Olen miettinyt tätä pari vuotta. Ennen ei ole tullut mitään mieleen mutta nyt tuli yksi asia. Suomalaisia on aika vähän. En keksi mitään muuta, mutta laittakaa vaan jos tulee mieleen.
Mikä on hyvää Suomessa? Luetellaan tässä.
1
208
Vastaukset
- SuomiSuossa
Suomi on kuitenkin rauhallinen maa. Tämä viilipyttyjen valtio ei kärsi mellakoista eikä
suuremmista vihaamisista.
Muutama turvaton vain täällä purkaa pahaa oloaan. Mutta Jumala kurittaa tätä lintukotoa koska se halveksii kaikkea hyvää mitä sillä on ollut. Ukkonen tappaa lehmiä, talous sakkaa, työttömyys nousee, mansikat loppuu, leipäjonot kasvaa, Nokia lahjoitetaan USAan, satamatelakat myydään ulkomaille, Iittala siirtyy Puolaan, Luhta kaukoitään, passien valmistus belgiaan, jne jne. Suomen suo on nöyryytysten loputon tarina.
Suomi oli siunatuimpia maita maailmassa mutta se valitsi ateismin ja halusi eroon Siunaajasta. Nyt Suomi kokoaa tekonsa hedelmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698