KUKA ON SE ROHKEA, OIKEUDENMUKAINEN POLITIKKO?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080121987349_uu.shtml

JOKA OTTAA NÄMÄ PUHEEKSI?

HALLITUS EI TEE MITÄÄN TÄMÄN ETEEN?

POLIISEILTA LEIKATAAN RAHAA - MAAMME TURVALLISUUS KÄRSII

POLIISIVOIMILLE LISÄÄ RAHAA JA ÄKKIÄ ..... orpo leikkasi ja salli tänne tulla kenet tahansa. maamme valvonta heikkenee ja annetaan vaipua kohta siihen pisteeseen, että rikollisuus rehottaa ???

Kuka on se rohkea politikko, joka aloittaa Suomen uudelleen rakentamisen ja se lähtee turvallisuudesta ??? nyt ollaan menossa retuperälle?
13127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyse ei ole siitä etteikö Suomessa poliiseja olisi.

Suomessa on lähes 7400 poliisia, joiden keskipalkka on n. 3800 e/kk.

Meillä Suomen veronmaksajilla ei ole varaa palkata enempää, eikä maksaa enempää.

Todellisuudessa kyse on siitä MIHIN ne poliisit aikansa käyttävät.

Poliisi tuhlaa kallisarvoiset resursinsa kaikkeen turhaan ja typerään.

Nytkin poliisi järjesti jättiratsian, jossa puhallutettiin 64 000 kuljettajaa.

Siihen urakkaan meni aikas monen poliisin työaika.

Kuten poliisi itse sanoo "poliisille on ihan sama mihin aikansa käyttää, koska saman palkan saa kuitenkin".

Mukavuudenhaluisena poliisi tietysti viettää työaikansa mahdollisimman HELPOISSA hommissa.

Ei poliisin kannata ottaa sitä riskiä että esim. ärsyttää maturikollisia, koska ne voi tehdä polisille tai hänen läheisilleen pahaa.

Paljon helpompaa on jahdata kunnollisia kansalaisia, joista ei ole mitään vaaraa poliisille?

Äänestä

Mutta kun siihen ei riitä miljoonakaaan poliisia jos/kun niillä ei ole edes halua tutkia rikoksia joissa uhrina kotimainen ja tekijänä ulkkis. Kysymys ei ole poliisien määrästä vaan niiden asenteesta. Resursseja on kyllä riittänyt mainiosti lahden kaapumiehen tutkintaan, MV-lehden tutkintaan, Valtterin pysäkillejättöön ym., siis missä tahansa missä mädättäjät näkee rasismia mutta niitä ei ikinä riitä oikeisiin rikoksiin jos on mahdollisuus että matut tekijänä.

- Viimeisen vuoden aika lukuisat katomiset
- Hukkuneena löydetyt, ei epäillä rikosta
- Oliko se nyt joensuussa palaneesta rekan hytistä löytynyt nuori, ei epäillä rikosta
- Ulkomaalaisten ryöstöjengit helsingissä
- jne.

Paljon olisi varmasti semmoista mikä ei kestä päivänvaloa jos oikein tutkittaisiin onko tutkittu riittävästi vai onko vain kuitattu pois jaloista kun on kantis uhrina, niillähän kun ei ole mitään väliä tässä maassa. Jos taas on ulkkis uhrina, keksitysti tai ei valjastetaan kaikki voimat jotta ei vaan "syrjittäisi".

Äänestä

No ei kukaan. Surkeelta vaikuttaa kun katsoo Saksasta ja Ranskasta sitä poliisien määrää ja varustusta kalustoa ym.ym.täällä oltais aivan kädettöminä jos iso isku. Lähtihän ne poliisit lehtien mukaan karkuun mamuja mm.Lahdessa.

Äänestä

KAIKKI PELKÄÄVÄT SUVAKKEJA JA SOSIALISTEJA !

MEDIAKIN ON NIIN SUVAKKISOITUNUT JA SOSIALISOITUNUT!

