Moikka!
En halua mitään saarnaa vvaan asiallisia vastauksia.
Otin noin kaksi viikkoa sitten kerralla 12 kappaletta Panacodeja sekä olutta 6 tölkkiä. Muutaman tunnin päästä olo oli tosi sekava ja heräsin voimakkaaseen kutinaan ympäri kehoa. Seuraavan vuorokauden aikana oireet kuitenkin alkoivat vähitellen hävitä.
Nyt minulla on taas tullut jatkuvaa ihon kutinaa sekä vatsa on kosketusarka ja turvotus on todella kovaa. Näiden lisäksi minulla on jatkuvaa voimattomuutta ja väsymystä.
Osaako joku kertoa voiko nämä nyt ilmenneet oireet johtua panacodien ja alkoholin yhteiskäytöstä/panacodien yliannostuksesta vaikka siitä on jo lähes kaksi viikkoa?
Muita ehdotuksia mistä voisi johtua?
Kiitos jo nyt kaikille vastanneille.
En halua mitään saarnaa vvaan asiallisia vastauksia.
Otin noin kaksi viikkoa sitten kerralla 12 kappaletta Panacodeja sekä olutta 6 tölkkiä. Muutaman tunnin päästä olo oli tosi sekava ja heräsin voimakkaaseen kutinaan ympäri kehoa. Seuraavan vuorokauden aikana oireet kuitenkin alkoivat vähitellen hävitä.
Nyt minulla on taas tullut jatkuvaa ihon kutinaa sekä vatsa on kosketusarka ja turvotus on todella kovaa. Näiden lisäksi minulla on jatkuvaa voimattomuutta ja väsymystä.
Osaako joku kertoa voiko nämä nyt ilmenneet oireet johtua panacodien ja alkoholin yhteiskäytöstä/panacodien yliannostuksesta vaikka siitä on jo lähes kaksi viikkoa?
Muita ehdotuksia mistä voisi johtua?
Kiitos jo nyt kaikille vastanneille.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kannattaa+mennä+pikaisesti+lääkäriin+jotta+tutkitaan+maksa.+Nuo+oireet+(kutina,+vatsan+kosketusarkuus+ja+turvotus)+viittaisi+maksavaurioon.+Syömäsi+parasetamoliannostus+oli+vain+50%+yli+sallitun,+joten+toivotaan+ettei+maksa+ole+vaurioitunut+vaan+kyse+on+jostain+muusta.