http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3580742-li-andersson-todetaan-vaino-kielletaan-turvapaikka-kasittamatonta
Käsittämätön ja asiaan perehtymättömän mielipide.
Käsittämätön ja asiaan perehtymättömän mielipide.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Meinaako Andersson saada lisää kannatusta puolueelleen tällä? Nyt kyllä meni pahasti metsään.
Liin pitää naida jompi kumpi tai muslimilakien mukaan molemmat ja pukata perheenlisäystä niin saavat jäädä.
Poski on parantunut ei taida jäädä suurta arpea? Kannattas vaihtaa fillariin pullukka kumit, kun ajelee kiljotiinin raiteilla!
Eikö tuolla ole mitään muuta tekemistä ja sanomista?
No, niih kertakaikkiaan.
Ajatelkaa, jos tuo olisi joku suurempikin "päättäjä"!!!!
Ei viitsi edes ajatella...
...ettei piirry kuvaa verkkokalvoille, se voi jäädä sinne ikuisesti piinaamaan...
Pidetään huoli siitä että ei myöskään tule päättäjää
naisella on itsetuhomekanismi päällä.
Jos turvisasiat hoidetaan näin,
kun on tähän asti on hoidettu
niin tämä ei voi jatkua.
MT: Professorin kylmäävä arvio maahanmuuton kustannuksista: Hyvinvointivaltio voi romahtaa
Hyvinvointivaltio on mahdollisesti tulossa tiensä päähän. Suomeen pyrkivät siirtolaiset voivat romahduttaa jo valmiiksi velkaisen suomalaisen hyvinvointivaltion. Näin karua kuvaa maalailee Turun yliopiston taloustieteen professori Matti Viren Maaseudun tulevaisuudessa julkaistussa mielipidekirjoituksessaan.
Professori Viren kirjoittaa Maaseudun tulevaisuudessa, että hyvinvointivaltion toiminta perustuu jo nyt suurelta osin velkarahaan. Valtiolla ja kunnilla on alijäämää huolestuttavan paljon, ensi vuonna yhteensä jopa kahdeksan miljardia euroa, laskee Viren. Hänen mukaansa julkiset menot ovat Suomessa nyt runsaat 20 000 euroa henkeä kohden.
Professorin laskelmien mukaan Suomelle voi koitua jopa kymmenen miljardin menolisäys, jos turvapaikanhakijoiden määrä lisääntyy edelleen, ja maahan tulee satojatuhansia siirtolaisia. Hän uskoo, että moni turvapaikanhakijana maahan pyrkivä tulee tänne nimenomaan hyvinvointivaltion tarjoamien palveluiden vuoksi.
Professori Viren näkee tilanteeseen vain kaksi ratkaisua: siirtolaisuuden rajoittamisen tai hyvinvointivaltion palvelujen supistamisen. Kolmas, parempi lääke, olisi saada Suomeen investointeja ja niiden mukanaan tuomia aidosti uusia työpaikkoja.
– Jotta hyviä työpaikkoja syntyisi, tarvittaisiin investointeja. Mutta ainakaan vielä mitään loppua ei näy jo viisi vuotta jatkuneeseen investointilamaan, kirjoittaa Viren.
Viren päättää kirjoituksensa ennustamalla, että aika ei korjaa tilannetta vaan päin vastoin pahentaa sitä.
Suojatyöproffalla eivät ole edes talousopin alkeet hallussa. Maailman pörssitalousjärjestelmä romahduttaa valtiot ja julkiset palvelut.
Äläpäs vasemmistoanarktisti yksinkertaista asioita mieleisiksisi. Ei Suomi pysty olemaan koko maailman sosiaalitoimisto ja palvelukeskus, vaikka kaikki pörssikeinottelu yms. saataisiin "kuriin". Sitäpaitsi keinottelijoita ja hyväksikäyttäjiä on aina ja tulee myös olemaan.
Meidän pitää ENSISIJAISESTI rakentaa ja puolustaa omaa yhteiskuntaamme kestävämmälle pohjalle ja siinä ohessa yrittää parantaa ja muuttaa maailmaa minkä verran pystymme.
Pidin tähän asti tätä poliitikkoa järkevänä ja analyyttisenä ajattelijana, mutta nyt muutin mieltäni. Enkä äänestä vasureita.
Olen periaatteessa sitä mieltä, että kenenkään, siis EI YHDENKÄÄN itsensä uhatuksi tuntevan tarvitse hakea turvapaikkaa Suomesta asti, vaan KAIKILLE turvapaikka löytyy lähempää kotia, joten jos joku tunkeutuu (siis ei tule muuttajana passi ja viisumi kourassa) Suomeen ja väittää olevansa hädänalainen, niin se valehtelee ja sen todellinen motiivi on elintasosurffaus.
Eli Suomessa turvapaikan saa kieltää ja se pitääkin kieltää.
Totta, sen koko veronmaksajakansakin jo tajuaa, mutta nämä ns. "suvakkihuorat" yrittävät viimeiseen asti suvakkihuoramedian avustuksella epätoivoisesti pitää jonkinnäköistä muuta mielikuvaa päälläns.
Ja juuri siksi näitä "kielteisiä" matupäätösjuttuja pulpautellaan suvakkihuoramediassa pinnalle tasaiseen tahtiin, jotta näillä sukkivakeilla on jotain mitä kommentoida ja pöyristellä...
Jokohan Anterssoni on napannut Natsiman tavoin oman siivunsa matutarhausbisneksestä..?
Pentti Linkola: Rajat Kiinni! ~ Sipilä on idiootti-REMIX
https://www.youtube.com/watch?v=ZHWIzo_8UwM
http://www.eeropaloheimo.fi/category/mielipiteita/
mielipiteitä
Lisää kirstyksiä ja palautuksia vaan suomella kun eu löysimmät lait vieläkin eikö miss hömppä lii edes sitä tiedä aika noloa ja kun maailman vaarallisimmista maista tuodaan ihmisiä suomeen siirtyy se maailman vaarallisuus koko ajan tänne päin.
Syyrialaisten rikosaalto koettelee Britanniaa – satoja pidätetty mm. raiskauksista ja lasten hyväksikäytöstä
Britanniassa pidätettiin viime vuonna satoja syyrialaisia muun muassa raiskauksista, tappouhkauksista ja lasten hyväksikäytöstä.
01.08.2016 10:09, 822 lukukertaa
Osta päivän MV-lehti tästä
Poliisi on paljastanut luvut, jotka osoittavat, että 897 syyrialaista pidätettiin Englannissa ja Walesissa.
The Sun syyrialaiset kk
Kuvakaappaus The Sun -julkaisusta.
Paljastus tehtiin sen jälkeen, kun Northumbrian poliisin epäiltiin viime kuussa yrittäneen peitellä Newcastlessa tapahtunutta rikosta, jossa syyrialaiset hyökkäsivät kahden teinitytön kimppuun.
Yksi epäillyistä oli BBC:n toimittajien seurannassa uutisraportiin siitä, kuinka hänen perheensä on asettunut Britanniaan.
Northumbrian poliisi myönsi, että he pidättivät 16 syyrialaista viime vuonna.
Pidätyksiin oli syynä muun muassa kaksi seksuaalirikosta, kuusi väkivaltaista pahoinpitelyä ja kolme järjestyshäiriötapausta.
Lontoossa puolestaan tehtiin 238 pidätystä raiskauksista, tappouhkauksista ja seksuaalirikoksista.
Nottinghamshiressa poliisi nappasi yhden syyrialaisen epäiltynä seksuaalisesta kanssakäymisestä alaikäisen kanssa.
Lähde: The Sun https://www.thesun.co.uk/news/1528756/hundreds-of-syrians-in-uk-arrested-over-string-of-offences-including-rape-and-child-abuse/
P.V.
Ei näiden vasemmistolaisten pölhöpopulistien kommenteista kannata närkästyä. Tyhmää porukkaa jotka ovat keskittyneet vain ja ainoastaan paskanjauhantaan.
Eikös tämä tantta ole myös hyysärien sanomien kolumnisti? Sekin kertoo jo tämän lehden tasosta paljon heh heh hee...
https://www.youtube.com/watch?v=7yTP89up680
Epäonnistunut kotoutuminen??
Li saa tilata näitä Lesboksen saarilta niin paljon kuin tykkää. Ja jos ei tilaa, niin tulee sakkoa 250 000 e/ei-tilattu.
Mitäs sitten pitäisi äänestää, kun myös persut, kokoomus, keskusta, sdp, vihreät ja varsinkin rkp haluavat kaikki haalia lisää matuja maahan?
Näistä myös tiedetään ne, kiellä on näppinsä turvapaikkabisneksessä.
Milloin paljastuu, kiellä kaikilla on näppinsä myös ihmissalakuljetuksessa?
Entä, mitä tapahtuu, kun valtion talous romahtaa ja joudutaan ihan oikeasti leikkaamaan sosiaaliturva alas? Luulevatko päättäjät, että nämä tulijat vaan siinä vaiheessa siirtyy rauhallisesti parempaan maahan? Entä kantasuomalaiset köyhät?
Li Andersson-Svensson on umpihurrinPentu.
Li Andersson-Svensson on umpihurrisuvusta, joka kuuluu Stefan Wallinin hyvä hurrisika-kerhoon.
Käsittämätöntä....Suomen vasemmistoliitto ajaa nyt VAIN matujen ja muslimien etuja. Ja hurrien.
Anderssonin vanhemmat ovat taiteilija Jan-Erik Andersson ja toimittaja Siv Skogman.[2]
Andersson valmistui valtiotieteiden kandidaatiksi vuonna 2010 Åbo Akademista.[1] Hän on opiskellut pääaineenaan kansainvälistä oikeutta erikoistuen kansainväliseen ihmisoikeuslainsäädäntöön ja pakolaisuuteen. Sivuaineena Andersson on opiskellut venäjän kieltä ja kulttuuria. Hän on työskennellyt muun muassa Finlands Svenska Skolungdomsförbund -opiskelijajärjestön pääsihteerinä, Varsinais-Suomen Vasemmistonuorten piirisihteerin sijaisena ja Civil Rights Defenders -ihmisoikeusjärjestön harjoittelijana.[4]
Andersson on ollut puheenjohtaja Åbo Gröna Vänster -yhdistyksessä, joka on punavihreä opiskelijayhdistys Åbo Akademissa opiskeleville ja vasemmistoliiton alla toimiva ruotsinkielinen paikallisosasto Turussa.[2]
Andersonin on pakko olla samaa mieltä kaikkien politiikkojen kanssa. Nähkääs kun se on sitä demokratiaa kun ollaa asiasta kuin asiasta aina samaamieltä
Tarviiko vasemmisto itelleen työvoimaa, vai mistä suuri halukkuus siirtolaisista?
Jaa a ja kun tuliat on vielä mies siirtolaisia niin epäilykset herää että onko ne mulkunpuutessa eikös ne spr työntekiät ostellut näiltä hädänalasilta partapojilta 20e seksiä? onkohan lii mukana täässä seksi bisneksessä?
Kun Li avaa suunsa sen persereikä sulkeutuu ja päinvastoin.
Samaa itsekkin miettinyt ketä äänestäisi entisenä vasemmistolaisena en voi hyväksyä Anderssonin maahanmuuttopolitiikkaa en halua suomesta muslimivaltiota
Totahan se vasemmiston politiikka on aina ollut mahdollisimman vahingollista suomelle, vähäjärkisellä paskan lässyttämisellä on aina saatu suomalaiset maksumiehiksi, milloin mihinkin.
Kuka saatana tota paskasakkia enää kehtaa äänestää?
No kyllä ton anderssonin akan myötä viimeistään loppuu vasemmiston äänestäminen.
Liin ja hänen kaltaisensa verovaroista muodostuvaa palkkaa pitäisi ensialkuun leikata vähintään 2000 euroa kuukaudessa.
Ei enää vas. KIITOS.
Vasemmintoliitosta on tullut Rkpn apupuolue, hyvä hurrit. Ne keksii aina pätevät keinot oman valtansa pönkittämiseen ja osaavat muuttaa mustan valkoiseksi ja päinvastoin, jos vain pääsevät siitä jotenkin hyötymään ja maksumies on itseoikeutetusti tietysti tavissuomenkielinen