Äänestä

aseistautukaa kaikin keinoin ja olkaa valmiina käsky voi käydä koska tahansa...

Äänestä

10-15 hengen joukkio hakkaa kaupungilla ihmisiä ja heittää sillalta veteen, eikä tapausta saada tutkittua?

Helsinki, Turku ja nyt jo pohjoinen Oulukin....

Äänestä
  • perkele ..... alkaa jo vituttaa tämä Suomen sairas toiminta! Yhteiskunta ei tee mitään .... LAPSIA HAKATAAN JNE.
    - ei kaikki maahanmuuttajat ole tuollaisia ... mutta rikoksen tekijät ON SAATAVA KIINNI !

    Äänestä

meidän mätä mediamme palauttaa äkkiä ruotuun liian rehellisen poliitikon?

Äänestä
  • Suomessa ei ole SELKÄRANKAISTA politiikkoa ... he sallivat kaiken ja ovat suvakki-pirujen armoilla. Mediaakin he pelkäävät !

    Suvakkeus on sairaus pahimmasta päästä, jos siinä ei osata erottaa OIKEAA PAKOLAISTA JA AVUNTARVITSIJAA ! Oikeita pakolaisia tulee auttaa !!!!

    Nyt suvakit imevät ja kuppaavat houkuttaen tänne kaiken maailman PAPERITTOMIA JA TIES MITÄ RIKOLLISIA ...... valitkoot oikeat pakolaiset heidän joukostaan, niin Suomikin voisi pelastua !

    Äänestä

  • suvakkeus kirjoitti:

    Suomessa ei ole SELKÄRANKAISTA politiikkoa ... he sallivat kaiken ja ovat suvakki-pirujen armoilla. Mediaakin he pelkäävät !

    Suvakkeus on sairaus pahimmasta päästä, jos siinä ei osata erottaa OIKEAA PAKOLAISTA JA AVUNTARVITSIJAA ! Oikeita pakolaisia tulee auttaa !!!!

    Nyt suvakit imevät ja kuppaavat houkuttaen tänne kaiken maailman PAPERITTOMIA JA TIES MITÄ RIKOLLISIA ...... valitkoot oikeat pakolaiset heidän joukostaan, niin Suomikin voisi pelastua !

    olihan noita persuissa mutta soini heitti ulos?

    https://www.youtube.com/watch?v=xVv5Oef7HTc

    Totuus Suomen nykytilanteesta [2015]

    Äänestä

TÄLLE MIEHELLE ON TILAUS ...... tulis vaan esiin ja sano suorat sanat tästä Suomen tilasta ....... ei se tervettä enää ole !

MEDIA TEURASTAA HÄNET TIETYSTI ,,, KATSELLAAN JA ODOTELLAAN !

Äänestä

Ei ne Poliisit ehdi kun niiden pitää kytätä liikennettä, mopopoikia ja kuskata sammuneita puistonpenkeiltä. Tuollainen sillalta veteenheitto ja pahoinpitely saa väistyä tärkeämpien asioiden edeltä.

Äänestä

onko työttömyydestä tullut hyväksytty yhteiskunnan ja ihmisen olotila, joten ei ole .... ..ja jatkuu ..kuri maassa pitää olla kuri. Muuten menee yhteiskunta nurin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukarohkenee kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080121987349_uu.shtml

JOKA OTTAA NÄMÄ PUHEEKSI?

HALLITUS EI TEE MITÄÄN TÄMÄN ETEEN?

POLIISEILTA LEIKATAAN RAHAA - MAAMME TURVALLISUUS KÄRSII

POLIISIVOIMILLE LISÄÄ RAHAA JA ÄKKIÄ ..... orpo leikkasi ja salli tänne tulla kenet tahansa. maamme valvonta heikkenee ja annetaan vaipua kohta siihen pisteeseen, että rikollisuus rehottaa ???

Kuka on se rohkea politikko, joka aloittaa Suomen uudelleen rakentamisen ja se lähtee turvallisuudesta ??? nyt ollaan menossa retuperälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu