Olen menossa Helsinkiin taas n. 5 vuoden jälkeen tapaamaan sukulaisiani. Tulemme viettämään paljon aikaa keskustassa ja ajattelin että Helsingistä voisi käydä vähän vaateostoksilla etc. kun täällä minun tuppukylässäni ei ole oikein paljon valinnan varaa. Mistäköhän löytyisi varsinkin miehille komeita sormuksia? Haluaisin ostaa peukalosormuksen itselleni ja ehkä jotain tuliaisia siskolleni.
Hyvä koruliike Helsingissä?
5
1607
Vastaukset
- tosityytyväinenasiakas
Suosittelen Karhupuiston laidassa, Agricolankadulla, olevaa Papaja-koruliikettä,missä upeita kultasepän itsensä valmistamia koruja,korviksia,sormuksia,kummilusikoita etc.
Ystävällinen asiantunteva palvelu kaupan päälisiksi. - mokyt
Rajakadulla oli ennen en muista nimeä.kuka tietäis
- homojenjuttu
Peukalosormus, lienet joku homo vai ?
Se oli sateenkaari viikko jo äskettäin.- Böndepohjalainen
Arvasin että joku besserwisser kommentoisi jotain tuollaista :D kai tiesit että se on joskus tarkoittanut homoseksuaalisuutta NAISTEN keskuudessa, eikä miehillä?
- töwkeetä
Hitto vie kaiken ne on ominu sormukset korvikset värit ja sateenkaarenkin.Ei kuulu teille ne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322325- 792178
- 951996
- 541896
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301370Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291339