On meillä pääministeri, tämä Sipilä. Lentää itse kustantamallaan vuokralentokoneella Mongoliaan kokoukseen. Saa nähdä tekeekö moisesta säästeliäästi matkustavasta pääministeristä välikysymyksen A. Rinne, Lindtman, Harakka ym.
Olisi ihan hienoa jos Sipilä poikkeaisi lentäen joskus Rengonharjulla. Täällä on kyllä nähty polkupyörällä polvihousuisillaan fillaroinut Stubbi, mutta pääministeri itse puikoissa olisi jo jotakin. Jopa fantastista.
Olisi ihan hienoa jos Sipilä poikkeaisi lentäen joskus Rengonharjulla. Täällä on kyllä nähty polkupyörällä polvihousuisillaan fillaroinut Stubbi, mutta pääministeri itse puikoissa olisi jo jotakin. Jopa fantastista.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Juha on äijä!!
Juha teköö, eikä marise. Valtiovalta voisi edellyttää primeministerin pätevyysvaatimuksiksi mm. ammattilentolupakirjan, linja-auton ajokortin, rannikkolaivurin pätevyyden, sekä selkeäjärkisyyden.
Hän on näitä tulevaisuuden tekijöitä, poliitikko jolle päämäärä on jotain muuta kuin julkisuusvetoista räksräksräksytystä. Mies hallitsee muutakin kuin kryptinen politiikan slangin.
huh hu mitä kepulaista perseen nuolentaa..
Eiköhä nuo pelkästään Vit..........
Mitään nuoleskelua se ei ole, jos puoluekannasta riippumatta antaa tunnustusta toisen puolueen ryhdikkäälle ja osaavalle edustajalle. Jos Rinne tai Niinistö (vihr.) tai Li osoittaisivat politiikan ulkopuolista osaamista tuolla pätevyystasolla kuin Sipilä, löisin käsiäni yhteen. En toki heitä äänestäisi, mutta arvostukseni nousisi. Siis koulutus ja osaaminen kunniaan.
Sipilä, joka on pääministeri, ok -tyyppi Suomelle.
Varmana on puhuttu että jotkin demarien paikallisosastot ovat ottaneet edustajiinsa yhteyttä, että kysyvät menettelyn perustuslaillisuudeen perään.