ne noudata liikennesääntöjä. Vauhdilla vain, vaikka kadulla pitäisi väistää oikeanpuoleista liikennettä. Ajavat välillä valoittakin ja piiloskelevät, kunnes jälleen aloittavat sen metelirallin.
Miten on - pitääkö asunnoista poistaa se "hiljaisuus viimeistään kello 10. illalla". Sehän ei toteudu mopohäirikköjen vuoksi.
Ihanaa ku sutii saatana vittu mahtavaa kuopii mun mopo vittu;)Hullunlailla vittu suttii kivittämään vittu...
joo ristus kummi palamaan
Jos mä saisin kivestä kun mä ajaisin nii sen jälkeen sais heittäjä juosta ja kovaa 😂
Miks vitussa joku poliisi kiinostuu jos ajaa yöllä tai pitäiskö kaikki Autonajajat jotka ajaa myöhää niin antaa sakkoa
Voi kun jaksais mennä kyyhdyttelemään kaksisataa kertaa per yö tuolla autolla ja vieläpä tuota samaa suoran pätkää;) Ai niin ensin pitäis jaksaa ottaa pakoputki irti..
Näitä prkeleen mopo poikia kun eisaa risuja viätyä rauhas!
Hanki ny kuule elämä äläkä kyttää kakarojen tekemisiä
Toiset käy töissä ja elättää yhteiskuntaa.
Ajelkaa mopoklopit siis kiltisti asutusalueilla ja taajamissa.
No miks meet nukkumaan niin varhain? Mee ihmisten aikoihin nukkumaan niin ei mopoilijat häiritse
Nulikoiden pitäis nukkua ekä notkua abc:llä yöaikaan ja päristellä.
Miksi?
Koska ootta keskenkasvuusia.
Totta puhuen missä on kotiintuloajat.
Miksi pitäisi olla kotiintuloajat?
Kyselyikä?
ootpas sä nyt niin aikuinen :DD
Kyllä oon virallisesti aikuinen. Oookkohansä
Ketkä saatana hyllykallion koululla huudattaa niitä mopoja?!
;););) pikku arvotus sulle
Hyllykallion pyöräteitä kiertelee viritetty mopo, äänen tuntee jo kaukaa. Kuvia mopoilijasta ja ilmoituksia poliisille.
Ei oikeasti köyhillä ole varaa ostaa mopoja ja niihin bensaa. Onko se mopokorttikin maksullinen? Ja entä varusteet?
Nykynuorista tämä mopoileva osa ei kai edes tiedä, mikä on oikeanlaista ja terveellisempää liikuntaa heille itselleen. Kyse on varmasti myös siitä, että heidän vanhempansa eivät tajua, miten lapsia pitäisi kasvattaa, jotta he pärjäisivät myös tulevaisuudessaan. Nyt on samaa kehitystä menossa kuin ennen viime sotia Euroopassa, ja sieltähän se saaste aina leviää.
Te - autolla ulkoileva sukupolvi - olette ja annatte myös esimerkkiä jälkikasvustollenne, miten ulkoilla ja hoitaa omaa terveyttä. Omena ei kauas puusta putoa, sanotaan.
Minä olen kärsinyt tästä mopometelistä päivin ja öin, jokaisena vuodenaikana niin paljon, että aivojeni stressin sietokyky alkaa olla lopuillaan. Eikä vika ole minun. Ennen olin iltauninen ja aamuvirkku. Nyt ei voi olla kumpaakaan, sillä kun nuoret häiriköivät öisin, se taitaa olla isäpappa, joka tulee varmistamaan häiriköinnin tehokkuutta - tänä aamuna klo 5-6 välillä. Viesti poliisiviranomaisille - onko tämä normaalia? Minusta tilanne on kaikkea muuta kuin normaali. Taidan tehdä rikosilmoituksen, jos sitäkään poliiisilaitoksella otetaan vastaan. Ehkä saan kuulla olevani itse se häirikkö, joka ei anna nuorten nauttia harrastuksestaan.
Nooooh ihmiset kyllä se kohta hiljenee yöt kun pian onneksemme koulut alkaa! :)