Nazima Razmyar kertoo sossujen lehdessä olevansa huolissaan eduskunnan hoitopaikasta. Edustajillahan on ympärivuorokautinen, ilmainen päivähoito eduskuntatalossa ja siellä on tietysti ammattilais-lastenhoitajia töissä.
Nazima on kuitenkin huolissaan siitä, että samassa paikassa hoidetaan myös persujen lapsia.
Nazima ei halua, että lapsille jo syvlivauvaikäisenä syötetään ennakkoasenteita ja opetetaan halveksimaan omasta poikkeavia näkemyksiä, jota hän persujen lapsien arvelee esittävän. "Ei ole oikein, että lapsella jo ennen kouluikää on jyrkkiä näkemyksiä toisin ajattelevista ja ne kaikki näkemykset ovat vihamielisiä", sanoo Nazima. "Haluan että lapsestani tulee avaramielinen ja kaikkia erilaisia näkemyksiä ennakkoasenteettomasti kuunteleva aikuinen. Sitä ei saa pilata syrjivällä ja rasistisella aivopesulla."
Tästä syystä Nazima haluaa että eduskuntaan perustetaan päivähoitomahdollisuus myös lapsille, joiden vanhemmat haluavat varjella lapsiaan suvaitsemattomuudelta.
Nazima on kuitenkin huolissaan siitä, että samassa paikassa hoidetaan myös persujen lapsia.
Nazima ei halua, että lapsille jo syvlivauvaikäisenä syötetään ennakkoasenteita ja opetetaan halveksimaan omasta poikkeavia näkemyksiä, jota hän persujen lapsien arvelee esittävän. "Ei ole oikein, että lapsella jo ennen kouluikää on jyrkkiä näkemyksiä toisin ajattelevista ja ne kaikki näkemykset ovat vihamielisiä", sanoo Nazima. "Haluan että lapsestani tulee avaramielinen ja kaikkia erilaisia näkemyksiä ennakkoasenteettomasti kuunteleva aikuinen. Sitä ei saa pilata syrjivällä ja rasistisella aivopesulla."
Tästä syystä Nazima haluaa että eduskuntaan perustetaan päivähoitomahdollisuus myös lapsille, joiden vanhemmat haluavat varjella lapsiaan suvaitsemattomuudelta.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Nussima Nasu, saatanan afgaaninoita, menkööt heimoveljiensä rassattavaksi Kabuliin.
Nasu on "muoviäitee". Lapsi ei tarvinne muuta kuin tarvaraa ja ammattihoitajia, Nasu tekee bisnistä valtiossa, jossa se toimii "meitä vastaan".
Tällainen "nollatapaus" haluaa vain mammonaa ja helppoutta. Kaikki pitää tehdä sille valmiiksi, että saa vetää mukamas tärkeänä kansanedustusta, eli lähinnä "vihata suomalaisia" ja kukittaa "monikansallisuutta". Paljonko akka on saanut siitä?
Lapsi kasvatetaan kai tunnekylmyyteen, kuin nukketehtaassa nuket. Robittihan kävisi myös ehkä kansanedustajille vauvaksi. Robottivauvat? Ei, pissaa, ei kakkaa, ei itke jne.
Melkolailla muslimi-menoa vastaan veikkaisin.
Varmaan sinne palkataan joku kieli- ja lukutaidoton somppumuija jolla ei ole mitään koulutusta. Kovalla palkalla.
Jani voi hoitaa.Tuskinpa tuolla tollolla on muutakan tekemistä siellä.
Mitä hemmetin lastenhoito-ongelmia voi kansanedustajalla olla? Palkatkoon kotiinsa sopivan lapsenlikan, kyllä se palkka siihen riittää. Vai onko Afganistanissa erilainen lapsenhoito kuin Suomessa?
Eiköhän valtio maksa Nazimalle yksityisenkin hoidon jos Nazi tarpeeksi pitää ääntä asiasta. Hoitotäti voi olla tietysti myös samaan aikaan kun Nazi on äitiyslomalla.
