Pienellä eläkkeellä olevalle aikamoinen rikesakko, 50 km alueella 61 km t.
170 euroa sakkoa?
Eikö yhtään saa enään ylittää ja onko sitä teknistä lievennystä enään?Sitä pyöristystä?
Suolaiset sakot?
9
108
Vastaukset
- Yrjö9
On se kova, ja kun yleensä tulee vahingossa, huomaamattomasti nykyisillä autoilla, joihin ei edes moottorin ääni sisälle kuulu. Jos ei ole vakionopeuden säädin päällä, ja erehtyy seuraamaan muuta liikennettä, ei huomaa. Nyt kun liikennennepolitiikka liitettiinkin finanssipolitiikan osaksi, korotukset jatkuvat.
- 10-1
Yrjö on oikeassa.
Näin se menee. Suurin sallittu nopeus 60 km/h, ylitys enintään 15 km/h, rikesakko 170 euroa. Ennen 70 euroa. Ylinopeus 15-20 km/h rikesakko 200 euroa, ennnen 115 euroa. Jos ylinopeus 21 km/h tai enemmän, niin menee päiväsakoille, mutta kuitenkin vähintään sama, kuin suurin rikesakko.
- tuommoinen
pitää kiistää,kait sen teit?
- varakas_neuvo
Maksa köyhä!
- roletaari
80:n rajoitus. Tolppa mittasi 91km/h. Sakko 140€. Se perkeleen tolppa on sijoitettu 100km:n päättymisen jälkeen muutaman sadan metrin päähän. Periaatteessa löysään aina vapaalle tuossa tilanteessa.En halua tuhlata kallista bensaa jarrutukseen, en edes moottorilla.
- uhka_liikenteessä
Seli seli vatipää.
Mitäs äänestitte minua? nyt pääsia että kansaa vituttaa
- eriarvoisuutta
Vihreillä ei ole noitakaan murheita.
- omatöppö
Empä kiistä, kait minä ajoin, eikai noita tilanteita muista, toki tuolla alueella olen liikkunut, kun tuossa oli katunimikin merkitty, sakkolapussa oli teksti "tapahtuma todettu automaattisella liikennevalvontalaitteella,tapahtuma valokuvattu, tekninen vähennys nopeudesta vähennetty".
Onneksi maksuaikaa on enskuun viimeiseen päivään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8211775Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711353- 514563
- 244277
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164202Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364010Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573909No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413733- 603470
- 423145