Off-road paja Turku

Huijattuautonomistaja

Omat kokemukset;
Erittäin tyly palvelu ja auton huollossa käynnin jälkeen (joka maksoi noin 3000 euroa) samat viat kuin auton sinne viedessä.

Väittävät vaihtaneensa tarvittavat osat ja auton pitäisi olla kunnossa.
Taitaa olla kunnon ammattilaiset kyseessä, kun eivät osaa paikantaa vikaa, vaan arpapelillä vaihtavat kalliita osia, jotka tulevat asiakkaan maksettaviksi.

"Palvelu" erittäin huonoa ja jopa agressiivista kun ilmoittaa, ettei ole tyytyväinen auton huoltoon josta maksoi 3000 euroa.


En todellakaan suosittele. Vielä pitää lisätä, että Land Roverin merkkihuolto Metroautossa on aivan saman hintainen kuin tämän pikkupuljun huolto, ja siellä varmaan saadaan auto kuntoon 3000 eurolla!

Osakeyhtiö Off-Road Paja
Luumäentie 10
21420 Lieto

19

6945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • offroadia

      Noh. Mikset alunperin vienyt sinne Metro-autoon? Eli, miten tyhmä ihmisen pitää olla.

      • 8w901ke73jl

        Auto oli siinä kunnossa, ettei sitä voinut ajaa ja Metroautossa seuraava vapaa aika oli yli viikon päästä.

        Off-road Pajalle sai ajan lähes heti. Ymmärrän kyllä, kun tuskin siellä montaa asiakasta on.

        Ps. Opettele oikeinkirjoitus ennen kuin kommentoit nokkelia sutkautuksiasi.


    • TeuvoNeuvoo

      Hyvä että nykyään tieto tällaisista leviää sen verran nopeasti että siellä tulee jatkossa olemaan niitä vapaita aikoja yhä enenevässä määrin. Kuluttaja-asiamieheen nyt vaan yhteyttä ja äkkiä, joutuvat kyllä vastuuseen tyhjästä rahastamisen suhteen

    • Näinsemenee

      Itsellä ollut myös ihmettelemistä paikan asiakaspalvelun osalta, joka on todella epäasiallista ja ylimielistä.

      Tiskillä joutuu seisoskelemaan kymmenen minuuttia eikä kukaan ota mitään kontaktia, katse on heillä ohi kävellessään suunnilleen sellainen "mitä sä tänne tulit". No empä ole enää heillä käynytkään.

    • JuupasEipäs

      No jos autolla ei voinut ajaa niin miten sen sitten sait pois sieltä korjaamolta?
      Kerro tarkemmin mistä mätti ettei jää vain vihanpurkaukseksi.

    • Hillukkala

      Itse herra offroadpaja näyttää potentiaalisille asiakkaille keskisormea firman auton ikkunasta. Tyylikästä!

    • Roverrange

      Löysin tämän keskustelun valitettavasti liian myöhään. Olisi pitänyt googlettaa ennen kun vein auton "huoltoon".

    • Herranjestasmitätouhua
    • Jerrycoo

      Soitin kysyäkseni uuden autoni mahdollista 2” korotus työtä. Australiassa tekevät vakiona näitä. Äijä alkoi raivoamaan heti luurissa että ymmärränkö minä mitään auton korottamisesta että se on ihan pa*%#£ ajaa!!!!
      Olin niin yllättynyt hänen reaktiostaan etten voinut sanoa muuta kuin että kiitos hei ja sulkea puhelin. Olipa törkeä äijä.

      Minä olen ymmärtänyt että hän saa rahaa siitä että hän tekee niin kuin pyydetään. Minä en kysynyt hänen arviotaan vaan että kuka tekee tälläsiä töitä. Vastaus oli että he ei tiedä. He ei ainakaan tee.

      Vinkkinä sanoisin että olisit ystävällisesti tarjonnut palvelua mutta samalla kysynyt haluaako asiakas mielipiteen ennen kuin päättää.

      • Kippari7

        En tiedä mitä muille on tapahtunut. Itselläni ei vastaavia kokemuksia ole. Rangeilla tai discoilla käynyt kuitenkin off-pajalla korjauksissa ja huolloissa kymmenisen vuotta. Olen hyvinkin tyytyväinen asiakas, myös takuukorvauksenkin sattuessa. Itseasiassa pidän paikkaa luottokorjaamona ja siksi reagoin tähän keskusteluun.


      • Anonyymi00018
        Kippari7 kirjoitti:

        En tiedä mitä muille on tapahtunut. Itselläni ei vastaavia kokemuksia ole. Rangeilla tai discoilla käynyt kuitenkin off-pajalla korjauksissa ja huolloissa kymmenisen vuotta. Olen hyvinkin tyytyväinen asiakas, myös takuukorvauksenkin sattuessa. Itseasiassa pidän paikkaa luottokorjaamona ja siksi reagoin tähän keskusteluun.

        Sehän siellä just onkin se juttu, sivustoillekaan ei pääse rekisteröitymään kuin "aktiiviset asiakkaat" eli luetaan > ne jotka kantaa säkkikaupalla euroja puljuun, samoin järjestetyt ajotapahtumat on vain "aktiivisille asiakkaille", eli joku euromäärä pitää olla historiaa ja sille jatkumoa. Jos olet vuosia kantanut sinne rahaa, niin olet päässyt siihen "palvelua" saavaan sisäpiiriin eli aktiivisiin asiakkaisiin. Muille juurikin näytellään keskisormea ja/tai kaupan päälle saa vittuilut, kuten täällä moni on jo kirjoittanut.


    • Jemipe120

      Suosittelen tarkistamaan laskun perusteet hyvin tarkaan ennen sen maksamista.

      Useiden tuhansien eurojen laskuja annetaan, eikä mitään merkintää kuitissa mitä on tehty.
      Ainoastaan suullisesti sanotaan, että vaihdettiin sitä sun tätä.
      Silti sama vika autossa kuin ennen huoltoa.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Tuhansia euroja veloitetaan eikä laskulla lue mitään mitä on tehty ja mitä osia vaihdettu.
        Lisäksi viat ovat edelleen samat kuin ennen "korjausta".
        Asiakaspalvelusta en viitsi sanoa mitään.


    • Anonyymi

      LandRovermies.

      Olen käynyt Land Rovereillani Off-Road pajalla korjauksissa ja huolloissa yli kymmenisen vuotta. Olen tähän asti ollut aina erittäin tyytyväinen asiakas.
      Mutta hyvin toimintakuntoisen Land Rover Freelanderin ( n. 85000 km) jakopäänhihnan määräaikaisvaihtotyön sekä muiden huoltotöiden täydellinen epäonnistuminen on muuttanut minun käsityksen em. liikkeestä. Autoni on ollut Off-Road pajalla vuoden 2018 lokakuusta lähtien jo (9) yhdeksän kertaa yli 4 kuukautta ns. korjauksissa ja koko ajan ilmenee uusia vikoja. Huomioitavaa on että olen jo maksanut lähes 5000 euroa korjauksista ja autoni on vielä osittain epäkunnossa. Olen ollut yhteydessä kuluttajaneuvontaa ja tulen myös tekemään valituksen kuluttajariitalautakunnalle.

      Osakeyhtiö Off-Road Paja
      Salvelanlaaksontie 1
      21500 Piikkiö

    • Anonyymi

      No Ruskolla on osaava paja! Jagget ja Lantikat voidaan sielläkin huoltaa ja varusteilla.

      • Anonyymi

        Minkä niminen pulju Ruskolla on??


      • Anonyymi

        Missä ruskolla paja on ???


      • Anonyymi00019
        Anonyymi kirjoitti:

        Missä ruskolla paja on ???

        Usa-truks


    • Anonyymi

      Uudenmaan läänissä ja ehkä kauempaakin kantsii ajaa Espoon juvanmalmille Karaasi nimiseen liikkeeseen, itse olen käyttänyt omia Rovereita siellä jo 30 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe