suvakit on hiljaa

srayliluti

Ja hyvä niin. Alkaa olla leikit leikitty..:)

25

574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hehheerhheeehhef

      Hyppikää suvakit nyt vielä omaan tahtiin...kohta hypitte ihan muuhun tahtiin;)

    • penkkipena170

      Poliisi pistää jo anarkisteja kyykkyyn, kohta pistetään me muutkin :)

    • Durruti

      Kovaa uhittelua ja minkä tähden? Siksi että toiset haluavat kaikille onnellista ja vapaata elämää vailla murhetta köyhyydestä ja epätasa-arvosta.

      • Euroopantuho

        "onnellista" hajottamalla veronmaksajien omaisuutta, yksityisomaisuutta ja hakkaamalla toimittajia, kuten päivä pari sitten, ylen naistoimittajaan kävi anarkistit käsiksi.

        Että pimppelipompeli.


      • miljoonia.ruumiita

        Kukaan ei estä sinua elämästä "onnellista ja vapaata" elämää. Miksi sinä haluat pakottaa meidät muutkin elämään sinun laillasi? Olemmeko me muka pyytäneet sitä?

        Samaa tasa-arvoa ovat tarjonneet Stalin, Mao ja Pol Pot. Kaikki vanha paskaksi ja uudet paremmat systeemit tilalle. Mitään uutta et ole keksinyt, vaikka niin kuvittelet harhoissasi.


      • sertert

        ja siksi pitää naamioitua että haluaa vain hyvää kaikille?


    • Eurooppa_sortuu

      Itse asiassa anarkia voittaa kaikkialla. Autot palavat pian Suomessakin. Ruotsi on kohta täällä. Yhteiskunta hajoaa!

      • sdsdfsdfsd

        Äitis hajoo kun makselee sunlaises työttömän luuserin autonpolttoja siivoojan palkallaan koko loppuiän!


      • surkeaa.puuhastelua

        No jaa. Yksi autotehdas tekee päivässä enemmän autoja kuin anarkisti ehtii polttaa ja yksi lasitehdas enemmän ruutuja kuin anarkisti ehtii kivittää rikki. Ja kapitalisti ei kun lisää voittojaan.

        Yhdessä vuodessa rakennetaan uusi vankila, johon mahtuvat kaikki Suomen anarkistit, jos tarve vaatii.


    • hehheeheeeee

      Anarkistit saa nappia jos yrittävät suomessa autoja polttaa :)

      • taidatitesaada

        katotaanko


      • painu.vittuun
        taidatitesaada kirjoitti:

        katotaanko

        Turpaasi saat ja puukosta silmään. Anarkistihuora on koko maailman kuona.


    • srtsr

      suomi saadaan sekasortoon meidän islmisti puudelien avulla.

    • HulluPulupoika

      Kaupasta saa suklaanappeja, jos muut on loppu:)

    • BatmanRules

      Tumppaa läpees. Kaljapullo odottaa.

    • puukkoliivitpäälle

      Koska Palefacen seuraava video ilmestyy? Onko samat esiintyjät?

      • pallitseinälle

        Pallinaamalta tulee kuulemma seuraavaksi jihadistinen Stabbin' n' Slashin' kipale. Siinä pelataan jalkapalloa kristityn päällä.


    • Ilonanne

      Jos koskaan pääsee valloilleen anarkia, niin mikä on sitten sen anarkistin rooli, kun anarkia on yhteiskunnassa normi ja arkipäivää?
      Ja jos anarkiasta tulee normi, täytyykö kaikkien laittaa sakkelit nenään, angsteilla ja vastustaa, huolimatta siitä että ei ole enää tahoja jotka rajoittaisivat täydellistä vapautta?

      • Anonyymi

        Ei kun tämän sivun aloittaja anarkistilla taitaa olla leijona ja hakaristi.


    • suvakinmätkijä

      On toki hiljaa. Kokeile itte hakata päätä seinään muutama vuosi. Etköhän säkin hiljene :)

    • Siiseivittu

      Googlakkaapa tällainen kuva halua kuin Ohto Syrjänen ja herrarotu ei saatana

    • nazistieikuraziztieiku

      Suvakkien toiminta on täysin fasistista. Ihmettelen vain, että miksi antifa ei hakkaa niitä paskaksi? Taitaa antifakin olla feikki.

    • Anonyymi

      Onnellista ja tasa-arvoista elämää elämään suomalaisten kustannuksella. Voisivat mennä elämään suvakkien kustannuksella sitä onnellista ja tasa-arvoista elämää omaan kotiinsa. Tämä on suomalaisten koti. Me olemme tämän maan rakentaneet ja itsenäiseksi taistelleet. Ei tänne lampsita rajan yli tuosta vaan vieraaseen maahan vieraan kansan elätiksi valmiiksi katettuun pöytään. Omaa pyhimyksen sädekehäänne kiillottaen. Omat vanhuksemme on heittelee jätetty, maahan ilman mitään papereita tunkeutujat ylittävät kodittomat suomalaiset. Tasa-arvoista elämää? Kaikkein heikoimassa asemassa olevat suomalaiset joutuvat kovimman hinnan tästä maksamaan. Leipäjonot kilometrien mittaisia. Tasa-arvoista onnellista elämää? Kyllä te suvakit olette niin kaksinaamaisia, sairaita, sädekehänne kiillottajia. Oksettaa. Tekopyhät teeskentelijät. Te jaatte tämän maan kahtia toisaan vastaan. Te aiheutatte sisällissodan tähän maahan. Minne unohtui omien vanhustemme oikeudet? Suomalaisten ihmisoikeudet omassa maassaan omassa kodissaan. Te suvakit olette pelkkiä tekopyhiä teeskentelijöitä. Lähimpänä nazeja ovat suvakit. Se mitä tässä maassa tapahtuu on puhdasta fasismia puniikkivihreiden ja suvakkien ansiosta.

    • Anonyymi

      "Minne unohtui omien vanhustemme oikeudet? Suomalaisten ihmisoikeudet omassa maassaan omassa kodissaan. "

      Sinähän puhut kuin suvakki ja näyttää siltä että olet piilo KOMMUNISTI.

    • Anonyymi

      LUCIFER 187.
      Ei mulla muuta!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4404
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2958
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2557
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2238
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2190
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2068
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2028
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1995
    Aihe