Abc: jauhelihapihvi 15 euroa!

30314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Joka viikonpäivä tasan 300 e kk, kuka käy syömässä:-) :-)

Äänestä
  • Plus 120e kahviin työ viikolla per kk:-)

    Äänestä

  • Kannattaa tankata samalla käynnillä, kun ei ole litrahinta kuin 10 senttiä enemmän kuin muilla!

    Äänestä

  • Kyllä olette kiittämättömiä! Onhan kinkkukin pizzerioissa yleensä kalkkunaa tms. sekoitesylttyä (sika on muslimille saastainen eläin, kinkkupizzan valmistamisessa tulee sikapartikkeleita joka paikkaan, ettehän tekään pas-kaa varmaan haluaisi edes pyydettäessä kokata?).

    Äänestä

Hyvä bisnisidea, lahdan rottia ja jauhan niistä lehtipihviä, maustan vähän natriumglutamaatilla. Aaah, on laadukasta ja halpaa. Ostakaa pois.

Äänestä

Meinasin jo sanoa, että puhut pötyä..ei uskoisi, jotta on noin arvokasta apetta!
Nyt voikin aivovoimistella, mitä koriinsa saisi, kun viisaasti valikoi kaupan hyllyiltä .

Äänestä
  • Paljon parempaahan lampaanlihasta tehty kebab on kuin poronkäristys.

    Äänestä

Jos pihvin hinta annoksessa olisi 10€, niin teuraslehmän arvo olisi 50 000€

Äänestä
  • Markoissa ammusta saisi siis maksaa 300000;ta

    Äänestä

  • Pikkuraha kun on keinotellen tullut tarpeeksi rikkaaksi

    Äänestä

Eikö sitä hevosenlihaa enää löydykään eineksistä takavuosien tapaan?

Äänestä

Voiko siihen pihviin porata reiän ja naida sitä?

Äänestä
  • Voi tietenkin, mutta miksi joku noin haluaisi tehdä? Tuolla kun on baarit täynnä lehmiä, joilla se reikä on valmiiksi..

    Äänestä

  • Eikä siinä ole se per**-reikä jo valmiina??

    Äänestä

Ihan sama kokolihapihvi (ei vain niin sitkeä) se on, jos tehdään raaputetusta tai jauhetusta naudanpaistista ilman jatkeaineita.

Äänestä
  • jauhelihapihvi on maukkaampi kuin kokolihapihvi. Makuasioitahan nämä ovat mutta silti.

    Äänestä

Jauhelihaan mätetään kaikki se eläimestä, josta moni ei osaa edes unelmoida

Äänestä

Myös hampurilaisissa käytetään jauhettua lihaa. Eihän sitä käsittelemätöntä pihviä voisi edes syödä hampurilaisessa.
Jauhelihapihvi on valmistettu jauhetusta lihasta, ei siihen ole lisätty mitään ylimääräistä.

Äänestä
  • Varmaan jauhelihapihvin voikin hyväksyä 2 euron hampurilaisessa paremmin kuin 15 euron ateriassa..

    Mutta oli miten oli, fakta on se, ettei jauhelihasta lehtipihviä saa!

    Äänestä

  • Luuletko saatana että jauhelihassa on pelkkää lihaa itsessään? Mystisesti se on kuitenkin paljon halvempaa kuin oikea liha?

    Äänestä

  • vhjk

    Äänestä

Ruoalla ei saa leikkiä

Äänestä

Paskapuljun paskaruokaa

Äänestä

Kuka käskee olla niin idiootti, että ostaa lehtipihvinä jauhelihaa. Ja maksaa siitä lehtipihvin hinnan. Suomessa väheksytään asiakkaita mennen ja tullen. Ajatellaan että eivät ne kuitenkaan mitään hoksaa. Oppikaa nyt ainakin valittamaan.

Tyypillistä esim. on, että ruokalistalla myydään Caesar-salaattia. Mutta kun se tulee pöytään, niin lautaselta ei löydy Caesar-kastiketta, parmesaania tai krutonkeja, jotka salaatista tekevät Caesar-salaatin. Olen joutunut monta kertaa sanomaan, että älkää käyttäkö ruokalistalla tunnettujen ruokalajien nimiä, jos lopputulos ei muistuta millän tavoin ko. ruokaa.

Jos tulee tilapäisiä vaikeuksia saada jotain raaka-ainetta, niin silloin korvaavasta raaka-aineesta on ilmoitettava asiakkaalle, kun hän tilaa ruoan. Se ei saa olla yllätys. Ja hinnan täytyy olla myös kohdallaan.

Äänestä
  • Yksinkertaista: jos et saa mitä tilaat, sylkäiset lautaselle,nouset pöydästä ja poistut. Kuvan voi toki ottaa, ja tarina kuvineen someen varoitukseksi muille.

    Äänestä

karenssiin vaan nordean kera !

Äänestä

Jotenkin ei ihmetytä, että tää k-tus tapahtui juurikin Turun osuuskaupan vaikutusalueella. Ikävä kyllä niin tyypillistä toimintaa sillä seudulla. Alkaa Turun alueen todellinen luonne vihdoinkin paljastua eri mokien kautta koko kansalle. Turkulaisten vakioselitys kuuluu, että muut ovat heille kateellisia. Epäselväksi on jäänyt, mistä pitäisi olla turkulaisille kateellisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jdkzldl kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/palvelut/2016/08/03/abc-loysi-syyn-joka-muutti-lehtipihvin-jauhelihaksi/20168143/12?rss=t96

Kyllä on saatu teurasjätteelle hyvä hinta. No kertyyhän paljon bonuksia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu