Hyvin kirjoitettu

http://rayhablogi.blogspot.fi/2016/07/mita-vittua-20-avoin-kirje-sensuurin

Niinpä, toimittajat haluavat sensuroida kaikki , sensuroivatko he itsensäkin.
3117
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Suomen EU:n vaikutuksesta talouden suunta on luisunut kreikan tielle ja nyt RYSSÄÄJIEN myötävaikutuksella sanan vapaudessa ollaan turkin tiellä että silleen.

    Äänestä

Diktatuurissa kuolee ensin totuus. Ilman sananvapautta totuus ei pääse esille. Kuka se sanoikaan: "En pidä lainkaan mielipiteestäsi, mutta taistelisin kuolemaan asti oikeudestasi sanoa mielipiteesi."

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


sensuroikaiken kirjoitti:

http://rayhablogi.blogspot.fi/2016/07/mita-vittua-20-avoin-kirje-sensuurin

Niinpä, toimittajat haluavat sensuroida kaikki , sensuroivatko he itsensäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu