Rattipösilöt vauhdissa

Vaarantavat törkeästi kevyenliikenteen turvallisuuden, miksi noiden rikollisten kilvet on sumennettu.

http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201607200133909_v0.shtml
1082
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Anteeksi taas pääsi järkeä vailla oleva aivopieruni eetteriin, pääsin äskettäin hourulasta ja vitunmoinen kirjoitus ja julistusvimma jäi päälle, vaikka kuuppa on aivan himmeä, älkää ottako horinoitani vakavasti.

Äänestä
  • Suksi hyvä mies takaisin sinne hourulaan vimmoinesi, ja heitä laitteesi lepikkoon mennessäsi.

    1Äänestä

  • Vai on Suomen Laki horinoita? Suojatien edessä pitää pysähtyä näköesteen ollessa paikalla. Se on laki! Olet rikollinen?

    Äänestä

Tuossahan on kyse työmaan ajoneuvojen liikkumisesta. Keltainen varoitusvalo ilmoittaa kaikille epänormaalin tilantee, myös kevyelle liikenteelle. Jos on tyhmä tai sokea, niin kannattaa hankkia opaskoira.

Äänestä
  • se vilkkuvalo siis antaa päälleajo-oikeuden, noh, aina näköjään oppii uutta.

    Taisit antaa ihan laillisen ohjeen nyt :D

    Äänestä

Että linja-autotkaan eivät noudata liikennesääntöjä?

Äänestä
  • kaikki ajoivat pysähtymättä ja palstan vähäpojat iloitsevat, se yksi volvokuski hiljensi aika reilusti, pitäisi varmaankin vähäpoikien mielestä puhkoa renkaat :D

    Äänestä

Se on jännä, kuinka täällä "jumalanseläntakana" hevonvitun korvessa (eli suomessa) ajatellaan kävelijöitä/pyöräilijöitä kuninkaina joiden ei tarvitse väistää ketään saatikka käyttää tervettä järkeä liikenteessä. Esim. thaimaassa nämä "kuninkaat" eivät selviäis hengissä ensimmäisestä tienylityksestä, terveellä järjellä liikkuen siellä pärjää hyvin.

Äänestä
  • Thaimaassa ei ole Suomen lakeja, pösilö. Maassa maan tavalla.

    Äänestä

  • Liikenteessä kulkee eri tasoisin kyvyin olevia yksilöitä.
    Lapsia, vanhuksia, adhd.:a, hulluja sekä kaltaisiasi vähäpoikia.
    Heikoin lenkki määrää tilannenopeudet sekä turvallisuuden, mietihän nyt ketkä tuossa IL:n videolla olivat ne heikoimmat lenkit.
    Jokaiselta vajakilta siinä kuuluisi ottaa kortti pois puoleksi vuodeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi.salaus kirjoitti:

Vaarantavat törkeästi kevyenliikenteen turvallisuuden, miksi noiden rikollisten kilvet on sumennettu.

http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/201607200133909_v0.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu