Huusiko Munchenin ampuja "jeesus tulee"?

No ei huutanut, vaan huusi ALLAH AKBAR - joka kerta sama juttu.
7105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Anteeksi taas pääsi järkeä vailla oleva aivopieru avaukseni eetteriin, pääsin äskettäin hourulasta ja kuuppa on vielä aivan himmeä, mutta islamkiima ja vitunmoinen kirjoitusvimma jäi päälle, älkää ottako horinoitani kovin vakavasti.

Äänestä
  • Hipsippäs kiireen vilkkaa sinne houralaan takaisin ja heitä se laitteesi lepokkoon mennessäsi.

    Äänestä

  • Muslimi? - CHECK
    Huusi tappaessaan allah akbar? - CHECK
    Koulukiusattu? - Ei liity asiaan, mutta tästä ei ole näyttöä, vaan väärää tietoa joissakin medioissa (kts. alempaa)

    JOHTOPÄÄTÖS:
    If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.

    Iltalehti:
    "Bildin litteroinnin perusteella keskustelu kuuluu kutakuinkin seuraavasti suomeksi käännettynä:

    - ...on ladannut aseensa luodeilla, toteaa ensimmäinen asukas.

    - Te paskat "Kanaket", asukas kommentoi.

    "Kanake" on saksalainen haukkumasana, joka tarkoittaa etelämaiden asukkaalta näyttävää.

    - Ei heitä erota toisistaan, toinen asukas sanoo ja höystää toteamustaan saksalaisilla haukkumasanoilla.

    - Olen saksalainen! ampuja julistaa.

    - Olet kusipää. Kusipää olet, huutavat asukkaat.

    - Oletteko nyt tyytyväisiä? epäilty ampuja kysyy huutaen.

    - Kusipää olet, asukas huutaa takaisin.

    - Olen syntynyt täällä, Harzt IV:n alueella. Olin valtiollisessa käsittelyssä, epäilty ampuja julistaa videolla.

    Tällä hänen voidaan tulkita viittaavan Hartz-reformeihin, jotka säädettiin Saksassa vuosina 2002-2005. Niillä tehostettiin saksalaista työvoimapolitiikkaa.

    Hartz-reformeja on Suomessa pidetty usein hyvänä mallina, mutta Saksassa reformit ovat vuosia saaneet voimakasta palautetta. Monien saksalaisten mielestä reformit iskivät juuri vähätuloiseen väestöön ja syöksivät köyhät entistä syvempään ahdinkoon.

    - En ole tehnyt mitään! epäilty ampuja huutaa videolla.

    - Sinä kusipää, asukas huutaa.

    - Ei enää yhtään sanaa. Nyt pidätte turpanne kiinni...! ampuja huutaa ja videolla alkaa kuulua laukauksien sarja.

    - Kusipää, huutaa asukas vielä kerran.

    Joku toteaa taustalta:

    - Te täydet idiootit!

    Englanninkielinen media on uutisoinut, että ampuja syyttäisi videolla jotakuta koulukiusaamisesta. Tällaista lausetta videolla ei kuulu. Myöskään saksalaismediassa sellaista lausuntoa ei ole esillä."

    Äänestä

  • Jep, sama huuto aina, kun ne alkavat murhaamaan eurooppalaisia: allah akbar.

    Äänestä

Se huusi olen paskonu housuun venttiili vuotaa.

Äänestä

La ilaha illallah, Muhammadur Rasul Allah !

Äänestä

Vähäpoika rasistien hysteerinen panikointi se vaan jatkuu. Toistavat kuin rikkinäinen levysoitin median jo valheiksi osoittamia juttujaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsaijaijaijai kirjoitti:

No ei huutanut, vaan huusi ALLAH AKBAR - joka kerta sama juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu