"hyökkäys avointa yhteiskuntaa vastaan".
terv. Sipilä
Alkaa näköjään käsitteet käydä vähiin. Pääasia kuitenkin on, että Islamista tai muslimeista ei puhuta.
terv. Sipilä
Alkaa näköjään käsitteet käydä vähiin. Pääasia kuitenkin on, että Islamista tai muslimeista ei puhuta.
Vastaukset 40
Vanhimmat
vittu mikä idiootti tuo Sipilä-Pöpilä.
Kutsui muslimeita ja terroristeja kotiinsakin ja Suomeen - lahjuksia vastaan - ja itse paska luulee olevansa turvassa "avoimessa korruptio-yhteiskunnassaan".
Sipilä: "Syväitäää sääätänät... Eurööpän avöimet multikylttyyri ärvöt övät vaarassä , ei sää pelätä....(Rikollisten) vapaa liikkuvuus on sallittävä "
Sipilä on kuuluu rahamafiaan:
https://www.youtube.com/watch?v=c00cE4mp7Xg
pipilä on uskis itsekkin
se näyttää kasvattavan ihmiseen aina jotain
jotain nälkää tai janoa
mistä itse on jäänyt vaille
= valta ja raha
Ne on sit vissiin tehny näitä hyökkäyksiä avointa yhteiskuntaa kohtaan jo monta kymmentä vuotta kansanedustajilla on vaan laput silmillä.
Minkä takia Eurooppa lammasmaisesti ottaa koko ajan vastaan näitä avointa yhteiskuntaa kohtaan hyökkääviä barbaareja? Näitä on tullut varmaan miljoona parin vuoden aikana ja jos näistä olisikin "vain" prosentti Nizzahullun kaltaisia koraanintulkitsijoita, niin onko se vähän? 10000 kävelevää potentiaalia massamurhaajaa Euroopan maissa? Ja lisää tulee joka päivä.
Kuka poliitikko voi mennä takuuseen yhdestäkään tänne haalimastaan kehitysmaamuslimista?
En nyt kirjoita tätä rasistimielessä mutta kyllä tulee mieleen kun näkyy päästä varpaisiin kaavutettuja henkilöitä kylillä, että älä paina sytytintä vielä ainakaan minuuttiin. Rauhanuskonnon kannattajat ovat saavuttaneet tavoitteensa. Koko maailma pelkää.
Tuo on Pöpilän vakiolause aina terroritekojen jälkeen.
Kävisivät sen luona seuraavaksi mielummin kuin syyttömien.
Auto-onnettomuus. Suuronnettomuuksien tutkintaryhmä tutkii kuskin paikalla istuneen ilotulitusta seuranneen henkilön hallinnasta karannutta viimeistä huutoa olevaa digirekkaa.
Eurooppalaisia Arvoja vastaan.
Tärkeintä on tietää, että kuljettaja oli poliisin vanha tuttu.
Kyllähän poliisi Suomessakin tuntee 300 terroristia ja 3000 muuta rikollista muslimia. Niitä 30 000 muuta potentiaalista terroristia ei tunne kukaan (paitsi Päivi Nerg, joka ei kerro). On kai jotenkin vähemmän noloa viranomaisille, kun terroristi on joku niistä 300:sta tai 3000:sta, jotka poliisi jo tuntee.
Ei aihetta epäillä rikosta t.v Supo.
Suomessa ei syyt huoleen jatkaa Suppo!
Niin. Pitää kysyä että onko yhteiskunta silloin jo liiankin avoin, jos rajat ovat ammollaan tuollaisten tänne lompsia..
Rajat ovat apposen auki Suomeen edelleen. Eiköhän olisi jo aika alkaa sulkea tätä maata meille kanta-asukkaille kuuluvaksi. Tänne voi toki tulla, mutta vain meiltä saadun luvan ja hyväksynnän kautta (eli työvoimaperusteisesti, puhtain rikosrekisterein, tunnetusti hyvin integroituvien kansojen joukoista). Oikeasti hallitussa maahanmuutossa pysyvät rotujen väliset suhteetkin kunnossa.
Mutku globalisaatio, monikulttuuri ja punavihreät femakkosuvakit haluaa meille voimakkaan ja ison kehitysmaamuslimikannan tänne. Ollaan muuten niin impivaaralaisia. Sitäpaitsi jokainen on varmaan jo huomannut, että meillä on kauhea työvoimapula?
Tulee ihan Neuvostoliiton aikaiset korulauseet mieleen. Valtioiden johtajat ylistävät ranskalaisten urheutta ja vakuuttavat seisovansa näiden rinnalla. Uskokoon jos kellä vielä uskoa riittää, mitään ei saada aikaiseksi ja uusia tekijöitä virtaa Eurooppaan solkenaan. Tämä on Ranskan ja kohta muunkin Euroopan normaali.
Sipilä on ajne monimiljonääri.
Kyse on mielisairaiden muslimisikojen terrorista.
Missä muslimi , siellä ongelma !!!!!
on jo itsessään hyökkäys avointa yhteiskuntaa vastaan. Joukkosurmat ovat vain pitkälle edenneen mädäntymisen merkki.
Muslimien määrä suomessakin on aiheuttanut avoimen yhteiskunnan kuihtumista. Milloin mitäkin kielletään, etteivät MUSLIMIT vain loukkaannu. Ilmapiiri suomessakin jännittyy kaiken aikaa. Nimenomaan siksi, koska muslimit virittyvät kuin aikapommit, ja muuttuvat yhä herkemmiksi räjähtämään kaiken aikaa.
Siksi avoin yhteiskunta on suomessakin jo pitkälle tuhottu.
Yrittäkää kestä, te kristityt. Uskonne mukaan teidän tulee rakastaa vihollistakin ja kääntää tarjolle toinenkin poski kun toiselle lyödään!
Olkaa piispojemme suvaitsemis-rakkaus-linjalla. Jos on vaikeaa, menkää äkkiä kriisiterapiaan.
Suvaitkaa suvaitkaa ja kosketelkaa toisianne
Jos suvaitsee, saako kosketella itseään?
Rasismikortilla PetosjytkyKokoomusKeput ovat MONINKERTAISTAMASSA MAAHANMUUTTOA, halpatyövoiman ja vaaliäänten tuonnin, sekä ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman tavoitteella.
MISSÄ NATO, SIELLÄ TERRORISMI.
DIKTATUURISSA KUTEN
POHJOIS-KOREASSA EI OLE OLLENKAAN TERRORISMIA ELLEI OTETA HUOMIOON ETTÄ SEN JOHTO ON TERRORISTIJOUKKO
SAMA KOSKEE PUOLIDIKTATUUREJA KUTEN VENÄJÄÄ VÄHÄN TERRORITEKOJA MUTTA JOHTO TERRORISTINEN
KEMPELEEN SUU PUHUU JUTTUJA JOTKA EIVÄT KÄY AIVOJEN KAUTTA
19 matua pudotti tornit USA:ssa ja aiheutti Irakin sodan, paljon ei tarvita ja KEMPELE PÄÄSTI SUOMEEN 3O OOO LAITONTA MATUA OSIN VÄKIVALTAKOULULUKSEN SAANEITA IRAKILAISIA
Kempele - Sipilä, jonka pääelinkeino ennen tätä oli vältellä veroja veronvälttelykonsultti Matti Vanhasen räätälöimillä holding-vakuutuskuori-säätiö-menetelmillä tuli kuuluisaksi hölöttäessään terve tuloa laiton matu Kempeleelle yksityisasuntoon metsään jossa matu olisi maksanut TUKUTTAIN maltaita hoidossa ja vartioinnissa sen päälle mitä se nyt maksaa
kempele on Stubbin tasoinen hölöttäjä, jonka suusta tulee sitä sun tätä
KEMPELE ITSE ON PÄÄSTÄNYT MASSOITTAIN MUSLIMEITA SUOMEEN ERISTÄYTYMÄÄN JA SYRJÄYTYMÄÄN KUTEN RANSKAN JA RUOTSIN ESIMERKIT OSOITTAVAT
niistä osa on irakilaisia väkivaltakoulutuksen saaneita poliiseja ja sotilaita, eikä niitä paljon tarvita ongelmien tuottamiseen (19 matua pudotti tornit ja aloitti Irakin sodan) http://mvlehti.net/2016/02/18/poliisin-mukaan-laittomasti-maahan-tulleissa-on-huomattavan-paljon-poliiseja-ja-sotilaita/
