Hyttysmyrkyillä suihkutettua gourmee-kalaa ?

Sekin tässä maailmassa on nähty, kuinka Kanarian Saarilla ravintolan takapihalla, kokki suihkuttaa isoa kalaa hyönteistentorjunta-aineella ja syöttää sen kalan sitten turisteille.

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/kova-zikavirus-vaite-kehityshairioiden-syyna-sittenkin-hyttysmyrkky/5739828

Ovatko rokotteiden elävät virukset, vai ympäristö- ja kasvismyrkyt Zikaviruksen taustalla ?
799
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hakevatko suomalaiset syöpänsä Kanarian Saarilta ?

1Äänestä

Montako ihanaa kala-annosta, sinä olet Kanarian Saarilla nauttinut ? Oliko kirpeä sivumaku ?

Äänestä

aikaisemminhan noita pienpäisiä ei tosiaan ole syntnt, vasta nyt.

Äänestä

Alkaako valtamediakin näitä salaliittoteorioita levitellä. Kyllähän se virus on jo hyttysestä eristetty, ja juuri siksi se leviää, kun myrkkyä ei ole käytetty ajoissa tai edes niitä lisääntymispaikkoja kuivattu.
Luulisin tuon myrkyn olevan pyretriiniä (ei hyttynen sen jymäkämpää tarvitse) ja sitä on jo vuosikymmeniä Suomessakin käytetty hyttys-suihkutteissa ja hyttyskierukoissa, missä lie ne pienipäiset, vai tuollako ne maikkarilla kirjoittelee?

Äänestä

Hyönteismyrkkyjä on muitakin, kuin pyretriini - todella laaja kirjo myrkkyjä, joilla on erittäin arvaamattomat ja tuhoisat seuraukset ihmisille.

Siihen kun lisätään rokotteet, joissa eläviä viruksia, elohopeaa ja skvaleenia tms niin peli on selvä - eihän näistä valtamediat kerro. Kaikki myrkkyjä kyseenalaistavat, leimataan heti vastuuttomiksi, niin kova on myrkkybisnes siellä medioitten takana.

Äänestä

Suomessakin näin kerran kun myyjä suihkutteli jotain sprayta hedelmien ja vihannesten päälle. Haisi ainakin hyönteismyrkylle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaroViruksiaIhminen kirjoitti:

Sekin tässä maailmassa on nähty, kuinka Kanarian Saarilla ravintolan takapihalla, kokki suihkuttaa isoa kalaa hyönteistentorjunta-aineella ja syöttää sen kalan sitten turisteille.

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/kova-zikavirus-vaite-kehityshairioiden-syyna-sittenkin-hyttysmyrkky/5739828

Ovatko rokotteiden elävät virukset, vai ympäristö- ja kasvismyrkyt Zikaviruksen taustalla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu