Kaikki raportit tervetulleita sekä kotimaasta että ulkomailta.
Kertokaa matkoistanne tänä kesänä
xlxhy
15153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kertokaapa nyt.
Porin Jazzeilla parhaillaan, porilaiset ajaa ihan täysiä fillarilla jalkakäytävillä vaikka joka paikka on ihan täynnä jalankulkijoita, vanhat ämmät pahimpia, ihan hanat vetää viha naamalla.
Vaikuttaa siltä että puolet porilaista olisi jonkinasteisen terapian tarpeessa, kylä on ladattu puolilleen oman perseensä näköisiä ihmisiä.
Onko julkimot kännissä?
Näin Valtterin pysäkillä
Lisää matkakertomuksia kiitos.
Pyöräilin uimarantaan. Oli täynnä kirkuvia kakaroita. Lähdin pois. Lokki rääkyi mennen tullen.
En aio matkustaa enää ulkomaille, koska polveni ovat niin romuna, että en kestä enää edes kilometrin kävelyä ilman, että alkaa jomottaa aivan järkyttävällä tavalla. Siinä ei paljon kaupungilla kävellä eikä kierrellä museoita tai muita nähtävyyksiä. Pysyttelen loppuelämäni ajan kotimaassa ja liikun autolla paikasta toiseen niin kauan, kunnes joudun rullatuoliin..
Sulle voidaan laittaa uudet polvinivelet. Käy lääkärissä.
Kerropas vaihteeksi ITSE, missä aiot käydä! Hopi hopi, antaa tulla nyt!
Käyn sukuloimassa Keski-Suomessa. Muuten olen kotosalla koska pieneläkeläisenä ei varaa ulkomaanmatkoihin tai hotellimatkoihin kotimaassa.
Se on oikein. Suomi ensin.
En oo uskaltanut kotoani mihinkään matkustaa, kun mv-uskovaiset promoavat, miten valkoiset lähes kantasuomalaiset ihan Barcelonassa asti tietävät Suomen olevan miehitetty ja menetetty. Suomesta ei edes pääse ulkomaille, koska Rajat Kiinni.
Katu- ja matupartioiden jatkuvat tuhansien mellakoijien kahakat, tulipalot, vandalismi, itsemurhapommittajat ja raiskaukset pelottavat ghetoiksi muuttuneissa kaupungeissa ja jos olet maaseudulla peräkamaripojat soittelevat sinulle banjoa ja virnistelevät risaisilla hampailla.
Oletpa nyky-Suomessa yksin yössä kävelevä mies tai nainen, sama kohtalo. Odinit odottavat.
Maaseudulla tosin se hyvä puoli, että kun linja-autoja ei kulje kuin kerran kuukaudessa, niin pysäkille jääminen ei ole mikään biggie mediatapaus.
Semmoinen Suomi-kuva.
Jos uskot mv-"lehteä" niin et uskalla edes omassa kämpässäsi huoneesta toiseen ;D
Kertokaa lisää. Itse en voi matkustella koska rahat eivät riitä.
Menen Porvooseen jos sää suosii.
käynnistän aamusella Corollan ja suuntaan nokan kohti Kostamusta. Siellä poikkean Svetlanan luona pienturkismuokkaamossa. Vien tuliaisiksi Lidlin juustoa ja pojalleen pussin sipsejä. Tuon heinänteon viihdykkeeksi iison lastin votkaa ja tupakkia. Pojanpojalle tuon haulikon patruunoita niin saa ammuskella variksia. Kaikki on halpaa.