KEMPELE MAKSATTAA MATUT TAVISTEN VERORAHOILLA MUTTA ITSE KÄYTTÄÄ HYVÄKSEEN SUOMEN SISÄISTÄ VARAKKAIDEN VEROPARATIISIA
Piensijoittajat vastustavat hallintarekisterimuutosta ja hallituksen veronvälttelijöitä, puheenjohtaja Rothovius kertoo (jäseniä on enemmän kuin PS-puolueessa, yli 20 000) http://www.uusisuomi.fi/raha/196782-professori-avautuu-vakuutuskuorista-tama-veroparatiisi-suomen-sisalla Juha Sipilä (kesk.) kertoo kohua aiheuttaneessa sidonnaisuusilmoituksessaan, että hänellä on merkittävä rahoitusomaisuus talletettuna sijoitusinstrumentteihin kuten säästöhenkivakuutuksiin sekä kapitalisaatiosopimuksiin. Vakuutuskuorien ansiosta pääministerin sijoituskohteita ja varallisuuden määrää ei tunneta
KEMPELE PELKÄÄ VÄYRYSEN PUOLUETTA
http://www.hs.fi/kotimaa/a1418659218446 Keskustan Juha Sipilä ottaa etäisyyttä Paavo Väyrysen ulkopoliittisiin linjauksiin Väyrynen ei kuulu keskustan ulko- ja turvallisuuspoliittiseen ryhmään, Sipilä painottaa
http://kansalaispuolue.fi/
Nämä+päättömän+mamutuksen+tuotteena+ympäri+maailmaa+omista+kulttuureistaan+ja+omista+henkisistä+kodeistaan+roudatut+ihmismassat+ovat+kaikilla+mittareilla+katsoen+todellinen+riski+ja+järjetön+ihmiskoe.+Tätä+aaltoa+ruokkii+minä-en-ole-rasisti-katsokaa+-jengin+täysin+sokea+hyväuskoisuus+ja+heidän+pakkomielteinen+taipumus+ottaa+nämä+itselleen+eksotisoidut+kohteet+paapottavan+lemmikin+asemaan,+tulijoita+glorifioidaan+ja+pidetään+lähtökohtaisesti+avuttomina,+sääliä+kaipaavina+reppanoina,+uhreina+ja+pahanpahan+rasistisen+maailman+katalien+ajatusten+kohteena,+parempana+kuin+muut+ja+siksi+viattomina.+Suurin+osa,+ainakin+78%+,+tästä+jauhannasta+on+puhdasta+tyhjän+pyöritystä,+demonien+maalausta,+enankkoluulojen+lietsontaa,+omaa+vihapuhetta+ja+tarvetta+erottautua+ylemmyydentuntoisena+parempana+ihmisenä,+korottaa+oma+rasismi+oikeutetummaksi+ja+puhtaammaksi,+olla+muka+hyvän+asialla.+
Jälleen+kerran+nämä+överhyysäreiden+reaktiot+ovat+absurdiudessaan+ja+kasinaismoralismissaan+järkyttäviä,+todiste+ainostaan+massapsykoosista+ja+kyvyttömyydestä+vaikeampien+asioiden+erittelyyn+ja+analyysiin.+He+elävät+rodullisen+itseinhon+vaihetta+ja+ovat+sisäistäneet+läpikotaisin+tämän+marttyyridiskurssin,+mitä+jatkuvasti+liimataan+niihin-toisiin-reppanoihin.+Ei+ole+asiaa+eikä+teemaa,+mihin+ei+tätä+kertakaikkisen+vastenmielistä+mamututupusta+liimattaisi.vaikka+olisi+mitä+mieltä+asioista+ja+ei-rasisti,+ei+vaan+enää+jaksa+kuunnella+median+saarnausta+ja+opetusta+asiasta.+Mitä+***n+sankareita+tämäkinmediasaaranaväki+kuvittelee+olevansa.+
