Miksi valtamediaa halveeraa,mustamaalaa näitä kahta herraa?Syy on se,etteivät alistu läntisen globalisaation yksinapaiseen maailmanjärjestykseen.Trumpin tullessa presidentiksi hänelle käy samoin kuin Kennedylle.CIA hoitelee hänet pois päiviltä.
Trump ja Putin median hampaissa
LokaaTulee
676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sekös putinia risoo, kun venäjä tippui nliiton hajottua melkein mutasarjaan, ja länsi (usa) ei noteeraa enää samallalailla. Valtiolla nääs pitää olla muutakin kuin aseita ja halpaa öljyä.
Joo, Putinissa ei oo mitään kritisoitavaa. Mahtava johtaja.
Väsynyttä läppää taas pietarista.
Siinä vain käy vahingossa niin lopulta, että kun jotakuta julkisuudessa piestään koko ajan, niin vähitellen sympatiat siirtyy sen mustamaalatun puolelle.
Lisäisin tuohon listaan, keitä jokainen toimittaja katsoo tarpeelliseksi haukkua jatkuvasti, Soinin ja uutuutena Boris Johnssonin.
Soinin ja Johnsonin puheillahan ei ole mitään tekemistä kritiikin kanssa?
Soinista ja Johnsonista ei sentään kannata puhua samassa lauseessa. Soini ei ole esim. nimitellyt mahdollista USA:n tulevaa presidenttiä Hillary Clintonia mielisairaalaan sadistiseksi hoitajaksi. Kuten Johnsson on tehnyt. Tai muutenkaan polttanut etukäteen niitä siltoja, joita hän ulkoministerinä käyttää.
Boris Johnsson on aukonut teini-ikäisen tavoin suutaan juuri niistä maailman johtajista, joiden kanssa hänen pitäisi nyt tulla ulkoministerinä toimeen. Kuinka typerä ihminen voi olla? Se on uutisoinnin arvoista.
Putin on pitkän linjan valtiomies, jos ammattitaitoa Trumpiin verrataan. Trump on suunsoittaja, joka ei tiedä kansainvälisestä politiikasta, eikä paljon muustakaan yhtään mitään. No osaahan se rakennuttaa taloja. Kannattaisi pysyä sillä alalla, minkä hallitsee.
Trump on samaa luokkaa kuin Venäjän Zhirinovski.