Keittäjät ottaneet panttivankeja kirkossa.
Gisslandrama i kyrka i Frankrike
Två män beväpnade med knivar har tagit flera människor som gisslan i en kyrka i Frankrike, uppger Reuters som hänvisar till en källa hos polisen
Gisslandrama i kyrka i Frankrike
Två män beväpnade med knivar har tagit flera människor som gisslan i en kyrka i Frankrike, uppger Reuters som hänvisar till en källa hos polisen
Vastaukset 32
Vanhimmat
Veikkaan, että Ranskan poliisilla on kovemmat aseet, kuin leipäveitset.
Onkos siellä Mäkisen suvakkikaverit suvainneet LIIKAA...?
Mäkinen hioo jo kiitospuhetta muslimeille, koska nunnat oppivat kokemuksesta ymmärtämään paremmin kristilliset anteeksiantamisarvot.
Tunnustan, että tuo kaappajien muslimeiksi arvelemiseni on vain oma villi veikkaus.
Jaahas, no poliisilla ei kauan nokka tohissut. Ei taideta nykyisin kauhean kauan neuvotella noissa tilanteissa. Ehkä hyvä näin.
Ken miekkaan tarttuu se miekkaan hukkuu, oli se vaikka muslimi.
Tähän ei se Ranskassakaan lopu. Uusia halukkaita paratiisiin neitsyiden kanssa vehtaamaan tarpeeksi. Asialla ei kuitenkaan ole mitään tekemistä islamin kanssa, pikemminkin kristinuskon kanssa.
Tähänkin on syynä kantasuomalaisten ja ranskalaisten rasistinen asenne. Tälläista asennetta ei voisi kuvitella muslimimaissa.
Papilta olisi pää leikattu.
Kantasuomalainen turistimatkalla varmaan leikannu. Suomalainen on aina syyllinen.
Olisikon vielä ollut suomalainen vähäpoika ?
Varmasti pappi jonka kaula katkaistiin oli kohdellut suvakkien mielestä huonosti näitä murhaaja- raukkoja.Vastenmielisyyttä lisää mm.tämän päiväinen HS:n artikkeli radikalismin syistä.Että joku vielä viitsii Melkein alkaisi toivoa,että asianomainen itse tai hänen läheisensä saisivat kokea jotain vakavampaa.Jokohan alkaisi asenteet muuttua ja tulla vähän hienotunteisuutta uhreja ja heidän läheisiään kohtaan.
Pappi on nyt päätä lyhyempi. Varmaan huomisen lehdestä saamme lukea, että Väinämöinenkin oli lyhyt. Sytytetään vaikka värillisiä lamppuja tai kynttilöitä ja odotellaan huomisen uusia iskuja.
Tästä tullaan syyttämään kaikkia niitä rassisti-sikoja jotka viime syksystä asti ovat nähneet mitä tuleman pitää.Ja jotka ovat tajunneet,että tämä on vain alkua.Toivottavasti syyllisyys laitetaan myös sitten kiertämään jos/kun joku näistä rassisteista pimahtaa.
Suomalaisten rasistien syy tämäkin. Suvaitkaa! Suvaitkaa ! Suvaitkaa!
Olemme saaneetkin jo tottua terrori-iskuihin, jotka eivät mitenkään liity islamiin. Tässä on uutuutena se, ettei se mitenkään liity antikristillisyyteen.
http://www.express.co.uk/news/world/693326/Normandy-attack-hostages-taken-armed-men-Saint-Etienne-du-Rouvray
(Linkkivinkki: MV-lehti)
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016072621960458_ul.shtml
Saksalaisen lehden focus.de mukaan terroristit olisivat irroittaneet kirkkoherran pään. Lehden mukaan poliisi ampui terroristit.
Suomalaisen lehden mukaan "Ranskassa sattui piiritystilanne jossa yksi panttivanki menehtyi kun poliisit uhkasivat hyökätä kirkkoon"
epäiletkö uutistemme tasoa...et kai..?
Paljon pahempihan tämä onkin ollut, luulin aluksi, että panttivangit ovat vain panttivankeja, niinkuin vanahanaikaisissa panttivankitapauksissa, eivätkä ole vahingoittuneet. Pahoittelen kyynistä suhtautumista ensi-uutiseen.
Ja kohta alkavat suvakkitoimittajat ja - kolumnistit kirjoitella,että tämä olikin poliisien syy.Ja että miten hävettää kaikkien rasistien vuoksi.
RKP.n akka Ewa itkee tirauttaa että mitä kerron lapsilleni ( voisi aloittaa kertomalla TOTUUDEN )
Eva biudet on mielestäni aivan hakoteillä kaikessa tekemisessään. Oikea islamisaation edistäjä ja sisäinen Suomen asioiden huonontaja. Tosin tämä on vain minun mielipide ja olen vain normikansalainen, enkä omaa islami tai terrorismitaustaa, mutta rahoitan tätä Evan invaasioita. Valitettavasti!
Kyseinen tapaus ei ole yhtään mitään.
Rasistinen teko
tämän perusteella sanoisin, että länsimainen elämä ei sovi muslimeille eikä islamille.
Heidän mielenterveyttään ajatellen, suosittelen, että he lähtevät mitä pikimmin kotiinsa ja uusien tulo estetään täysin.
ÄLÄS ny kuis meidän MiljoonaBISNES sitten toimisi ?
Skyteeveen toimittaja nikotteli, että sanotaan että pappi sai hm viillon kaulaansa ja hm haavoittui vakavasti.
Kyllä tuolla Iltiksenkin kommenteissa melkein kaikka säälivät sitä koulukiusattua poikaa joka murhasi nuoria, jostain syystä vielä kuvittelivat että saksalaiset kiusasivat rasistisesti, vaikka asialla olivat mm turkkilaiset.
Hoitoa olisi pitänyt antaa (annettiin) ja koulutusta (annettiin) ja työtäkin annettiin, mutta ei häntä huvittanut tehdä, oli lehdenjakanakin heittänyt useimmiten lehdet roskiin.
Itse yleensä pidän tekijää ensisijaisena syyllisenä.
Joten eiköhän näillekin raukoille löydy puolustelijoita ainakin suvakkisuomesta. Tai ainakin arkkipiispa, joka luultavasti tuomitsee teon ja jatkaa, mutta meidän on muistettava antaa anteeksi ja avata kirkkomme ja sydämemme kaikille tulijoille.
Vieläkö suvakit kehtaavat ylistää muslimeja? HÄVETKÄÄ MAAILMAN TYHMIMMÄT IHMISET! Islam on uhka ja vain uhka länsimaille!!!
Tämäkö hellekö nyt sai ihmiset ihan hulluiksi, Saksassa ammuttu lääkäri , Ruottissa räjähdys. Täytyy nyt lähteä töihin ja katsoa illalla, miten lähelle hyökkäykset ovat turvallista Suomea siihen mennessä tulleet.
Jos on pää pois.Miten MÄDÄTTÄJÄ-MÄKINEN käy dialogia.
Kyllä monikulttuurisuus on sitten hieno asia!
Milloin löytyy ensimmäinen eurooppalaine saati suomalainen politiikko, joka uskaltaa aukaista suunsa sieltä syvältä perseensä sisältä. Muslimit teurastavat jo pappejamme! Tosin Kari Mäkinen ei näe kai tässäkään mitään ongelmaa?
Viharikos länsimaisia arvoja ja eri uskontoa kohtaan.
Turkista rakennetaan islamin mallivaltiota. Sinne vaan kaikki Eurooppaan tulleet muslimit. Siellä on hyvä olla omien arvojen kanssa, eikä tarvi radikalisoitua, kun pressa islamistaa vauhdilla maata. Sinne vaan!
tämä terroriaalto kestää noin 30-40 vuotta
sen eu toi