Vielä on uskovia

On jo huutanut ääneni käheäksi. Teuvo Suni. .. heittää meidät kaikki suoraan helvettiin!! Ööö Teuvo ei luokkaan Jeesus..hän on ihminen,,,!Jeesus tuomitsee Teuvon...koska Teuvo tuomitsee muut,. Onneksi meille...jotka kokemuksen kautta olemme läpikäyneet helvetin.. Jeesus kuoli juuri meidän vuoksi. Sinun ja muun vuoksi.
257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vai niin?

Uskonharhainenhan voi harhoissaan uskoa ihan mihin tahansa, mitään rajoja ei ole, koska alkuperäinen oletus jumalastakin on vailla todisteen häivää.

Äänestä

Jeesus ei taida olla ainut meidän puolestamme kuollut jumala.

"Below is a further list of Gods who hung from trees:

Tammuz of Syria, 1160 BCE
Wittoba of the Telingonese, 552 BCE
Iao of Nepal, 622 BCE Iao is often spelt "Jao" sound familiar? This is the root of the Hebrew god "Jehova."
Hesus of the Celtic Druids, 834 BCE. Note the similarity of "Hesus" with "Jesus."
Quetzalcoatl of Mexico 587 BCE
Quirinus of Rome 506 BCE
Prometheus 547 BCE "In the account of the crucifixion of Prometheus of Caucasus, as furnished by Seneca, Hesiod and other writers, it is stated that he was nailed to an upright beam of timber to which were affixed extended arms of wood, and that this cross was situated near the Caspian Straits."
Thulis of Egypt, 1700 BCE
Indra of Tibet, 725 BCE
Alcestos of Euripedes, 600 BCE
Atys of Phrygia, 1170 BCE
Crite of Chaldea, 1200 BCE
Bali of Orissa, 725 BCE
Mithra of Persia, 600 BCE
The above list was taken from the book "The World's Sixteen Crucified Saviors" by Kersey Graves, Sixth Edition- 1960"
http://see_the_truth.webs.com/New Testament.html

http://www.joyofsatan.org/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Penuela kirjoitti:

On jo huutanut ääneni käheäksi. Teuvo Suni. .. heittää meidät kaikki suoraan helvettiin!! Ööö Teuvo ei luokkaan Jeesus..hän on ihminen,,,!Jeesus tuomitsee Teuvon...koska Teuvo tuomitsee muut,. Onneksi meille...jotka kokemuksen kautta olemme läpikäyneet helvetin.. Jeesus kuoli juuri meidän vuoksi. Sinun ja muun vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu