Kaikki nämä asiat pätevät molempiin, Huijari-Jeesukseen ja Väärään PääJumalaan= deceiver-unbelievable, meaner-teaser, evil-dealer, twister-mixer, deaper-cheapener, many-faced-double-crosser, beater-cheater, blaster-masters, torturer-on-purpose, splatters-matters, slaughters-care-less-shepherd, missy-woossey-pussies, Hippocrates-with-no-faith, jihad-messiahs, Like-Son-Like-Father, Anti-Jesus Judas-Christ...loputonta, ainakin kun keksii monella kielellä. itsepähän ovat meille sanat ja lyriikan antaneet. Rimmaa kovasti.
Ja tässä lisää Tosiasioita Jumalasta ja Jeesuksest
2
109
Vastaukset
- A.Skywalker
Yksi asia pitää paikkaansa sun höpinöissä: olen eri mieltä monien ns. kristittyjen kanssa raamatun asioista. Raamattua on osattava tulkita viisaasti, rauhanomaisesti ja järkevästi maltilla.
Minä, pellejeesus, olen päättänyt luoda huumoria ja iloa kansalle!
Menköön raamatun volina wittuun, kansa tarvitsee iloa ja uutta uskoa maailmankaikkeuden hyvyyteen.
Olkoon Voima hyvyyteen pyrkijöiden puolella. Universumi tukee iloisia ihmisiä, jotka pitävät yhtä veljellisyydessä ja suvaitsevaisuudessa!
Näin puhui, A.Skywalker, toinen Jeesuksista, ristilläkin jo riippunut ja korkeimman tutkinnon suorittanut.- KannattaaHalventaaUhreja
Voi jumalauta, olet aika paha, itses toisten yläpuolelle asettaja. Olen liikaa tuntenut YHDEN kaltaisesi, toivon mukaan pehmenee, heltyy hänkin.
Ja kuule, sinua ei ole kidutettu sellaista aikamäärää, eikä niin itsepintaisella intensiivisellä tavalla, keinoilla kuin esim. minua ja läheistäni, eikä sua ole nussittu Jumalien alapäillä jatkuvasti YHTÄ soittoa 18 kk, JOKA päivä YÖTÄ päivää. Kuule, ristilläkin täällä on niin monet muutkin roikkuneet. Pidä sinä sun utopistiset hölinäs omana tietonasi, mölyt mahassa, äläkä tule siihen sivaltamaan tollaisten mainitsemieni alhaisen alapää-kohtelun ja kidutuksen osan saaneita uhreja. Meitä, minua ainakin on kidutettu jo 11 vuotta, 12:n vuoden aikana, että revi siitä, itsekses vaan huumoria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422682Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423382397- 352094
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471766- 241675
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251559- 431429
- 1001409
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391355- 361146