Haluaisiko joku ateisti tavata minut kasvotusten? Olen itse uskossa Jeesukseen.
tapaaminen
seeioleväärinnnnnnnnnnnn
27307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
En halua.
Luultavasti sinulle on paljon hedelmällisempää keskustella jonkun sellaisen kanssa joka uskoo siihen samaan mielikuvitusjeesukseen. Itse en toisten päässä olevien mielikuvitusolentojen atribuuteista viitsisi keskustella :)
Odottele rauhassa, jos oikea jumala on olemassa, tapaamme sinut epäjumalanpalvelijana mielikuvitushelvettiin tuomittuna.
Haluaisitko saada jouluna kovan paketin? Olen uskossa Joulupukkiin.
Olen turhaan etsinyt rehellistä uskovaista parikymmentä vuotta.
Jos olet omasta mielestäsi rehellinen niin haluaisin tavata ja testata oletko myös ihan oikeasti rehellinen. Lähetä postia [email protected]
Kyse nyt ei ole sellaisesta seuralaisesta ;D Ateistit kun haistaa synnittömän lihan niin ovat heti vonkumassa :DD Varsinkin tuo "testata" sana jäi vähän kummittelemaan ;)
Etkös sinäkin ole syntiä täynnä opetuksien mukaan?Tietysti sen sekunnin,kun anot syntisi anteeksi jumalaltasi olet olevinaan synnitön ja heti sen jälkeen taas syntinen.
Teidän hihhulien ajatukset ja väitteet jumalasta ei kestä mitään testaamista, aina on ja tulee olemaan pelkkää itse keksittyä paskaa julistuksen perustana.
Katsos , huumorintajuton :D Suosittelen antamaan anteeksi muille ;)
katsos,huumorintajuinen uskis, maailmanloppu on oikeasti tulossa! tuntevaotus=jeesus?!?
Miksi haluaisit tavata sutten?
Ajattelee varmaankin käännyttävänsä ateistin uskoon? Valioyksilö. Kyllähän sitä vähemmästäkin mökin mummot ja isännät ovat vakuuttuneet jumalan olemassaolosta.
Varokaa tele-evangelistoja :D
En kovinkaan mielelläni!
Kuka haluaisi tavata avaajaa,hien hajuista Jehovaa joka nykii kiveksiään Raamattu kainalossa..
Sinähän olet sen kaiken yläpuolella ;)
Toki,minä olen tuota fariseusta parempi kristitty. Johan olen sen teille kertonut arvottomat ateisti homot
Olen aika monen uskovaisen kanssa keskustellut kasvotusten. Aika hedelmätöntä puuhaa. Kun koko toisen maailmankäsitys perustuu irrationaaliseen uskomukseen, ei yhteistä kieltä oikein löydy.
Parin älykkäämmän kanssa on voinut keskustella, kunhan on välttänyt uskontoja ja uskoa aihealueena.
Tappamistako tarkoitat, mielelläni kunhan oikea aika koittaa.
Miksi haluaisit tavata ateisteja?
Jos sattuisi samoilla kulmilla liikkumaan, mikä ettei. Aloittajan kirjoitukset kuitenkin antavat ymmärtää, että hedelmällistä keskustelua tuskin syntyy.
Kyllä, asuinpaikastasi riippuen tule huomenna klo 12 paikkaan, joka on nimeltään Helsingin,Turun,Oulun,Tampereen tai Kuopion yliopistollinen keskussairaala.
Älä anna nimen hämätä, joku noista on vain tapaamispaikka,joka löytyy helposti,ei mitään muuta.
Menet vain akuutti-vastaanotoon ja kysyt psykiatria. Meitä on useampia,jotka haluaisivat sinut tavata ja keskustella, siksi emme laita erikseen nimiä, koodisana olkoon tuo "psykiatri".
Tule jeesuksesi kanssa,löydetään pelastus.
Eiköhän minulle riitä jo, että olemme samalla palstalla...
Paskanjauhaja, hyi olkoon!
Voisin tavata, miksipä ei. Ihmisiä tässä ollaan, jokainen erilainen samanlaisessa maailmassa.
Olen tavannut jo aivan tarpeeksi uskovia ihmisiä laajassa sukulaisjoukossa. Koska heidän kanssaan on kuta kuinkin mahdotonta puhua järkevästi suunnilleen yhtään mistään ja aivan erityisesti uskonasioista, niin miksi ihmeessä olisin kiinnostunut tapaamaan vielä yhtä samanlaista lisää.
Uskovien perusteettomat väitteet kun eivät kestä alkeellisintakaan kriittistä tarkastelua, eikä tämä asia muutu miksikään inttämällä lisää täysin perusteettomia väitteitä.
Sinulla ei kuitenkaan olisi esittää mitään sellaista, mitä en ole jo kuullut tuhansia kertoja aikaisemminkin uskovilta sukulaisiltani ja aina täysin perusteettomiksi todennut. Pelkkiä tyhjiä valheita ja säälittävän lapsellista ja todella typerää hölynpölyä ja lisäksi vielä todella ala-arvoista pseudotieteellistä potaskaa, jollaiseen voi uskoa vain todella tyhmä ja täysin sivistymätön typerys. EVVK.
Keskustelu voi syntyä vain eriävien mielipiteiden myöden.
Jos kumpikin pitää mielipiteistään ehdottomasti kiinni, niin juupas, eipäs, juupas, ei enää ole keskustelua.
antenni ei nouse
Minä voisin vaikka sinne teidän uskonnolliseen juhlaan tulla katsomaan, jos siellä on niin sanotusti vauhtia ja vaarallisia tilanteita.
Missä päin sellaisia järjestetään? Pohjanmaalla?
Voisin vaikka alkaa järjestämään turistimatkoja ateisteille.
Esiintymislistalla saisi olla ainakin kolme asiaa:
- pari ihmeparantumista
- tosi pelottava synkkä ja kiukkuinen saarnamies tai joku muukin noitatohtori käy, joka uhkaa helvetillä, tulikivellä, lohikäärmeellä ja kadotuksella ateisteja (ja vaikka homoja jos sillä aiheella saisi saarnamiehen paremmin kovaan vetoon)
- demonien tai riivaajien aistiminen
Kielillä puhuminen olisi kiva ekstra.
Eli ei tarvitsisi mitään erikoista edes järjestää, vaan viedä kokous ihan normaalisti läpi.
Tanssia, laulua ja näytelmiä voisi vielä harkita, tosin ateistit voivat pitkästyä helposti sellaisista, kun niille tulee koulun uskonnontunti mieleen.
Tuossa olisi aivan mahtava liikeidea!