Mitään "islamofobiaa" ei ole

se on vain muslimien itsensä keksimä sana, jolla pyritään estämään totuuksien kertomista islamista ja musuista.

Ja vsemmisto tietysti tuota sanaa käyttää.
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On kyllä melko vaikea sana lausua ainakin vihervassarinarkkareille.

Äänestä

Realismi on oikea sana tuossa kohtaa.

Äänestä

Kun islamilaisen maailman surkea nykytila, Koraanin väittämä muslimien ylivertaisuus ja arabikulttuurin erityisen vahva taipumus etsiä ulkopuolisia syntipukkeja omiin ongelmiinsa esiintyvät samassa padassa, on soppa valmis. Muslimit kärsivät suuresti, mutta kieltäytyvät katsomasta totuutta silmiin ja keskittyvät syyttämään kaikesta lännen ja juutalaisten salaliittoa. Länteen muuttaessaan muslimien heikko menestys jatkuu, ja täällä syy vieritetään "islamofobisen" kantaväestön niskaan. Koska vihervasemmiston yltiösuvaitsevainen ja kiihkomonikultturistinen maailmankuva ei pysy kasassa ellei yhteiskunnasta löydy riistettyjä vähemmistöjä, ovat nämä kaksi tahoa löytäneet toisensa. Seuraus on muslimimaista tuleva hallitsematon maahanmuutto, jonka aiheuttamista ongelmista syytetään kantaväestön väitettyä rasismia ja syrjintää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


revi.siitä kirjoitti:

se on vain muslimien itsensä keksimä sana, jolla pyritään estämään totuuksien kertomista islamista ja musuista.

Ja vsemmisto tietysti tuota sanaa käyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu