Tiltut valehtelevat Niinistöstä

"Niinistö ei ole koskaan ymmärtänyt presidentin tarkoitusta ja tehtäviä."

Sauli on todella hyvä presidentti. Hänet valitsi 2 miljoonaa suomalaista.
Tyytyväisyys on nyt lähes yksimielinen. Vain yksi % eli tiltut on häntä vastaan.

"Presidentin tehtävä on ajaa ja puolustaa Suomen ja Suomen kansan etuja ja turvallisuutta"

Sitähän Sauli ansiokkaasti tekee kansan valtaosan kannatuksella.

" eikä myydä ja luovuttaa Suomea, sen maa-alueita, ilmatilaa, vesialueita ja Suomen asepalvelusiässä olevia kansalaisia USAlle ja Natolle."

Tuollaiseen Sauli ei suostu kuin tiltujen valeissa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinistön epätoivoinen mainostaja voisitko vihdoin pysyä totuudessa. Totuushan on se että Niinistön kannatus on nyt presidenttien historian heikoimpia,tässä faktat. Nämä seuraavat on totista totta niiden yli ei pääse.

Sauli Niinistö tehtaili varsinaisen 2016 kesähuijauksen esittämällä lehtiin ja televisioon törkeän valheen, valhe oli siinä että "hän nauttisi huippusuosiosta ja häntä vastaan olisi ainoastaan prosentti". Mikä on totuus?
Kysymyksessä oli Kokoomuksen tilaama HS- kyselyksi naamioitu huijaus mihin TNS gallubikin osallistui mutta petkutus kärähti kuitenkin hetkessä.
Missähän lie ne kansan syvät rivit joka eivät näkisi metsää puilta, siis totuutta Sauli Niinistön kyvyttömyydestä presidentiksi, kerrataan vielä olkaa hyvä:

http://sauli-niinisto-salosta.blogspot.fi/



Paasikivi, Kekkonen, Koivisto, vielä Halonenkin yrittivät puhua järkeä, että Suomi on pidettävä suurvaltojen ristiriitojen ulkopuolella Sauli Niinistö on niin tyhmä ja siksi vaarallinen kun se luulee pääsevänsä juridisesta ja poliittisesta vastuusta luovuttamalla Suomen turvallisuus-, puolustus-, sotaasiainhoidon ulkopuolisille.
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1747319315515598/?type=3


Sauli Niinistö on valjastanut Suomen median epärehellisyytensä markkinointiin. Niinistö ostaa mainokset ja maksaa toimittajat kirjoittamaan itsestään yksi kaunista kymmenen hyvää yksitoista tekaistua ylistystä. Totuus on enemmän kuin käsin kosketeltavissa. kansa ymmärtää vihdoin että Niinistön äänestäminen presidentiksi oli suuri virhe ja siksi on aihetta messuun"
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1744809329099930/?type=3


Jennikin puhuu vihdoin asiaa. Hän muistuttaa että puolisonsa Saulin henkinen kapasiteetti ei kestä enää presidentin tehtävän vaatimaa henkistä painetta. Sauli pappa kun on vanhentunut vuodessa ainakin kymmenen vuoden edestä Katsokaa tästä liitteet ja yksityiskohdat.
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1697598817154315/?type=3


Sauli Niinistö – tässä muistutus kansan harhauttamisesta
Sauli Niinistö harhautti perustuslakivaliokunnan puheenjohtajan ominaisuudessa suomalaisia äänestäjiä ja Suomen eduskuntaa ennen EU-jäsenyyspäätöksiä vuonna 1994 kirjoittaa Seppo Hauta-aho blogissaan.
http://uberuutiset.fi/2015/10/19/sauli-niinisto-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta/


Sauli Niinistöltä on provokaatiot lähteneet lapasesta. Sauli Niinistö on sairastunut valtaan. Niin käy tyhmille. Niin kävi Stubbillekin ja Kataiselle. Ei ole vaikea nähdä jo nyt, että Sauli Niinistön sota- ja puolustushommissa käy kuten Suomi-eurossa, Jakapalloliitossa, Eduskunnan remontissa, vaalirahoituksessa, kaikki lysähtää ja muut joutuvat paikkaajiksi, korjaajiksi ja maksajiksi"
Sauli Niinistön ÄO on muuten tutkittu ja se on pitkälti alla suomalaisen keskiarvon, noin 75. Lukion päästötodistuksessa Niinistön keskiarvokin oli puolestaan niinkin heikko kuin 6,5. Kysynkin koko kansan puolesta miten noin tyhmä ihminen yleensäkään voi toimia presidenttinä?


"Sauli Niinistöllä ei ole toimintakykyä eikä harkintakykyä. Hän on impulsiivinen ja epävakaa ihminen joka tekee jopa ratkaisevia päätöksiään tunnevaltaisesti. Hän vaihtaa mielipiteitään koko ajan ja kantansa tärkeistäkin asioista saattaa muuttua parikin kertaa vuorokauden aikana. Erittäin vahingollista epävakautta henkilöltä jonka pitäisi olla presidentti."
Vieläkö muistatte miten Niinistö painotti vaaleissa olevansa "työväen presidentti", hän lupasi toimia työväen puolella ja eduksi, no katsotaanpas sitten mitä Sauli Niinistö on työväelle saanut aikaan, nyt suoraan sanoen aiheuttanut:
Aloitetaan ytimestä olette varmasti havainneet että nimenomaan Sauli Niinistön presidenttikaudella maahanmuutto ja rikollisuus ovat hälyttävän huomattavasti lisääntyneet.
"Niinistö valittiin presidenttiehdokkaaksi, koska hänet tiedettiin lapsenmieliseksi, riittävän tyhmäksi ja osaamattomaksi poliitikoksi."
Jo Niinistön presidentin kampanjan rahoitukset haisi ja kauas viime laman aikana vähintään 100 000 ihmistä näki nälkää aivan turhaan Suomessa Sauli Niinistön eriarvostamisen ja nälkäpolitiikan ja väärän talouspolitiikan johdosta.
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1734208870159976/?type=3