Kasinaismoralismi+tulee+esille+mm.+siinä,+että+tiedän,+että+pahimmat+hyysärit+ja+paapojat+ovat+juuri+niitä+samoja,+jota+ovat+ahkerimmin+demonisoimassa+vaikka+nyt+venäläisiä.+Kuinkahan+suu+nytkin+pantaisiin,+jos+Euroopassa+iskuja+tehtailisivat+venäläistaustaiset??+-->+Näettekö,+miten+****n+naiivia+ja+idioottimaista+on+korottaa+kulttiasemaan+jokin+islamtaustaisuus+ja+tämän+täysin+vieraasta+kulttuurista+-+heidän+omista+tärkeimmistä+kiinnikekohdistaan+irtirevitty+kulttuuri+ja+sielu+-+Eurooppaan+väkisin+tungettu+ja+tunkemista+kiihdyttävä+rummutus...+Kysyn+vaan+näiltä+omaan+hyväntekijän+syndroomaansa,+ehkä+narsistiseen+paapomiseensa,+hyväntahotoiseen+rasismiinsa,+jonkin+oman+puutteen+paikkaamiseensa+tai+herraties+mihin+tukholman+panttivankisyndroomaan+sairastuneilta:+Miksi+te+määrittelette+jatkuvasti+nämä+lemmikin+asemaan+nostamanne+vieraat+omista+lähtökohdistanne+käsin?+Miksi+te+ette+näe+ja+tunnusta+eroja?+Miksi+ei+ole+mitään+merkitystä+sillä,+kuinka+vieraaksi+he+tuntevat+olonsa+monen+jopa+vihaamassaan+länsimaisessa+kulttuurissa?+Miksi+teille+on+niin+tärkeää+demonisoida+omia+kanssakansalaisianne+sen+perusteella,+että+kaikki+eivät+toista+samaa+papukaijajargonia+kanssanne+vaan+ovat+usein+jopa+perustellusti+ja+jopa+korrektisitikin+toista+mieltä+asioista?+Väitän,+että+yksinkertaistavana+"hyysärinä"+olette+laiskoja+ajattelijoita.+Huutosakkia.+Aivan+yhtä+räikeää+populismia+kuin+mistä+syytätte+maalaamianne+viholliskuvia.+Tiedättekö,+että+pahimpia+vihan+lietsojia+olette+te,+jatkuvasti+vettä+myllyyn+heittävät+sensuurilla+ja+demonisoinnille+pelaavat.+Oli+irvokasta+kuunnella+eilenkin,+kuinkas+muuten+kuin+ylen+ohjelmaa,+missä+puhuttiin+sensuurista,+paha-sensuuri!+-+ja+kuitenkin,+taas+kerran+sananvapauden+määrittelyvallan+halusi+ottaa+ohjelmassa+se,+joka+haluaa+päättää,+mistä+puhutaan,+eli+hänen+maalaamansa+viholliset+olivatkin+niitä,+joille+ei+sananvapaus+kuulu+(eli+"hyysäri"+jälleen+äänessä).+Tällainen+totalitaristinen+ajattelu+on+aina+vaarallista.+Eikä+sellaisen+lietsojia+voi+pitää+mitenkään+viattomana+ilmapiirin+lietsomisesta.+Suomessakin+on+tämä+rummutus+ollut+niin+massiivista+vuosikausien+ajan,+että+pelottaa,mikä+ruutitynnyri+tännekin+on+saatu+aikaiseksi.+Tuo+demonisointi+on+aivan+hirvittävää.+Osoitus+yleisestä+demonisoinnista+oli+mys+Brexitin+jälkeiset+tunnelmat+eduskunnassa.+Vihreiden+mielestä+varsinkaan+ei+saa+tässä+maassa+ajatellakaan+eu-eroa.+What!!+Mikä+maa?+Mikä+aikakausi?+Mikä+kulttuuri????+Tämä+maa+on+vakavasti+sairas.
Maailmasssa+on+testattu+historiassa+meitä+ja+tätä+muutaman+lähikymmenen+järjetöntä+ihmiskoetta+ennen+tuhansia,+tuhansia+vuosia+ihmisten+sotaisuutta+ja+raadollisuutta,+heimojen+rajoja,+kulttuurien+rajoja.+Mistä+kummasta+tulee+ajatus,+että+keskenään+sekoitettavat+kulttuurit+olisivat+jotenkin+selkeämpi+ratkaisu+ja+rauhan+tae?+Herätkää+nyt+herrantähden+idiootit+vihervasemmistolaisesta+suggestiostanne!+Miksi+pitää+mennä+aivan+äärilaitaa?+Miksi+tiettyä+ideologiaa???+Miksi+ei+kävisi+kohtuus,+maltti,+yhteiskunnan+kokonaisedun+pohjalle+rakenetaminen?+Niiden+omien+kanssakansalaisten+kuunteleminen??+Miksi+uberhyysäri+ei+opettelisi+elämään+ensin+yhteistyössä+oman+maansa+kansalaisten+kanssa?+Miksi+ei+sopisi+konpromissi?
Lisäksi mamuttajat ehdollistavat ajattelemaan, että jollei maahantulijoita huippupaapottaisi ja oltaisi jatkuvasti huolissaan siitä, onko tyyny hyvin, niin se = paha rasismi. Paapottavia täytyy hoivata ja lepytellä, ettei vaan räjähdä. Ei riitä normaali eläminen ja oleminen ja tavalliset futiskerhot. Pitää olla erityis-, pitää olla uimahallivuoro, pitää olla monikulttuuri.
Kenen asialla tämä Sipilä-Pöpilä on?????
Suomalaisten kannalta Sipilä-Pöpilä (KEPU?) on maanpetturi, Suomen kansanvihollinen Numero 1.
Mikäli+isis+olisi+soluttautunut+ympäriinsä,+niin+se+pystyy+kyllä+karseaan+tuhoon+kauttaaltaan+ja+lietsomalla+lisää+porukkaa+riveihinsä.+Suomessakin+on+annettu+huomattava+panos+maahantulijoiden+ennakkoluuloistamisessa+kantaväestöä+kohtaan.+Siitä+on+pitänyt+huolen+24/7+rasismista+huutava+suomenmediatuutti+ja+raivoaan+tihkuva+hyysärisiipi.+(Todellinen+rasismi+ehkä+2-15%+väitetystä).
Ehkäpä avoin yhteiskunta ei olekaan niin hyvä ajatus. Mitäs jos pantais rajat kiinni? Suomi ja Eurooppa.
Ei onnistu kun on sukkivakit.
Ensin pitää päästä suvakkivajakeista sen jälkeen kaikki hoituu kuin vettä vaan...
Taitaa olla lähtökohtaisesti feministisen liikkeen ja tasa-arvovinkumisen pohjalta noussut koko tämä nykyinen yhteiskuntien tuho.
Tasa-arvovaateet ovat yhtä lailla silmän lumetta naisten luontaista sotimisen tarvetta heidän tunteellisten heikkouksiensa kompensoimiseksi, vaikka heitä on kautta maailmanhistorian pidetty kuin kukkaa kämmenellä.
Ainoa paikka, jossa voisi kuvitella olevan tarvetta jonkin asteiselle tasa-arvoliikkeelle, on Saudi-Arabia ja jotkin Afrikan maat, joissa esim. naisia ympärileikataan.
Feminismin ja tasa-arvoagendan tunnistaminen yhteiskunnan perusarvoja ja olemassaolemisen edellytyksiä murentavana voimana on ensiarvoista. Naisten luontainen itserakkaus, tunteiden hallitsemattomuus, itseihailu, kyvyttömyys rationaalisiin ja harkittuihin ratkaisuihin sekä äärimmäisen individualistinen ja minäkeskeinen toimintatapa selittää suunnatoman tarpeen saavuttaa tilanne, jossa naisen ympärillä olisi ainoastaan häntä heikompia olentoja. Siitä syystä oletus pakolaisten alemmuudesta ja avuntarpeesta palvelee naisten huonoa itsetuntoa erinomaisesti samoin kuin homoseksuaalisuudella mädätetty mieskuva.
Tämä on avointa ja päättymätöntä sotaa, eikä naisen tarvetta hajottaa ja hallita tyydytä mikään eikä koskaan.
Miksi Jutta Urpilainen hankki itselleen lemmikin Kuubasta asti?
Naisia ja lapsia,kyllä on propaganda lukemat ihan uusilla leveleillä. Se nukke siinä peitellyn aikuisen vieressä on uusi pohjanoteeraus.
ORJA.
http://ylilauta.org/satunnainen/54381993
Ei auta vaikka rautalangasta väännetään. Islam=väkivallan, koston ja tekopyhyyden epäjumalan palvontaa. Pitäisi kieltää rikollisena nykymaailmasta.
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/risikko_kommentit_nizza-52927
Ja tulossa Suomeen suvakkien ja anarkistien iloksi
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/risikko_kommentit_nizza-52927
Tulossa Suomeen