Mita v..a lehdet tuosta ääliöstä tekee joka päivä juttuja? Kritisoikaa siitä, ei muitakaan paapota.
Nasun kavereita on demareiden aivojätti jugneri ja tämä rättikauppias jonka tissit on samoissa iltapäivälehdissä kuin nasun "ajatukset".
Niinpä muuten on ja urpilainen taitaa olla kanssa. Nuo voisi perustaa räppäribandin.
Tässä on uutinen, että räppäritähti Elastinen on mennyt kihloihin, mutta ei vielä tähän päivään mennssä kukaan tiedä morsiamesta yhtään mitään.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016073121983611_vi.shtml
kääkki?
Jokos se saatanaa palvova NatsiRasisti on mennyt multiploitumaan..?
Elastinenkin on varmaan suvaitsevainen, ajatteleekohan samoin kuin vasemmistolaiset?
Nazimainen Razisti saisi varmaan synnyinmaassaan lapsilleen juuri oikeanlaista päivähoitoa. Jos lapsi on tyttö sitä valmistellaan häihinsä jo päiväkodissa. Jos taas poika niin se opetetaan tanssimaan sedille.
Ihan voi mennä omaan maahansa Afganistaniin, siellä on sopivat hoitotädit muslimin penskalle.
Niinpä juuri. Sitähän he haluavat korostaa islamin uskoa, joten lapsi suoraan islamisti-päivähoitoon.
Olenko ainoa, joka näkee tässä tapauksessa ristiriitaa? Nazima haluaa lapsestaan suvaitsevaisen ja siksi ei suvaitse lapsensa lähelle muitten lapsia.
Et ole, tänään ajattelin samaa asiaa. Kaikki nämä suvakkien sisäänjalkauttamat invaasito ja hyväntahtoiset maailmanparannusasiat, sekä nasima pääsubjekti eli rasisminvastaisuus ovat nimenomaan: "ETUOIKEUKSIA NIILLE, JOTKA EIVÄT SAANEET NIITÄ EDES KOTIMAASSAAN", SIIS TULLAAN TÄNNE HUOLTOON, KUN KOTONA KREMPAA SYSTEEMIT.
EU ja muu NWO on juuri sitä, että syrjitään enemmistöä.
Mitä vittua? Onko *aimarasia taas vauhdissa? Afgaannirotta taa uumoilee eläteistä.
Ehkä huostaanotto voisi olla paras tuollaiselle nasiman lapselle. Tuohan viittaa äärimmäiseen kanavoitumiseen ja aktivismiin, kun lapsikin pitää erotella muista. Hän ei taida olla oikeanlainen vanhempi lapselle.
Lisäisin vielä, että haluaa huomiota nyt, kun pelkää lentävänsä pois eduskunnasta. Ihmiset nimittäin ovat alkaneet miettimään asioita. nassiman puolue on vapaassa pudotuksessa ja nassima siinä mukana. Taitaa duunit loppua.
Miksei lähde takaisin Afganistaniin kun täällä on asiat niin huonosti.
No, joo taas.
Tuskinpa tuo toiselle kaudelle edes pääsee.
Mitä tuollaisella ylioppilaalla, joka ei ole valmistunut mihinkään tekisimme?
Razmyar puhuu darin kieltä. Hän valmistui ylioppilaaksi Töölön yhteiskoulusta vuonna 2004. Hän on suorittanut yhteisöpedagogin ja valtio-opin opintoja.[3]
Ok olen kaikenlaista rasismia vastaan, mutta näistä kommenteista saa jsks hyvät naurut😂😂😂😂
Ehkä Natsi-Nazima tietää että persuja vataan tullaan tekemään terrori-iskuja eikä hän halua että hänen pilttinsä vahingoittuu siinä. Muilla ei niin väliä.
Toivottavasti kakara syntyy kuolleena