Äänestä

"Suomen+presidenttien+koko+historian+epärehellisin+ja+myös+suurin+kansan+virhe+Sauli+Väinämö+Niinistö+on+valjastanut+Suomen+median+epärehellisyytensä+markkinointiin.+Niinistö+ostaa+mainokset+ja+maksaa+toimittajat+kirjoittamaan+itsestään+yksi+kaunista+kymmenen+hyvää+yksitoista+tekaistua+ylistystä.+Naurettavimpia+Niinistön+mainossloganeja+"ykkönen"+ja+"ylivoimainen"+kansalaiset+nuo+tuollaiset+ovat+pelkkää+Sauli+Niinistön+itsensä+kustantamaa+mainontaa+itselleen"+Totuus+on+enemmän+kuin+käsin+kosketeltavissa.+kansa+ymmärtää+vihdoin+että+Niinistön+äänestäminen+presidentiksi+oli+suuri+virhe+ja+siksi+on+aihetta+messuun""Verkon+imun+valtakautena+totuutta+ei+pääse+enää+pakoon+eikä+perinteinen+printti+enää+toimi.Sen+että+Niinistö+ei+todellakaan+ole+suosiossa+sen+todistamiseen+riittää+pelkkä+yksi+tai+muutama+kylmä+fakta:näyttö+viimeisistä+kolmelta+itsenäisyyspäivän+mielenosoituksista+joita+vastaavia+ei+ole+ollut+koko+Suomen+presidenttien+historian.+Ei+edes+Tarja+Halosen+aikana+ole+aiheutettu+yhtä+suurta+tuhoa+linnan+juhlien+yhteydessä.Miksi+kansa+mellakoi+ja+itsenäisyyspäivänä?+huvistako?+ei+ei+ei...+Yksinkertaisesti+kansa+osaa+jo+käyttää+omia+aivoja+eikä+olla+johdateltavissa,+yleisö+ymmärtää+että+heidät+huijattiin+äänestämään+presidentiksi+kylmäkiskoinen+valtion+petosmies+ja+valehtelija,+Sauli+Niinistö+joka+ei+ole+muuta+kuin+vaaraksi+Suomelle.Entä+mitä+muuta?+"Niinistö+päätti+vuoden+2015+emähuijaukseensa+mikä+on+hänelle+tyypillistä,+naruttaminen+ei+enää+mennytkään+läpi!Kysymyksessä+oli+Niinistön+ja+Kokoomuksen+tilaama+"gallup",+jossa+ei+ollut+rehellisyyden+häivääkää+ja+joka+varsin+selkeästi+osoitti+Niinistön+tyhmyyden+tilata+tuollaisia+"tutkimuksia":+Kysely+oli+rakennettu+niin+että+istuva+presidentti+voittaa+ja+näyttää+ylivoimaiselta+ehdokkaalta+kun+muut+"äänet"+jakautuvat+49+muun+"ehdokkaan"+kesken":Moka+oli+vaan+siinä+että+oikeassa+presidentivaalissa+ei+KOSKAAN+ole+50+ehdokasta+eikä+49+presidentin+"vastustajaa",+mutta+niinistön+tilaamassa+mainoksessa+oli,+jotta+Niinistön+kilpailijoiden+äänimäärät+hajosivat+mahdollisimman+monen+ehdokkaan+kesken+niin+että+Sauli+Niinistö+näyttäisi+"ylivoimaiselta"Edellisellä+Kokoomus+ja+Niinistö+eivät+edes+halunneet+selvittää+vaalisetelmaa+niin+härskisti+gallub+oli+rakennettu,+tarkoitus+oli+vain+johtaa+Suomen+kansa+harhaan,+luulemaan+että+kaikki+haluavat+Sauli+Niinistön+presidentiksi.+Vaan+ei+halua+ja+piste.+Ylen+ja+Sauli+Niinistön+suureksi+pettymykseksi+Niinistöä+kannatti+vain+45%+Suomen+kansasta+eli+Suomen+kansan+vähemmistö.+Tulos+oli+yksi+heikompia+istuvan+presidentin+kannatusmittauksia+toiselle+kaudelle+kautta+presidenttien+historian.Mistä+on+kyse+katso+tästähttps://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1686327158281481/?type=3&theater

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MeJeesSauli kirjoitti:

"Niinistö ei ole koskaan ymmärtänyt presidentin tarkoitusta ja tehtäviä."

Sauli on todella hyvä presidentti. Hänet valitsi 2 miljoonaa suomalaista.
Tyytyväisyys on nyt lähes yksimielinen. Vain yksi % eli tiltut on häntä vastaan.

"Presidentin tehtävä on ajaa ja puolustaa Suomen ja Suomen kansan etuja ja turvallisuutta"

Sitähän Sauli ansiokkaasti tekee kansan valtaosan kannatuksella.

" eikä myydä ja luovuttaa Suomea, sen maa-alueita, ilmatilaa, vesialueita ja Suomen asepalvelusiässä olevia kansalaisia USAlle ja Natolle."

Tuollaiseen Sauli ei suostu kuin tiltujen valeissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu